Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2018-11-04 14:03, Zamieścił: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 4397

A A A

AmiWigilia 32 - Marcin Pianka

Zapraszam Was do odcinka 32-go AmiWigilii. Ty razem z Pianą rozmawiam o emulacji Amigi na popularnym Raspberry Pi. Oczywiście poza tym rozmawiamy na temat przyszłości samego AmigaOS, nurcie NG i modzie na retro.

Autor: Krzysztof Radzikowski
posłuchaj innych naszych podcastów »

Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • spazmaspazma
dołącz do kanału »
SZAMAN
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2018-11-04 14:13

No to będzie czego słuchać jutro w drodze do pracy. Amigowe podcasty to super sprawa.

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2018-11-04 16:39

bezsensu robic taka ankiete amiwigilia powinna byc w tej formie w ktorej jest,bo w mojej ocenie jest to najlepsza forma i dobrze sie tego slucha.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2018-11-05 22:29

Przesłuchałem i jedna uwaga dotycząca VLC, którą już chyba pisałem kiedyś na FB Maliny - jest VLC dla MOSa, ale pal licho, bo to jakaś stara wersja chyba (jeszcze nie testowałem). Amigowcy zawsze bowiem używali konkurecyjnego Mplayera, którego mamy w miarę zawsze aktualizowanego, są nawet wersje, które potrafią skorzystać z procka z X1000 i kart HD, jest też smTube. Tak więc jeśli chodzi o taki zwykły odtwarzacz plików wideo to jesteśmy w miarę na czasie. Ja bym więc zamiast VLC poruszył inną kwestię - nie mamy przeglądarki z DRM, a teraz prawie wszyscy już w domach oglądają filmy i seriale z serwisów typu Netflix, HBO, czy choćby tworzony przeze mnie polski vod.pl. I tutaj można wytknąć Amidze NG... znowu brak przeglądarki po prostu. To ona jest kluczowa bo "ogra nam" i biuro, i maile, i wideo, i www. Ale to można pisać w nieskończoność - teraz będzie Libre z Androida. No zobaczymy, oby się chociaż to udało...

Odpowiedz

Piana
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2018-11-06 10:47 w odpowiedzi na komentarz #3

Nie znam Mplayer'a. VLC jest kombajnem multimedialnym, odtwarzającym wszystko i z każdego miejsca. Nie wiem na ile Mplayer jest w stanie zastąpić VLC. Innym przykładem z kategorii multimedialnej jest KODI. Brak wersji na OS 4.x jest też zauważalny. Co do przeglądarki - 100% zgody. Bez tego ani rusz, a archaicznych przeglądarek nie można uznawać za poważne narzędzia.

Odpowiedz

Discord
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę