Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2010-04-21 09:33, Autor: rch, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 3565

A A A

Zaz 0.3.4

Zaz to ciekawa gra logiczna okraszona niezłą oprawą. Podobnie jak większość ostatnio przenoszonych tytułów dla Amigi także i ten wykorzystuje MiniGL, przy czym dodatkowo stawia poprzeczkę dotyczącą wymagań sprzętowych. Gra nie uruchomi się jeśli nie mamy przynajmniej 64MB pamięci graficznej, a dla komfortowej rozgrywki zaleca się 128MB lub więcej. Archiwum pobierzemy stąd.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 4
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
dołącz do kanału »
Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2010-04-21 10:06

Gra logiczna bez żadnych bajerów wizualnych a wymagania co do grafiki ma jaki ma. Z drugiej strony należy się spodziewać coraz więcej takich tytułów. Na innych platformach standardem zaczyna być 1GB na karcie graficznej i nikt nie będzie się bawił w jakieś optymalizacje. Amiga która jeszcze długo w kwestii softu użytkowego jak i rozrywkowego będzie opierać się głównie na portach wygląda coraz bardziej przestarzale. Stare maki może są i tanie, ale bardzo dobrze że wybrano dla Amigi zupełnie inną drogę rozwoju.

Odpowiedz

Marcin Libicki
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2010-04-21 14:40 w odpowiedzi na komentarz #1

Na innych platformach standardem zaczyna być 1GB na karcie graficznej i nikt nie będzie się bawił w jakieś optymalizacje

Niestety, chociaz trzeba ubolewac, ze tak sie dzieje. Wiekszosc ludzi idzie na latwizne i zupelnie nie pamietaja o optymalizacji. Z drugiej strony dzieki dynamicznemu rozwojowi sprzetu i wlasnie braku optymalizacji, oprogramowanie powstaje szybciej. Tylko jest 1 problem, mamy szybszy sprzet, a nie dziala wcale specjalnie szybko, bo wlasnie nie ma optymalizacji algorytmow jak kiedys. I koleczko sie zamyka, ale na to nic nie poradzimy, kijem Wisly sie nie zawroci.

Stare maki może są i tanie, ale bardzo dobrze że wybrano dla Amigi zupełnie inną drogę rozwoju.

Tez tak uwazam, te stare Maki to jest bardzo krotkowzroczna droga, dzisiaj jest w miare ok, a za rok-dwa juz nie bedzie. I wtedy MOSa pewnie beda portowac na "zla" X1000, bo przecez nic innego MOSistom nie pozostanie.

Odpowiedz

Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2010-04-21 16:01 w odpowiedzi na komentarz #1

Te wymagania rzeczywiście zaczynają być "chore". Ja zmieniłem zdanie co do portu na Maca Mini po tym, jak wyszedł Blender. Przy rozdzielczości 1920x1200@24, otwartym OWB (tutorial Blendera) i osobnym ekranie dla Blendera, ze 128MB zostaje 22MB pamięci graficznej! O Makach z 32MB pamięci lepiej nie wspominać, a przy 64MB brakuje wygody pracy. Pozostaje do starego kompa kupować stary monitor z niższymi, natywnymi rozdzielczościami.
Sam WB(tapeta, dock, efekty) +OWB (eXec) zjada 50MB :-/ Jak wygląda praca na monitorze, który nie wyświetla obrazu w optymalnej dla siebie rozdzielczości chyba nie muszę tłumaczyć No ale jak nie ma nowego sprzętu to nie pozostaje nic innego. Jedyna fajna sprawa to port na PowerBooka. Jeśli byłby kompletny (zarządzanie energią, WiFi) to OK. Chociaż i w tym wypadku brak modemu 3G mocno ogranicza wykorzystanie.

Odpowiedz

Discord
Online: 4
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę