Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2002-10-27 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 3696

A A A

System już prawie jest, a programów na razie nie będzie

Pakiet biurowy Papyrus Office, program do montażu nieliniowego Motion Studio oraz trójwymiarowa gra Rage Hard miały być sztandarowymi projektami firmy Titan przygotowywanymi z myślą o użytkownikach komputera Pegasos i systemu MorphOS.

Z wywiadu udzielonego przez Michała Garlicha dla Amiga Future jasno wynika, iż Titan niespecjalnie wierzy w możliwość zarobkowania na programach pisanych dla "amigowego" systemu MorphOS, a jeśli nawet w to wierzą, to ich wiara nie jest na tyle silna, aby programy dla MorphOSa miały wyższy priorytet od wersji dla komputerów Macintosh. Papyrus Office i Rage Hard powstają obecnie w wersjach dla MacOS, zaś o Motion Studio wiadomo tyle, że nie działa na Pegasosie, a producent wciąż negocjuje licencje na kodeki MPEG. W nawiązaniu do ewentualnej możliwości tworzenia oprogramowania dla systemu AmigaOS Garlich stwierdził, że Titan będzie supportował to co jest dostępne, a więc system MorphOS, zastrzegł jednak, iż będzie bacznie przyglądać się konkurencji. Innymi słowy, jeśli przypadkiem AmigaOS 4 będzie bardziej popularny od MorphOSa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż miejsce wersji morphosowych w hierarchi wydawniczej firmy Titan może po raz kolejny ulec zmianie.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 8
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Nightmare777Nightmare777
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Jednak klon nigdy nie dorowna oryginalowi AmigaOS4 Rulez!

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty

Albo mi monitor nawala albo logo z motylkiem troszke przybladlo ... ))

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #3 wysłany: brak daty

Najwyraźniej poziom ekscytacji braci morphosowej opadł do takiego poziomu, że zostało to zauważone w firmie Titan Computers. Ciekawe jak tam z poziomem frustracji - dla odmiany ?
Czyżby miała się zwiększyć liczba użytkowników Amithlona ?

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Albo mi monitor nawala albo logo z motylkiem troszke przybladlo ...

To raczej wyraz niechęci autorów portalu dla systemu MorphOS.

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty

Muszę tutaj bardzo skrytykować twórców portalu amiga.pl.

Po pierwsze Is MotionStudio already working smooth on the Pegasos? Unfortunately not yet. nie oznacza, że o Motion Studio wiadomo tyle, że nie działa na Pegasosie, a jedynie, że nie działa płynnie. W moim przekonaniu jest to dość istotna różnica.

Autor komentarza tak bardzo stara się przedstawić system MorphOS w niekorzystnym świetle, że nie zauważa opini Garlicha nt OS4, a jedynie podaje własne, niepoparte cytatami, "przemyślenia".

We will look at AOS4.0 if it is ready and then we will decide if we develop for it or not. niespecjalnie tłumaczy się na Innymi słowy, jeśli przypadkiem AmigaOS 4 będzie bardziej popularny od MorphOSa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż miejsce wersji morphosowych w hierarchi wydawniczej firmy Titan może po raz kolejny ulec zmianie.

Przykładem totalnego braku jakiegokolwiek obiektywizmu autora komentarza jest także fakt nieprzytoczenia wypowiedzi Garlicha nt OS4: What I dislike especially at Amiga Inc. is the bad defamation of a business rival without having any evidence for these claims. This is no public business. It must be clarified at court if the allegation is authorized. But it doesn't seem to be authorized otherwise legal measures would have been initiated long ago. czy AmigiOne: AmigaOne is already a stillbirth. If Mai doesn't feel like it anymore the mainboard will be in the actual state for ever. Mai doesn't mind about Amiga and i doubt that the PX will ever be built in production run.

Przykro mi także, że pominięty został fakt planowanego wydania BurnIT na MorphOSa posiadającego możliwość wypalania plyt DVD. Nie znajdziemy tu także komentarza o tym, że Rage Hard NA PEWNO nie zostanie wydany na OS4.

Podsumowując: jeśli ktoś chce wiedzieć, jakie na prawdę były wypowiedzi p. Garlicha niech przeczyta wywiad, a nie sugeruje się kłamliwym komentarzem z amiga.pl

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty

Uprzedzając odpowiedzi na mój komentarz, proszę, zerknijcie na http://ann.lu/comments2.cgi?show=1035743628&category=web&number=0. Dziękuję.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

podaje własne, niepoparte cytatami, "przemyślenia"

Gdyby te przemyślenia były poparte cytatami, to niekoniecznie byłyby własne.

Odpowiedz

Krzysztof Szymański
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Jednak klon nigdy nie dorowna oryginalowi

A możesz to jakoś logicznie uargumentować? AmigaOS4 Rulez!

Po czym wnosisz? Po obrazkach i wery eksajting zapowiedziach?

Odpowiedz

Krzysztof Szymański
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Jeszcze raz (echhh, tag "cytat" wzorem z ACP by się przydał):

Jednak klon nigdy nie dorowna oryginalowi

A możesz to jakoś logicznie uargumentować?

AmigaOS4 Rulez!

Po czym wnosisz? Po obrazkach i wery eksajting zapowiedziach?

Odpowiedz

Jacek Cybularczyk
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

Bo oni sa jak Radio Erewan

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

Autor komentarza tak bardzo stara się przedstawić system MorphOS w niekorzystnym świetle, że nie zauważa opini Garlicha nt OS4,

We will look at AOS4.0 if it is ready and then we will decide if we develop for it or not.

Nie zapominajmy jednak jakie były wcześniejsze wypowiedzi p. Garlicha. Otóż były bardzo entuzjastyczne nt. mos'a/pegasosa i ani słowem się nie próbował zająknąć nt. aos 4. A co do Amiga Inc. to od czasu do czasu powtarzał, że coś tam mu się nie podoba w kwestii nie udowadniania przed sądem swoich racji.
Oznacza to, że zawsze daleki był od bezstronności (czyżby związki kapitałowe z bPlanem?).

Obecne wypowiedzi świadczą o tym, że jednak zmienia swoje stanowisko na bardziej elastyczne, czyli zdrowy rozsądek zaczyna brać górę. Czego życzę wszystkim uczestnikom obecnych sporów siebie nie wyłączając.

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

Wydaje mi sie ze AmigaOS sam w sobie jest TYM CZYMS co spowodowalo ze przyciagnal wielu ludzi do Amigi. Bylo juz wiele systemow operacyjnuch ktore jakos nie przycmily jego popularnosci i nie zrobi tego nawet MorphOS. O klasie produtu chyba bedzie swiadczyc to ze firmuje go Hyperion a Ci juz troszke zjedli zabkow na programowaniu pod PPC. A co do braku wersji demo AmigaOS4, to Hyperion zawsze malo mowil, znani sa z tego ze jak skoncza to pokaza swoj produkt. Patrz: Q2, Shogo, Heretic2 itd itp. Niektorzy mi zarzuca ze to co wydal to gierki, a gdzie wprawa w pisaniu OS ??? Wszak wiadomo ze aby napisac np. gre trzeba miesc OS opanowany w malym palcu. Pozdrawiam i przychylam sie do wypowiedzi Piotra Zadory.

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

Bylo juz wiele systemow operacyjnuch ktore jakos nie przycmily jego popularnosci i nie zrobi tego nawet MorphOS.

A te wszystkie systemy były kompatybilne z AmigaOS?

O klasie produtu chyba bedzie swiadczyc to ze firmuje go Hyperion a Ci juz troszke zjedli zabkow na programowaniu pod PPC.

Tworząc np. WarpOS, który początkowo był strasznym zwieszającym sie na każdym kroku badziewiem, powstałym w wyniku rekompilacji PowerUP... Zresztą do dziś WarpOS ma problemy z BlizzardamiPPC - chociażby sam fakt że na BPPC nie działa FusionPPC, i na dobrą sprawę nikt - ani autorzy Fusiona, ani wujek Sam Jordan - nie wiedzą dlaczego ... MOSa też tworzą osoby które "zjadły ząbki" na programowaniu PPC, tak gwoli ścisłości. Pewnie nawet bardziej niż cały Hyperion i AmigaINC razem wzięci.

Patrz: Q2, Shogo, Heretic2

Ile razy widziałem dzięki nim WarpOS exeption, z pozdrowieniami od Wujka Sama Jordana Tak jakby sprawdzenie czy można zaalokować odpowiednio dużo pamięci przekraczało umiejętności autorów tychże konwersji...

Wszak wiadomo ze aby napisac np. gre trzeba miesc OS opanowany w malym palcu.

A to zabawnie zabrzmiało, w kontekście wszystkich niesystemowych gier które powstały na Amidze... Ich autorzy z systemu znali conajwyżej Forbid(), Permit(), AllocABS() (Freemem pewnie już nie musieli, i tak trzeba było reset po wyjściu z nich), Disable(), Enable(). Ot, jaka wielka znajomość systemu jest potrzebna by stworzyć grę pod AmigaOS

Odpowiedz

Rafał Sańda
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

Jesteś żałosny.

Odpowiedz

michalsc
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #15 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

Wszak wiadomo ze aby napisac np. gre trzeba miesc OS opanowany w malym palcu.

Sugerujesz, ze programisci tworzacy gierki i majacy "OS opanowany w malym palcu" umieliby napisac/poprawic/rozwijac jakis system operacyjny?

Wiecej pisac mi sie nie chce. Marcin Kielesiński dosc napisal

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

od strony uzytkownika morphos najprawdopodobniej ni e bedzie sie roznil niczym od amigaos 4.
no chyba ze inny zestaw ikon/przezroczyste menu to jest "to cos"...

mam nadzieje ze pojawi sie pod mosa emu aos4 (lub odwrotnie - zobaczymy kto sprytniejszy zeby nie bylo idiotyzmow ze odwarzacz do mp3 jest na mosa, a przegladarka do obrazkow pod aos4 .. i wybieraj ...

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #17 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #16

"to cos"...

Nazwa.
Tu rozchodzi się o nazwę. Działanie jest drugorzędną sprawą.

Słowo-klucz - nazwa.
Nie przetłumaczysz.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #18 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #17

Cała symbolika Amigi z jej nazwą, pojęciami i boingami ma ogromny "dizajn" i klimat. Jednak tak sobie myślę, że to wszystko coraz częściej trochę źle się kojarzy. Kto wie - może zmiana nazwy by nam wszystkim dobrze zrobiła...)).

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #19 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #13

MisterQ uczepiles sie WarpOS i BPPC (choc sam do nieawna uzywales obu) a temat byl o OS4. Po sprzedaniu PPC nagle stales sie zacietym wrogiem powyzszych. Tak sie nie robi!. W moim komencie napisalem WYRAZNIE zeby sie nie sugerowac produktami Hyperionu (ze sa to gry a nie OS). Niezauwazylem zeby powyzzsze nie byly grami systemowymi, nie dzialaly na gfx, nie otwieraly wlasnych ekranow/okienek. Sa jak najbardziej systemowe !!! Pozdrawiam ) i wiecej usmiechu wszak i tak spotkamy sie w Lodzi i bedziemy podziwiac RAZEM : MorphOSa i AmigaOS4 (prawda Krashan!!!)

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #20 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #19

Niezauwazylem zeby powyzzsze nie byly grami systemowymi, nie dzialaly na gfx, nie otwieraly wlasnych ekranow/okienek. Sa jak najbardziej systemowe !!!

DigiBoosterPro też jest systemowy, otwiera w końcu własny ekran, używa AHI... A to, że tagi użyte do otwarcia ekranu są totalnie pozbawione sensu, to że program ma problemy na hi/truecolor, czy też używa zabronionych flag w obsłudze AHI to już zupełnie inna sprawa

Odpowiedz

Krzysztof Twardy
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #19

wiecej usmiechu wszak i tak spotkamy sie w Lodzi i bedziemy podziwiac RAZEM : MorphOSa i AmigaOS4 (prawda Krashan!!!)

No prosze w koncu sie dowiedzialem kiedy bedzie (mniej lub bardziej) oficjalna premiera Amiga OS4 Zycze sobie i wszystkim pozostalym zeby stalo sie to mozliwe i zebysmy naprawde mogli porownac oba systemy w DZIALANIU.

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #19

Po sprzedaniu PPC nagle stales sie zacietym wrogiem powyzszych.

Nic podobnego. Zawsze krytykowałem WarpOS. To że go używałem wynika z tego samego faktu z którego teraz używam pc - więcej programów, i więcej możliwości wykorzystania sprzętu. To jeszcze nie implikuje tego, że standardy które się przyjmują są obiektywnie lepsze. Widzisz - Ty sam twierdzisz że "AmigaOS nie zaszkodzi nic, nawet MorphOS", jednak nie podajesz żadnych racjonalnych argumentów - jedynie "to niezidentyfikowane coś".

Sa jak najbardziej systemowe !!!

Ależ ja tego nie neguję. Zgadzam się. Ja tylko chciałem wykazać że te konwersje mają błędy, dzięki którym Sam Jordan mnie pozdrawiał gąszczem cyferek. A to nie powinno mieć miejsca. Poza tym to że program otwiera systemowy ekran czy okno - nie czyni go automatycznie w pełni zgodnym z systemem.

bedziemy podziwiac RAZEM : MorphOSa i AmigaOS4

Tak bez uprzedzeń? Że niby amigowcy tak potrafią?

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #23 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #22

Tak bez uprzedzeń? Że niby amigowcy tak potrafią? Marcin! Przeciez spotykamy sie od czasu do czasu w Gliwicach i jakos nik nikogo nie ugryzl )) (Jak znajdziesz czas to wpadnij na GGUA,sa juz wywolane fotki).

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #21

Mnie nie będzie na Amiga Meeting. Praca.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #24

Krashan! Jak to Cie nie bedzie na AmigaMeeting??? Jaka praca? Ja nie przyjmuje Twojego tlumaczenia. Absolutnie ono do mnie nie przemawia. Zachorujesz na ten jeden dzien i bedziesz mogl przyjechac. Zwolnienie sam sobie skombinujesz czy wyslac Ci na maila? I zadnego gadania - wsiadasz w pociag i juz!!!

No co? W koncu Krashan "musowo musi byc")).

Odpowiedz

Maciej Piekielniak
Czytelnik

komentarz #26 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #25

Tak sobie myślę, że w końcu party amigowe powstają tam gdzie jest Kraszan a nie odwrotnie

Odpowiedz

Maciej Piekielniak
Czytelnik

komentarz #27 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #26

btw: ln party_amigowe kraszan

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #28 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #22

jednak nie podajesz żadnych racjonalnych argumentów - jedynie "to niezidentyfikowane coś".

No przecież myśmy sobie już to "coś" nazwali, zdefiniowali i zidentyfikowali, prawda?

To jest marka.
To, że nie rozumiesz pojęć marketingowych nie oznacza, że są one nieracjonalne.

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #29 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #28

To, że nie rozumiesz pojęć marketingowych nie oznacza, że są one nieracjonalne.

Marka. Słowo klucz - Marka. Działanie jest nieistotne.
Nie przetłumaczy.
To ma być racjonalne?
Czad

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #30 wysłany: brak daty

Skoro juz siedzicie tutaj i tracicie czas na czytanie tych komentow to powiem Wam jak ja wyobrazam sobie ami-raj.

Amiga Inc upada, wszytskie prawa za bezcen dostaje ekipa od Pegasosow i MorphOSow. Caly projekt zostaje przemianowany na Amiga_COS_TAM. Cala ekipa OS4 dolacza do ludzi od MorphOSa robiac na sile i na szybko mozliwie jak najwiecej softu i ewentualnie jakies brakujace elementy systemu. Friedenowie biora sie za nowego warpa3d, opengl i sterowniki 3D do Radeonow. Na poczatku 2003 roku kazdy kto nie zamierza rozstac sie z ami-swiatem kupuje Pegasosa nazywajacego sie juz wtedy Amiga_COS_TAM. Potem wszyscy zyjemy dluuugo i szczesliwie cieszac sie normalnym sprzetem, natywnie dzialajacym systemem i calkiem pokazna (jak na tak maly rynek) iloscia softu. Projket sie rozwija, programy powstaja, my Pegasosy rozbudowujemy o wszytsko do czego tylko powstaja sterowniki, a takze do G4

I wtedy sie obudzilem))

Musze chyba wziac cos na sen zeby jeszcze chwilke posnic.

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #31 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #29

Marka. Słowo klucz - Marka. Działanie jest nieistotne.
Nie przetłumaczy.
To ma być racjonalne?

Tak, to jest racjonalne bo wyjaśnia czym się kierują nabywcy w swej masie. Otóż kierują się marką i skojarzeniami z nią związanymi.
A na pewno bardziej niż przewagami technicznymi po stronie konkurencji, których w dodatku, w ogóle może nie być.

Ja wiem, że to nie dotyczy Ciebie ale ja mówię o masie (przewadze liczebnej) i potencjale handlowym jaki się z tym wiąże. To jest brane pod uwagę przez firmy przy podejmowaniu decyzji czy wspierać dane rozwiązanie czy nie (to tłumaczy dlaczego wspierano pecety od końca lat 80-tych a przecież "mistrzostwem technologii" to one wtedy nie były). To bierze pod uwagę Titan w słowach p. Garlicha.

Co widzisz w tym nieracjonalnego? To może być co najwyżej bolesne dla co po niektórych ale takich jest mało i to wszystko.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #32 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #31

Sugerowałbym raczej zastanowienie się przez chwilę czy obecni amigowcy nie różnią się aby od ciemnych mas kupujących komputery w supermarketach...

Odpowiedz

Krzysztof Szymański
Czytelnik

komentarz #33 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #31

Tak, to jest racjonalne bo wyjaśnia czym się kierują nabywcy w swej masie. Otóż kierują się marką i skojarzeniami z nią związanymi.

Jakoś tego nie widzę w około. W Polsce nabywcy w swej masie kierują się przede wszystkim jak najniższą ceną.

A na pewno bardziej niż przewagami technicznymi po stronie konkurencji,

Skoro tak to dlaczego tak wiele osób woła o nowe Amigi? Skoro przewaga techniczna ma drugorzędne znaczenie to przecież powinny wystarczyć te klasyczne; wszystko mają: markę, nazwę, logo, boingballe, skojarzenia...

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #34 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #33

Oj, nie wyprowadzajcie kolegi P.Zadory z błędu, On tak fajnie i ciekawie pisze...

Odpowiedz

Mateusz Gruber
Czytelnik

komentarz #35 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #34

dupa

Odpowiedz

Krzysztof Twardy
Czytelnik

komentarz #36 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #35

czyja? Deadmana? czy moze twoja

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #37 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #36

A to już nieistotne Ogólnie poziom merytorycznej argumentacji przytłacza

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #38 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #32

Widzę, że lubisz uogólniać na podstawie swoich własnych decyzji. Myślisz pewnie, że wszyscy kierują się tym co Ty ?

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #39 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #33

Jakoś tego nie widzę w około.

No nie podważaj dorobku myśli marketingowej
przeciwstawiając jedną oczywistą rzecz innej.

A na pewno bardziej niż przewagami technicznymi po stronie konkurencji,

Skoro tak to dlaczego tak wiele osób woła o nowe Amigi?

No i co to ma do rzeczy?
Ja piszę o wyborze między pegasosem/mosem a aone/aos4, które są oferowane jako te nowe amigi. Czyli już jako odpowiedź na potrzebę klienteli.
A ty wypowiadasz się na temat zupełnie bez związku z tym co ja napisałem.
Chcesz z czegoś zakpić - tylko nie wiesz jak?

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #40 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #34

Ach, jak to fajnie tak sobie polemizować dla samego polemizowania.
Nie mając nic konkretnego do powiedzenia w ważnej jak myślę sprawie prezentować swoje nastawienie: "to nieważne co się pisze, ważne żeby mieć ostatnie zdanie, najlepiej tuż przed zniknięciem strony z komentarzami, bo ten ma rację, który odezwie się na końcu".
Ty chyba naprawdę masz masz szanownych czytelników tej strony za, delikatnie mówiąc nie rozumiejących niczego?

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #41 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #39

No nie podważaj dorobku myśli marketingowej przeciwstawiając jedną oczywistą rzecz innej

Szkoda tylko, że jedne rzeczy są bardziej oczywiste od innych...

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #42 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #40

Ty chyba naprawdę masz masz szanownych czytelników tej strony za, delikatnie mówiąc nie rozumiejących niczego?

Właściwie ciągle mam jeszcze nadzieję że tacy w gruncie rzeczy nie są. Ale niejednokrotnie czytając tu pewne dywagacje na temat pewnej marki zaczynam tracić nadzieję. Jakoś średnio do mnie chce przemówić to, że Amigowcy to taka ciemna masa, która jak barany leci za amigą tylko dlatego, że się nazywa amiga, a nie inaczej.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #43 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #42

Dokładnie tak samo myślę, ale zauważ, że przynajmniej jeden taki amigowiec jest. Chyba nie muszę pokazywać palcem, który to?

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #44 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #41

Szkoda tylko, że jedne rzeczy są bardziej oczywiste od innych...

Fajnie to nazwałeś: "jedne od innych", a może "drugie od pewnych". Jesteś jak zwykle bardzo "konkretny" a nawet i "dowcipny".

No i widzę, że dobrze się rozumiecie chłopaki w swoim gronie, grając z oponentami w słowne gierki.
Widzę, że robicie to po to by sobie poprawić samopoczucie. Najwyraźniej tego właśnie potrzebujecie i wcale mnie to nie dziwi. Podejrzewam, że wraz z upływem czasu będziecie tego coraz bardziej potrzebować. I powiem wam coś: wcale mnie to nie martwi a nawet wręcz przeciwnie )

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #45 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #43

Łe he he - rozśmieszyłeś mnie do łez, że niby co ... uderz w stół itd.
. Naprawdę tak bardzo się obawiasz, że się tu jeszcze odezwę? ))
Jest to prawie taki sam poziom polemiki z twojej strony jaki prezentował kiedyś na tych "łamach" niejaki Kaczuś (nie żeby palcem pokazywać - ale trudno tym razem muszę).
Dobra idę sobie na razie ale obiecuję, że jeszcze się odezwę jak będzie jakiś ciekawy wątek o "motylkach" ;D
Nie zapomnij i ty wtedy tu być. Poprzerzucamy się jakimiś celnymi a dowcipnymi aluzyjkami.

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #46 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #44

Widzę, że robicie to po to by sobie poprawić samopoczucie.

Co jak co, ale w tej kwestii samopoczucia to ja sobie poprawiać nie muszę...
A co do reszty jakoś średnio mam ochotę się odnosić.

Odpowiedz

Rafał Sańda
Czytelnik

komentarz #47 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #45

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Tomasza Kaczanowskiego, która pojawiła się na forum ACP.

"Mam nadzieję, iż pośrod tych stron nie znajdzie się strona kłamliwego portalu jakim jest amiga.pl.
Tym bardziej, że ostatnio dochodzi tam do obrażania ludzi, którzy nie mogą na ten fakt zareagować z powodu braku możliwości komentowania.
Nijaki Piotr Zadora wyciera sobie swoją brudną gębę moją ksywą, najciekawsze jest to, że adres mailowy jaki podał nie istnieje.
Gdyby nie informacja, że osoba taka na prawdę istnieje, pomyślałbym, że to kolejne wcielenie chorego psychicznie właściciela portalu."

Dziękuję.

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #48 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #11

Obecne wypowiedzi świadczą o tym, że jednak zmienia swoje stanowisko na bardziej elastyczne, czyli zdrowy rozsądek zaczyna brać górę.

Czy nie mógłbyś zmusić się do przeczytania wywiadu zamiast sugerować się cytatem? (który w odniesieniu do tematu Twojej wypowiedzi jest całkowiście wyrwany z kontekstu)

Odpowiedz

Discord
Online: 8
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Nightmare777Nightmare777
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę