Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2019-12-23 23:29, Zamieścił: st, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 7955

A A A

A-Eon zaprasza do "wczesnej adopcji" A1222, fiasko polskiego zbiorowego zamówienia

Firma A-Eon oficjalnie zapowiedziała swój program preorder na A1222 (strona a1222plus.com). Ze szczegółami można zapoznać się w tym dokumencie PDF. Konrad Kostecki, który prowadził rozmowy z Trevorem Dickinsonem na temat sprowadzenia do Polski większej partii płyt napisał: Trevor pomimo wstępnych ustaleń i wielokrotnych przypomnień uruchomił oficjalną stronę z preorderami.

Wygląda na to, że pomimo wszystkiego co do tej pory chcieliśmy uzyskać pomiędzy polską społecznością (włączając przychylność RetroAmi) a A-EON (poprzez Trevora) A-EON/Trevor chcą zrobić wszystko po swojemu.

Widać było, że chciał to uruchomić tuż przed gwiazdką i powiedziałbym że mógł zapomnieć o naszych dotychczasowych rozmowach gdyby nie to, że dosyć regularnie mu się przypominałem. Po tym jak usłyszałem, że tu się Trevora zaangażowanie kończy a dalej jeśli sobie chcę mogę rozmawiać z Matthew Leamanem - mam wrażenie, że mają temat zamówienia grupowego dla polskiej społeczności (w formie pierwotnie zakładanej) w lekkim poważaniu.

Tak więc na moje oko tu się kończy temat oddolnej inicjatywy zamówienia grupowego, niestety musimy się na nowo ustawić w kolejce w oficjalnym miejscu. Osoby nadal zainteresowane A1222 zachęcam.

Aktualizacja 1:
Aby uciąć spekulacje redakcja postanowiła zapytać się T. Dickinsona w temacie realizacji obietnic zbiorowego zamówienia potwierdzonych w wywiadzie dla naszego portalu:

Nawiązałem kontakt z Konradem Kosteckim, który stworzył listę polskich amigowców chcących zakupić Tabora, gdy tylko będzie dostępny. Uzgodniliśmy też z Matthew'em, że przygotujemy i dostarczymy zbiorcze zamówienie dla polskich użytkowników komputera Amiga. Jeśli chodzi o cenę, to, pomimo kilku rzeczy do zmiany, dołożę wszelkich starań, aby cena była jak najniższa. Celem jest zwiększenie ilości użytkowników komputerów NG.

Aktualizacja 2:
Odpowiedź od Trevora Dickinsona:

Merry Christmas. We are keen to create a bulk Polish A1222 Plus order if possible. I have added Matthew to the email distribution list. Regards, Trevor
Autor: Konrad Kostecki

Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
SZAMAN
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2019-12-23 23:45

Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, aby mieć szansę zakupu w tym preorderze obecnie to trzeba tego dokonać "z czyszczeniem magazynów" Leamana za dodatkowe 100 euro. No jest moc w takiej polityce, nie wpadł bym na to - nie znam się na amibiznesie po prostu.

Odpowiedz

Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2019-12-24 00:55

Mi ta wczesna adopcja kojarzy się jak pedofilia z nekrofilią.

Odpowiedz

simka
Arkadiusz Simkowski
Czytelnik Bełchatów
UAE

komentarz #3 wysłany: 2019-12-24 10:23

Szkoda energii i zmarnowanego czasu .Kiedy ruszyła akcja zapisu postanowiłem ,że kupię sprzęt ,jeśli będzie dystrybucja .

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2019-12-24 11:40

Facet jest niepoważny i do tego z niego taki biznesmen jak ze mnie papież,chyba tez uruchomię sprzedaż prawdziwej Amigi która wyprodukuje jak mi ludzie zapłacą w przedsprzedażny ha ha ha. Widać ze misiaczkowi brakuje kasy.A tak poważnie to facet dalby sobie spokój.

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2019-12-24 13:21

Panowie chyba czas najwyższy żeby napisać do Trevora ze zachował się nie ładnie w stosunku do tych osób które z własnej inicjatywy robią coś takiego,kto może mi pomoc na przetłumaczenie na angielski ?.

Odpowiedz

Piana
Redaktor

komentarz #6 wysłany: 2019-12-24 13:32 w odpowiedzi na komentarz #5

To żart? Była umowa? Nie? To na drzewo. Ile razy trzeba dorosłym ludziom mówić, że w piękne słowa się nie wierzy. Ale naiwnych nie sieją - sami się rodzą. Przepraszam za mocne słowa, ale kubek zimnej wody dobrze wszystkim zrobi. Ale w biznesie decyduje pieniądz. Można np. olać A1222/Tabora i pieniądze przeznaczyć na inne ciekawe przyjemności.

Odpowiedz

Piana
Redaktor

komentarz #7 wysłany: 2019-12-24 13:37

Tłumaczenie "early adoption" jako "wczesna adopcja" w polskim to nie jest najszczęśliwszy wybór. Dużo lepiej już dać jako "pierwsza partia" albo... wiedząc o nieukończonych pracach nazwać to: "niedoróbki dla zuchwałych".

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2019-12-24 13:50 w odpowiedzi na komentarz #6

Co nie zmienia faktu ze Trevor zachowaj się po świńsku.Dlatego w mojej ocenie jako środowisko musimy zareagować.

Odpowiedz

Piana
Redaktor

komentarz #9 wysłany: 2019-12-24 14:03 w odpowiedzi na komentarz #8

Jasne, rozumiem. Nie było to najszczęśliwsze. Ale nie mieszajmy proszę biznesu z uczuciami. Życzę powodzenia w akcji.

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: 2019-12-24 15:32 w odpowiedzi na komentarz #9

Proszę cie jaki biznes na Amidze ?.To może znasz kogoś kto mi przetłumaczy mój list otwarty do Trevora.

Odpowiedz

Adam
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: 2019-12-25 11:27 w odpowiedzi na komentarz #1

A co się stanie jak ten pakiet AAA kupi więcej niż 100 osób? Rezerwacja dla nadwyżki chętnych nie zadziała, bo tych płyt w tej chwili więcej nie ma. To nie jest uczciwy model biznesowy.

Odpowiedz

KM/Ender
Krzysztof Michalak
Czytelnik Inny

komentarz #12 wysłany: 2019-12-25 12:08 w odpowiedzi na komentarz #11

A nie pomyśleliście, że nie ma żadnych 100 płyt po betatesterach? Podejrzewam, że dostali płyty na własność w zamian za testy i nikt im za nie nie płacił. Ta wpłata po 100 funtów to rodzaj zaliczki jaką trzeba dać, żeby uruchomić produkcję małoseryjn. Panowie nie zamierzają ryzykować własną kasą, bo wiedzą, że dali ciał z terminem i może nikt nie jest już zainteresowanyTtaborem, a tak oni nie ryzykują i sprawdzają rynek rynek. Aż tak głupi nie są, wiedzą jak skończyły się podobne akcje w przeszłości i jak nieufni są w tej kwestii ludzie. Chyba, że to ma nie wyjść i powiedzą, my chcieliśmy, ale to wy niedoceniliście naszych starań i to wy zabiliście Tabora. Myślę, że Mufa ma na to jakąś teorię, która wyjaśni nam ten światły plan. Rafale jeśli możesz oświeć mnie w tej kwestii.

PS. tak patrzę na C64 maxi, a u nas jest obudowa A1000 Checkmate 1500 czy jakoś, wsadzić płytkę w to od pc, emu klasyka i amigowanie pełną gębą, a nie czekanie na cokolwiek ponad.

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2019-12-25 12:48 w odpowiedzi na komentarz #12

ale przecież maja ludzi z polski którzy chcą kupić,wiec dla mnie to zaczyna być zabawne coś w stylu gangu Olsena.

Odpowiedz

Adam
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: 2019-12-25 12:50 w odpowiedzi na komentarz #12

Odpisujesz na mój komentarz, więc tłumaczę:
1. nigdzie nie wspomniałem o "100 płyt po betatesterach"
2. spekulacje twoje czy Mufy czy kogokolwiek nie mają znaczenia, liczą się fakty; a fakty są takie że oddolna inicjatywa (lista Tabora dla polskich amigowców) została olana.
Nie uznanie polskiego dystrybutora i splunięcie w twarz ludziom, którzy czekali lata. Całe chamstwo Leamana, mentalność drobnego sprzedawcy. Na 100% część osób z listy odpuści zakup (są pierwsze deklaracje). Wizerunkowo to jest fatalne i takie będzie mieć konsekwencje dla AmigaOS 4 w Polsce.

Odpowiedz

pekdar
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: 2019-12-25 13:42

Podaruję sobie już cała tą zabawę w NG. Dziękuję

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #16 wysłany: 2019-12-25 13:52 w odpowiedzi na komentarz #11

Mam nadzieję, że nikt im tego śmietnika AAA nie weźmie, a więcej niż 100 nie powinno się dać - formularz na stronie powinien to ogarnąć, to kilka linijek kodu przecież.

Odpowiedz

krashan
Grzegorz Kraszewski
Czytelnik Białystok
A1200

komentarz #17 wysłany: 2019-12-25 16:59 w odpowiedzi na komentarz #15

Nic ująć. A dodać można tylko to, że zabawę w NG podarowałem sobie 4 lata temu.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #18 wysłany: 2019-12-25 22:21

Zaktualizowałem newsa - wysłaliśmy zapytanie do Trevora w sprawie tego co powiedział nam w wywiadzie. Ewentualną odpowiedź opublikujemy zaraz po jej otrzymaniu.

Odpowiedz

Adam
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: 2019-12-25 23:18 w odpowiedzi na komentarz #18

Z tego co pamiętam to początkowo miała być cicha akcja, nie reklamowana jakoś specjalnie na świecie - bo inni też chcieliby zniżki. Tylko że nikt inny nie potrafił się skrzyknąć na zakup grupowy i negocjacje (w Polsce to taka mała tradycja - na PPA co i rusz są jakieś zakupy grupowe). Temat był żywy cały czas, na PH 2018 Dickinson pytał o 'Kokosa', korespondencja była. Właściwie temat zakupu zbiorowego publicznie wypłynął nie od strony organizatorów (nie było newsów, były linki i miejsce gdzie zainteresowani mogli się dopisywać). Temat publicznie potwierdził Dickinson na ostatnim AmiWest, przy czym już wtedy chyba wiedział ;] Jakoś to ujął, że jego intencją jest żeby te płyty trafiły do nas (ale zabrzmiało, że on by chciał, ale będzie jak będzie). Po raz kolejny okazało się, że Dickinson nie ma wpływu na Leamana.
Stało się jak się stało, ja bym już tego nie drążył. Zapewne na PPA temat będzie jeszcze trwał, ale z tego co widzę nic tu nie da pisanie, chyba że renegocjowanie z Leamanem przez właściciela RetroAmi. Marne szanse, jak się przypomni poważne spięcie Leamana z AOTL, a jak dorzucić historię z długopisem... nie widzę tego.

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #20 wysłany: 2019-12-26 13:22 w odpowiedzi na komentarz #19

Moim zdaniem my jako środowisko Amigowe a Polsce powinniśmy zareagować na takie chamskie zachowanie.Przynajmniej z 30 płyt powinno być przeznaczone na rynek polski.

Odpowiedz

Adam Wakierowski
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: 2019-12-26 15:01

To tylko pokazuje, że użytkownicy AmigaOS4 są jak dzieci we mgle. Na MorphOSa albo Arosa to jak się coś chce mieć to się męczy na portalach, albo zakłada bounty (wersja MorphOSa na G55) i szuka programisty (wersja dla klasyka Arosa). Dla OS4 jest w stylu co dobry car da to poddani przyjmą i przyklasną, nawet jeśli by mieli czekać 10 lat. Wypuścili by AmigaOS4 na Maki mini G4 to by mieli z 500 rejestracji, ale po 15 latach drenażu mózgów w stylu: "tylko nowy sprzęt, nawet jakbyście mieli czekać na niego 10 lat", chyba percepcja userów OS4 jest taka, że nie będą się niczego domagać. MorphOS Team pare razy dostął baty od userów bo coś nie było dobrze dopracowane, a dla czerwonych: nie działa, to nic, poczekamy pare lat. Może ktoś wypuści jakis sterownik komercyjnie to wydamy dodatkowo pieniądze za coś co powinno być w systemie.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #22 wysłany: 2019-12-26 15:31

Mamy w drugiej aktualizacji newsa odpowiedź od Trevora.

Odpowiedz

maka
Marcin Szmolda
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: 2019-12-26 18:15 w odpowiedzi na komentarz #22

Husaria ma siłe )

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: 2019-12-26 19:08 w odpowiedzi na komentarz #22

a można to przetłumaczyć na polski .

Odpowiedz

maka
Marcin Szmolda
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: 2019-12-26 19:36 w odpowiedzi na komentarz #24

co ty z tym angielskim?, Trevor mówić bedzie Amiga hura)))!!!

Odpowiedz

maka
Marcin Szmolda
Czytelnik

komentarz #26 wysłany: 2019-12-31 16:05 w odpowiedzi na komentarz #25

Trevor podsumował i zapowiedział nowe dla A1222
http://blog.a-eon.biz/blog/?m=20191231&fbclid=IwAR04GR73xa-1MjMh_tyNlZM97TkoIEadylChEh2mpYZ9z4zg_7qLNoNnIK0

Odpowiedz

Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #27 wysłany: 2019-12-31 21:13 w odpowiedzi na komentarz #26

Można klikać też link http://blog.a-eon.biz/blog/?p=12005

Odpowiedz

Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #28 wysłany: 2020-01-01 16:01

Z okazji nowego roku, życzę spełnienia marzeń fanom komputera Amiga.

Przepraszam wszystkich za wcześniejszy komentarz link.
Jeśli ktokolwiek poczuł się źle z tego powodu, przepraszam.
Pisałem tak żeby poczuć moje emocje związane z tym tematem.
Jak A-eon tak traktuje klientów od 2014 roku i wcześniej, to niech ktoś inny kupi mój egzemplarz.
Niech on poczuje magię spełnienia i moc możliwości, i lepiej od innych przysłuży się dla rozwoju platformy AmigaOS.
Mój entuzjazm do A-Eon i A1222 opadł, co nie oznacza, że nie jestem fanem.

Odpowiedz

Luzik
Czytelnik

komentarz #29 wysłany: 2020-01-02 13:41

Ja bardzo czekałem kiedy będę mógł kupić A1222 i odwlekałem zakup Amiga One 500 od ACube, jednak w obecnej sytuacji coraz częściej myślę o kupnie Amigi One. Tak sobie pomyślałem, że jest to jakiś rozsądny kompromis pomiędzy wiecznym czekaniem na A1222 a Amigami X1000 czy X5000 kosztującymi niemałą kasę. Co myślicie o takim rozwiązaniu i czy jest ktoś w temacie zorientowany w jakiej konfiguracji najlepiej kupić ten sprzęt od ACube?

Odpowiedz

Adam
Czytelnik

komentarz #30 wysłany: 2020-01-02 13:52 w odpowiedzi na komentarz #29

To zależy od ceny tej używki. Konfiguracja nie ma znaczenia, bo kartę graficzną i tak będziesz musiał wymienić. Chociaż jak popatrzeć na wydajność nowych gier to może to i tak nie mieć sensu. Główną wadą A1 500 od ACube jest kiepskie zasilanie i chłodzenie i mała wydajność procesora. Od strony sprzętowej jest to płyta ciekawsza niż 'Tabor'.

Odpowiedz

Luzik
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: 2020-01-02 14:05 w odpowiedzi na komentarz #30

Nie wiem czy to aktualne, bo swego czasu czytałem że można kupić dwie wersje procesora - CR i XE. Jak pamiętam lepiej z CR dać sobie spokój i kupić XE. Karta graficzna do wymiany? Taka słaba? Masz jakąś propozycję? Być może ACube włoży na "życzenie" to co sobie zażyczę. Mam nadzieję że na tyle są elastyczni...

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #32 wysłany: 2020-01-02 14:31 w odpowiedzi na komentarz #31

Ale A1 500 nie kupisz już nowej, wszyscy biedni są więc w temacie OS4 skazani na Tabora, także ja czy chcę tego czy nie, chyba że ktoś mi zasponsoruje X5000.

Odpowiedz

Adam
Czytelnik

komentarz #33 wysłany: 2020-01-02 14:43 w odpowiedzi na komentarz #31

Z karta graficzną to nie chodzi o słabość tylko o wsparcie w sterownikach, nie wiem na co trafisz kupując używkę; ostatnio "modny" jest Polaris.

Tutaj masz link do AmiBaya do kategorii "AmigaONE":
http://www.amibay.com/tags.php?tag=amigaone
Ostatnio była tam sprzedaż w listopadzie, za 550 euro.

Moja propozycja to jest taka: poczekaj na rzeczywistą sprzedaż AmiganOne A1222, wtedy będą lepsze ceny SAM 460 EX/ AmigaOne 500, a i niewykluczone że do 'Tabora' się przekonasz.

Odpowiedz

Luzik
Czytelnik

komentarz #34 wysłany: 2020-01-02 15:11

Dzięki za rady, jak to mówią "mądrego dobrze posłuchać". Jak to nieraz pisałem amigowcy to bardzo cierpliwi ludzie i pełni nadziei. Niech tak zostanie. Jak się trafi jakaś A1 w dobrej cenie myślę że nie odmówię, a na Tabora cóż... czekałem i nadal będę czekał z tą amigową nadzieją że w końcu kupię. Tego wszystkim życzę i wszystkiego najlepszego w nowym 2020

Odpowiedz

AmigaIsDead
Czytelnik

komentarz #35 wysłany: 2020-01-10 17:17

Do tej pory wstrzymywałem się z komentarzem, pomyślałem że "pożyjemy, zobaczymy". Jest już 10 stycznia, strona wciąż nie działa, a więc nici z kupna Tabora. A-Eon'owi należy się duży minus.

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #36 wysłany: 2020-01-12 10:37 w odpowiedzi na komentarz #35

Ale po co tak mówić,przecież jak wyjdzie tabor to zapewne znajdzie się kilkadziesiąt aminaiwniakow którzy to kupią,co pozwoli tej zabawnej firemce łełone przedłużyć agonie.

Odpowiedz

Adam
Czytelnik

komentarz #37 wysłany: 2020-01-12 13:13 w odpowiedzi na komentarz #35

Działa strona od wczoraj.
Tę kronikę projektu 'Tabor', którą prowadzę, od jakiegoś czasu usprawniłem - link ostatnia aktualizacja zawsze poda ostatnie wieści.

Odpowiedz

AmigaIsDead
Czytelnik

komentarz #38 wysłany: 2020-01-12 14:11 w odpowiedzi na komentarz #37

Spoko. Klient dostanie płytę i system w wersji beta i zacznie się płacz jak z Vampirem. Może nie warto się śpieszyć?

Odpowiedz

Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #39 wysłany: 2020-01-12 16:40 w odpowiedzi na komentarz #38

Masz rację nie warto się spieszyć, ale oni tak obiecują od 2014, kiedy to ogłoszono model A1222. Od tego czasu świat stanoł w miejscu, każdy myśli tylko o AmigaOne. Podobno widziano tłumy chętnych do nabycia A1222 w sklepach MediaExpert, MediaMarkt, Komputronik i RTV EURO AGD Ciekawe dlaczego te sklepy na swojej stronie nie mają reklam firmy A-Eon, informacji o preorder z linkiem do zamówień

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #40 wysłany: 2020-01-12 20:31 w odpowiedzi na komentarz #37

Ale która strona działa bo ja już się w tym gubię.

Odpowiedz

Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #41 wysłany: 2020-01-12 21:34 w odpowiedzi na komentarz #40

chętni na zakupy tworzą kolejkę oczekujących a1222plus.com

Odpowiedz

Discord
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę