Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2021-11-24 10:16, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 5538

A A A

Nic nie może wiecznie trwać - oświadczenie Adama Zalepy

W związku z zaistniałą sytuacją czuję się w obowiązku napisać do Was kilka słów wyjaśnienia. Na początek najważniejsze: moje wycofanie się z działalności jest podyktowane względami osobistymi oraz stanem zdrowia, który nie pozwala mi nadal aktywnie pracować przy tworzeniu nowych treści.

Nigdy nie było moją intencją zakończenie pracy na tym etapie, szczególnie bez zapowiedzi. Amiga i inne komputery są moją pasją od dzieciństwa i pragnąłem kontynuować ten temat tak długo, jak tylko będzie on dla Was interesujący. W wielu wypadkach robiłem to nawet kosztem innych sfer życia.

Jednak moja działalność zawsze, a szczególnie po 2012 roku, była silnie uzależniona od osób współpracujących. Mówiąc wprost: AIBB i A2 (niezależnie od zmieniających się nazw domen) nigdy nie były tylko i wyłącznie moimi firmami. Organizowałem i nadzorowałem prace, tworzyłem treści, ale wiele decyzji technicznych związanych z bieżącą działalnością nie było w mojej gestii. Aktualnie nie jestem w stanie kontynuować pracy w takiej formie, a osoby odpowiedzialne za sprawy organizacyjne (m.in. hosting, kontakty online i dalsze prowadzenie strony Bitronic.pl) podjęły decyzję o zakończeniu współpracy.

Dlatego w tej chwili archiwalne pozycje książek i magazynów są gromadzone na osobnej stronie Retro Guide. W najbliższych dniach zostaną darmowo udostępnione także cyfrowe edycje książek. Następnie strona będzie wypełniana innymi materiałami związanymi z retro komputerami. Celem jest zebranie moich wszystkich publikacji w jednym miejscu, także w wersjach obcojęzycznych. Tak jak pisałem wielokrotnie, ta wiedza nie może ulec zapomnieniu.

Zdaję sobie sprawę z pozostających zobowiązań i będę starał się je wypełnić z opóźnieniem lub w nieco innej formie, niż było to zakładane. Jeśli pozwoli mi na to zdrowie, w 2022 roku wrócę do poprzednich projektów i będę dalej je rozwijał. Jednak nie planuję już pełnej działalności komercyjnej. Większość treści będzie dostępnych za darmo lub tylko za cenę pokrycia kosztów. Nie będę również angażował się w działalność na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych.

Mam nadzieję, że przyjmiecie taką formę wyjaśnienia z mojej strony. Obecnie próbuję wrócić do stanu pozwalającego na dalszą pracę. Wrócę do Was, gdy tylko pozwoli mi na to sytuacja i wtedy przekażę więcej informacji. Przepraszam wszystkich, których zawiodłem. Jednocześnie chcę Wam przekazać najlepsze życzenia na nadchodzące Święta. Równo za miesiąc Wigilia Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie wypełniony radością, a Nowy Rok będzie lepszy zarówno dla naszej platformy, jak i dla nas osobiście. Dużo zdrowia.

Adam Zalepa (24.11.2021)

Od redakcji eXeca: oświadczenie dotarło do nas dzisiaj o godzinie 9:48, zostało opublikowane w całości, w niezmienionej formie.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • Marek_BMarek_B
dołącz do kanału »
SZAMAN
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2021-11-24 10:31

Dobrze, że to się stało - że się odezwałeś, dziękuję za wyjaśnienie publicznie sytuacji. Dzięki Twojej działalności przez lata sporo zyskaliśmy - to była dobra robota. Dużo zdrowia i wytrwałości w rozwiązaniu tej obecnie trudnej dla wszystkich sytuacji.

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2021-11-24 11:47

Wracaj do zdrowia !!!.Mam nadzieje ze będziesz kontynuował swoja działalność na polu Amigowym.

Odpowiedz

Piana
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2021-11-24 13:11

Dobrze, że oświadczenie się ukazało. To jest pierwszy krok i dobrze, że został wykonany. Źle się stało, że ostatnio coś szwankowało i koniec końców wszystko runęło tak nagle, ale nie będę oceniał - kto nigdy nie przeżył załamania nerwowego czy depresji, ten nie rozumie co się może dziać z człowiekiem w takiej chwili. Teraz najważniejsze będzie naprawienie - rozliczenie się i zwyczajne spłacenie długów. Powodzenia!

Odpowiedz

Opal/ amigowiec.pl
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2021-11-24 14:10

Drogi Adamie.

Cieszę się, że się odezwałeś.
Jak wielu z nas dorastałem czytając Twoje artykuły, felietony, książki. Z radością otwierałem karty magazynów, a Twoje imię i nazwisko zawsze kojarzyło mi się i kojarzyć będzie z Amigą, z czasami jej świetności. Także po latach, kiedy na różnych eventach opowiadasz z pasją, która także i mi towarzyszy, o naszej Przyjaciółce. Niezmiennie traktuję Ciebie jako część fundamentu szeroko pojętej Amigowości.

Zdaję sobie sprawę jak zdrowie i związane z nim zmartwienia potrafią wpłynąć na samopoczucie i chęci do działania. 2 lata temu dowiedziałem się, że zachorowałem nieuleczalnie, przeszedłem operację, której efekty odczuwam do dzisiaj i odczuwać będę już zawsze. Smutek miał afekt na życie zawodowe i z doświadczenia wiem, jak boli konieczność choćby zamknięcia działalności.

Prowadząc Amigowca traktuję go poniekąd jako terapię i ta odskocznia bardzo pomaga. Dzięki niemu poznałem też wspaniałych ludzi, którzy mnie wspierają. Nie oglądaj się na tych, którzy potrafią pluć jadem, nie są tego warci. Dlatego zachęcam Ciebie abyś nie rezygnował i wracał jak najszybciej, bo jesteś potrzebny.

Pozdrawiam
Radek.

Odpowiedz

Luzik
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2021-11-26 16:03 w odpowiedzi na komentarz #4

Zgadzam się w całej rozciągłości i dołączam do pozdrowień.

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • Marek_BMarek_B
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę