Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2002-07-23 00:00, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 3450

A A A

Dekoder Ogg Vorbis przeportowany

Ogg Vorbis to nowy format kodowania dźwięku, który ma szansę zastąpić popularny MP3, dając lepszą od niego jakość przy tej samej długości pliku. Źródła narzędzi do obsługi tego formatu są publicznie dostępne, dzięki temu pojawiła się amigowa wersja dekodera. Ma on spore wymagania co do mocy obliczeniowej komputera, jedynie 68060 i PPC dają mu radę. W archiwum znajdują się wersje dla AmigaOS (procesor 68060) i MorphOS-a.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 11
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • Delf_2000EDelf_2000E
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Marek_BMarek_B
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Albert Jasiński
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Szkoda tylko ze nie ma wersji pod PPC dla Amigi. W koncu MorphOS to nie amiga.

Odpowiedz

Michał Szuster
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Zgadza się! MorphOS to system operacyjny.

Odpowiedz

Dariusz Sleczka
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

No wlasnie , przeciez nie po to wlasnie kupilem OS3.9 (przesylka w drodze ) zeby teraz dokupywac MorphOS .

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

Dlaczego miałbyś dokupywać? Wejdź na www.morphos.de, ściągnij sobie darmowe demo i już będziesz mógł oggi kodować

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

Widzę, że kolega średnio zorientowany.

Odpowiedz

Łukasz Grupa
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

os to soft, amiga to hard. ale kolega doskonale to wie i probuje trollowac. ale to nic. cenie sobie kolege ze te regularne porcje humoru (prawdopodobnie nie zamierzonego)

Odpowiedz

Albert Jasiński
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #6

Wachałem się pisząc "amiga" a nie "amigaOS"
Domyślałem się że może to być tak potraktowane jak to się stało.
Jednak trzeba wziąść pod uwagę że dla większości normalniemyślących amigowców Amigą jest komputer Amiga z systemem AmigaOS. Nie można powiedzieć że AmigaHW z Morphosem to Amiga ... bo równie dobrze można by powiedzieć że AmigaHW z Linuxem to też Amiga ... Gdyby tak było to można by się cieszyć bo w takim wypadku można by mówić np. że na Amige jest wiele wspaniałego oprogramowania włącznie z Netszkapą i IE itp.
Jedyny komp jaki zasługuje na nazwę Amiga to AmigaOS uruchomiony na AmigaHW (mam nadzieje że wiecie o co chodzi Każda inna chybryda napewno Amigą nie jest ...

Od razu wyprzedzam odpowiedzi typu że amiga to sprzęt. TO nieprawda .... Amiga to połączenie sprzętu z oprogramowaniem w postaci Kickstartu. Morphos/LInux nie używa Kickstartu a nawet usuwają go z pamięci ... wiec nie kożystają z amigi jako takiej a raczej z kawałka amigi.

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

Ehh... widzę, że kolega jest jednym z fanatyków chorych na obsesję zwaną "The Name"

Tak na poważnie. MorphOS jak najbardziej używa ROMu, a więc i systemu AmigaOS (nie na Pegazie oczywiście). Jak sobie poza tym wyobrażasz usunięcie ROMu z pamięci? ROM jest zawsze dostępny pod stałym adresem, decyduje o tym HW komputera, nie software. Ale przecież fan jedynej prawdziwej Amigi (TM) powinien wiedzieć o tak fundamentalnych pojęciach, szczególnie jeśli z takim przekonaniem zabiera głos w dyskusji.

Odpowiedz

Albert Jasiński
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #8

Morphos nie kożysta z amigaOSu (romu) w większym stopniu niż linux (tylko do uruchomienia potrzebuje AmigaOSU). To że wyglada jakby z niego kożystał to tylko emulacja tego systemu. Rownie dobrze można by pod linuxem uruchomic UAE. I nie chodzi tu o nazewnictwo .. chodzi o realia. Teraz czasy się pozmieniały ale za czasow Commodore podobne słowa byś popierał z całym przekonaniem.

Odpowiedz

Michał Szuster
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

korzysta...

Odpowiedz

Łukasz Grupa
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

"nie ucz ojca dzieci robic"

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

Widisz.. To tak samo jakbyś powiedział, że Amithlon czy UAE nie korzysta z AmigaOSu. Oczywiście, że korzysta. Powiedzmy sobie jedno: MorphOS emuluje *procesor*, nie system (podobnie z resztą Amithlon czy UAE, tyle że to ostanie emuluje także np. kości graficzne Amigi).

Niestety za czasów Commodore nie miałem jeszcze Amigi, więc ciężko mi powiedzieć, co bym popierał

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

Ale zrozum że im się rozchodzi o to, że MorphOS to nie AmigaOS, bo AmigaOS to AmigaOS . Nie dociera że MorphOS to nie żadna "chybryda", jeno system kompatybilny z AmigaOS, pewnie nawet bardziej niźli nadchodzący AmigaOS4; a tupią nóżkami z powodu nazwy, i braku błogosławieństwa.

Odpowiedz

Albert Jasiński
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #13

Betawersje betawersjami ... ale dzieki bogu AmigaOS u mnie dziala (i to od wersji 3.0 do 3.9 lacznie z rom updatami) natomiast morphos ze wszystkimi mozliwymi resetlevelami nie chce sie zglosic. No nie ... raz sie zglosil ... nawet nie wiem jakim cudem bo juz nastepnym razem przy tych samych ustawieniach juz nie poszedl. Jakos nie mam zaufania do systemu ktory nie chce wogole sie uruchomic. Co do kompatybulnosci z AmigaOS to nie sadze zeby byly z tym problemy wieksze jak w morphosie. Trzeba wziasc pod uwage takze fakt ze jakims CUdem wiekszosc posiadaczy PPC jakos z morphosa nie kozysta ... wskazuja na to statsy downloada na wielu stronach. Ostatnio np. ukazal sie emulator Atari 2600 zarowno dla WOS jak i MOS z tym ze wersja dla Wosa sciagnieta zostala w ilosci 7 x wiekszej niz dla morphosa (70 do 10). A to napewno nie odosobniony przypadek. Jak na tak wspaniały system z mozliwoscią emulacji WOSa i kernelem PPC ... to jakoś mało osób z niego kożysta. Może więc nie jest taki wspaniały ? Może to tylko programiści nażekają na Warposa (mi jakos sie nic pod Wosem nie wiesza nawet Quake na kilkugodzinnym tescie) i nie uważam żeby WOS był mniej stabilny od POWERUPA (ktory też miał swoje wady i spore utrudnienia sprawiał użytkownikom swoją topornością obsługi.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

Posiadacze PPC nie używają MorphOsa tylko dlatego, że dostęp do wersji, która działa dłuzej niż 2 godziny mają bardzo nieliczni. I o to właśnie chodziło, bo to wersja beta.

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

natomiast morphos ze wszystkimi mozliwymi resetlevelami nie chce sie zglosic

Czyżby tu leżał pies pogrzebany?

Jak na tak wspaniały system z mozliwoscią emulacji WOSa i kernelem PPC ... to jakoś mało osób z niego kożysta. Może więc nie jest taki wspaniały ?

I znowu chybiony argument. Zauważ, że klucze pozwalające na działanie dema MorphOSa dłużej niż przez dwie godziny dostępne są jedynie dla developerów, a nie dla wszystkich potencjalnych użytkowników. Stąd też mało osób używa MOS'a jako jedyny system, zdecydowana większość odpala go sporadycznie dla testów, itp.

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #17 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #8

ROM jest zawsze dostępny pod stałym adresem, decyduje o tym HW komputera, nie software.

Nieprawda, ROM można wyłączyć używając jednostki MMU. Jak najbardziej programowo.

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #18 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #16

Czyżby tu leżał pies pogrzebany?

A i owszem. Na mojej Amidze MOS nie uruchamia się, dokładnie wiadomo dlaczego się nie uruchamia, ekipa MorphOS-a również to wie, co więcej wiedzą, że jest to niedoróbka w kernelu MorphOS-a i co gorsza nie mają zamiaru jej usunąć... To jakie ja mogę mieć zdanie o tym systemie?

Odpowiedz

Albert Jasiński
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #16

Czyżby tu leżał pies pogrzebany?
Poniekąd ... nie można mieć dobrego zdania o systemie ktory nie chce sie odpalic pomimo wypelniania tego co pisze instrukcja i słuchania rad "podobno" rozeznanych kolegow.

I znowu chybiony argument. Zauważ, że klucze pozwalające na działanie dema MorphOSa dłużej niż przez dwie godziny dostępne są jedynie dla developerów,
Gdby WarpOS się wieszał ludziom tak jak Morphosowcy twierdza to napewno wszyscy by woleli nawet te 2 godziny zdema morphosa )

Stąd też mało osób używa MOS'a jako jedyny system, zdecydowana większość odpala go sporadycznie dla testów, itp.
Błąd !!! Gdyby tak dużo osób choćby testowało morphosa to download programów dla mosa byłby większy a tak (jesli jest dostępny) zwykle wacha się w granicach kilku do kilkunastu .
NIe ma tu znaczenia czy ktos użuywa morphosa samego czy z innym systemem bo jeżeli już ma morphosa zainstalowanego i go testuje ... to interesują go napewno wszystkie programy na Morphosa a skoro tytch programów pomimo że są nie downloadzi wiele osób można przypuszczać że wszystkich używających morphosa (czy to jako jedynego czy tylko do testow) jest troche ... malo

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #20 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #19

Wiele osób odpuszcza sobie tylko dlatego, że program czy system nosi nazwę "beta". Może to i lepiej, bo jak się potem czyta "bug-reporty" od takich "specjalistów", to włos się jeży na głowie i nóż w kieszeni otwiera.

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

Betawersje betawersjami ... ale dzieki bogu

Jesteś pewien że dzięki Niemu? ;P

Trzeba wziasc pod uwage takze fakt ze jakims CUdem wiekszosc posiadaczy PPC jakos z morphosa nie kozysta ..

Zastanów się z jakiego powodu. Myślę że zbytni wysiłek nie będzie potrzebny, żeby dojść do trafnych wniosków. W razie czego uprzejmie służę pomocą.

Może więc nie jest taki wspaniały ?

W tym momencie jakbym słyszał jakiegoś ignoranta, który stwierdza "co Ty widzisz w tych komputerach", przy okazji jednak nie ma o nich zielonego pojęcia.

Odpowiedz

michalsc
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #22 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #17

Nieprawda. Nie wylaczasz w ten sposob romu, tylko zmieniasz adresowanie fizyczne (bez MMU) na logiczne (z MMU). Wtedy mozesz pod obszar 0x00f80000-0x00ffffff podpiac jakis inny fragment pamieci lub uczynic go niedostepnym. Ale to dotyczy tylko wirtualnej przestrzeni adresowej, chociaz efekt jest ten sam, bo na kostkach romu sygnal CS nie uaktywnia sie nawet na ulamek sekundy

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #22

W procesorach 68040 i 68060 adresowanie zawsze jest logiczne - tylko defaultowo jest ono takie samo jak fizyczne....

Odpowiedz

Dariusz Sleczka
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: brak daty

wyglada na to ze kazdy prawdziwy Amigowiec powinien miec na swojej Amidze zainstalowane AmigaOS , MorphOS , Linuks , UAE i do tego najlepiej jakis przelacznik systemow ( moze dla odmiany mechaniczny ) .

Odpowiedz

Discord
Online: 11
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • Delf_2000EDelf_2000E
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Marek_BMarek_B
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę