Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2001-10-25 00:00, Kategoria: brak, Liczba wyświetleń: 2465

A A A

OS 2002

Największy niemiecki serwis informacyjny amiga-news.de zbiera informację na temat preferowanych systemów operacyjnych na rok 2002. Głosować można tutaj, zaś wyniki można obejrzeć tutaj. Z bieżących rezultatów wynika, że ewentualna koalicja Amiga Inc. i bplan mogłaby zebrać prawie wszystkich użytkowników. W przeciwnym wypadku będziemy mieli do czynienia z - dość znacznym i chyba nikomu niepotrzebnym - podziałem rynku.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 10
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Sebastian Jędruszkiewicz
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Intrygujace dosc to, ze ludzie glosuja na aos4.0, nie wiedzac nawet jak to wyglada/dziala...

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Normalka. Starczy ze ma "amiga" w nazwie, niewazne czym jest, jak dziala, na czym, i czy wogole. AmigaRulz forewer. Amen. Przykre.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Przykre jest również to, że nikt z firmy bplan nie zauważa tego dość oczywistego faktu i nie przystępuje z firmą Amiga Inc do rozmów - skazując tym samym swój dobry projekt na margines - tego niewielkiego - rynku.

Odpowiedz

Tomasz Kaczanowski
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

A skad wiesz, ze nie rozmawiali i komu mozna zawdzieczac niepowodzenie rozmow...

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Dokłądnie, strasznie głupie te amigOwce...

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

Przystąpili dawno temu, ale AInc. jest ślepo zapatrzona w swój projekt, więc rozmowy zakończyły się fiaskiem. To mi przypomina plany 5-letnie i takie tam. Propaganda sukcesu, brak realizmu, nieliczenie się z tymi, do których ten projekt miałby trafić. Smutne, bardzo smutne...

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

Rozmawiali ponoć. Rafał Schmidt nawet się pochwalił tym, że ma jakąś umowę od Amiga Inc. której od pół roku nie podpisał. Nie mówił jednak czego owa umowa dotyczyła.

Kto jest winny, że obie firmy nie mogą dojść do porozumienia tego nie wiem, wiem natomiast kto na tym najbardziej straci - a będą to niewątpliwie użytkownicy Amigi.

Spójrz co się dzieje, choćby na przykładzie komentarzy z ANN, gdzie ludzie skaczą sobie do gardeł. Wygląda na to, że amigowcy nie mogą żyć bez przeciwnika. Jeśli już nie ma wroga zewnętrznego, to zaczynają się kłócić między sobą. Ostatnio mieliśmy do czynienia z małym konfliktem na linii mostków PCI. A teraz szykuje się wojna MorphOS vs AmigaOS.

A wystarczyła by jedna głupia umowa w której Amiga Inc. uznaje MorphOS za nowy system Amigi, nadaje mu oficjalnie nazwę AmigaOS. Hyperion mógłby wtedy oficjalnie wydawać swoje programy dla tego systemu oraz dołożyć wkład w postacie Warp3D. Wszyscy byliby nagle szczęśliwi.

Odpowiedz

Łukasz Krężel
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

To by bylo zbyt piekne.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

Spójrz co się dzieje, choćby na przykładzie komentarzy z ANN, gdzie ludzie skaczą sobie do gardeł. Wygląda na to, że amigowcy nie mogą żyć bez przeciwnika. Jeśli już nie ma wroga zewnętrznego, to zaczynają się kłócić między sobą.

Dlatego właśnie przestałem czytać ANN. Myślałem, że to tylko syndrom polskich amigowców, ale niestety wygląda na to, że to szersza plaga jest

Odpowiedz

Łukasz Grupa
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty

ech, ta ankieta jest w najlepszym razie na poziome najgorszych ankiet w ACP, przy czym te ostatnie bywaja chociaz smieszne.

Odpowiedz

Marcin Sokołowski
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Bo pytanie sie tyczy przyszlosci.
Wiekszosc ludzi tez nie wie, jak dziala Amithlon. Moze waskie grono widzialo go na oczy. Podobnie z Pegasosem. Nie ma co sie czepiac szczegolow, ale nalezy praktycznie odczytac przeslanie ankiety.
Jej wyniki mowia same za siebie - polowa Amigowcow chce nowego systemu markowanego przez AI. Pewnie wiaze sie to z nadziejami na lepszy sprzet (przy okazji) i na odbudowe czesci straconego imperium - takie wielkomocarstwowe mysli. Nikt nie zabroni ludziom gdybac, wiec .. skoro ankietowanie jest darmowe, niech chociaz beda z tego efekty. Szkoda, ze ludzie rozmieniaja sie na drobne - wszak co szkodzi zapchac sobie peceta Amithlonem i miec swiety spokoj, prawda ? Tyle, ze troche krotkowzroczne to myslenie i bez przyszlosci, ale - najwazniejsze, zeby rzeczy z m68k chodzily. A pozniej sie zobaczy....

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #12 wysłany: brak daty

A ja cały czas twierdzę, że to jest spór o kasę i wpływy wśrod obecnych amigowców, który zmusza nas do opowiadania się, po którejś ze stron. Wcale się nie dziwię, że ludzie opowiadają się po stronie Amiga Inc., a co że AmigaOS to ładniejsza nazwa od MorphOS? Ano ładniejsza i tyle. Przez tak długie lata nam wszystkim się podobała, że nagle mamy z tego rezygnować? A właściwie dlaczego? Dlatego, że MorphOS będzie szybszy od AmigaOS 4.0? O ile procent, o 13,4%, a może 15,2%? A o ile procent będzie szybszy od OS 4.2 o 4,3%, czy 1,2%? Jak już jesteśmy w temacie procentów to chyba nie pozostaje nam nic innego jak tylko się upić ze zgryzoty ("rozpaczy" to chyba za duże słowo).

Odpowiedz

Tomasz Kaczanowski
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

A moze dlatego ze Morphos wogoole jest? czego o AOS 4.0 z cala pewnoscia powiedziec sie nie da...

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

Coz - po pierwsze - Twoje przemyslenia co to ewentualnej roznicy w predkosci dzialania 4.x a MorphOS'a sa krzywdzace dla MorphOS'a, i to dosc znacznie. To po pierwsze... Po drugie jesli do teraz amigowcy nie rozumieja roznic pomiedzy AmigaOS4.x a MorphOS'em, i tego ktory z nich jest atrakcyjniesza alternatywa dla obecnego AmigaOS Classic - to juz chyba nie zrozumieja. Coz, szkoda. Amigowcy sami siebie maja za inteligentnych. Jestem ciekawy z jakiego powodu tak uwazaja.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #15 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

Po drugie jesli do teraz amigowcy nie rozumieja roznic pomiedzy AmigaOS4.x a MorphOS'em

O różnicach będziesz mógł mówić dopiero wtedy, gdy oba produkty znajdą się na rynku.

Amigowcy sami siebie maja za inteligentnych. Jestem ciekawy z jakiego powodu tak uwazaja.

Inteligentna osoba nie wypowiada się na temat produktu, którego na oczy nie widziała.

Odpowiedz

Tomasz Kaczanowski
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #15

O różnicach będziesz mógł mó°ić dopiero gdy oba produkty znajdą się na rynku
Cóż podstawowa różnica między tymi produktami jest taka, iż jeden z nich można już zobaczyć, natomiast drugi jest jedynie mitem jak na razie. Nikt tego działającego nie widział, no i obawiam się, iż nie zobaczy...

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #17 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #16

Nikt tego działającego nie widział, no i obawiam się, iż nie zobaczy...

hehehe, myślałby kto, że się obawiasz

A czy przypadkiem nie liczysz właśnie na to, że jak nowy AmigaOS nie pojawi się na rynku to MorphOS będzie miał kilku użytkowników więcej.

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #18 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

No, nie wydaje mi się bym się zanadto pomylił w swoich przypuszczeniach (Amithlon jest dobrym przykładem na to, że te kilka dodatkowych cykli zegara na emulację kodu M68k niewiele znaczy w dzisiejszych czasach) ale to zweryfikuje życie. Natomiast odwołałeś się tutaj do zbiorowej inteligencji amigowców i oceniłeś ją pod kątem wyboru jednego z konkurencyjnych produktów (z reklamowego punktu widzenia można już mówić o 2 konkurencyjnych produktach pomimo tego, że jeden z nich jeszcze nie miał fizycznej premiery). Jak mniemam chodzi Ci raczej o preferencje amigowców, bo czegoś takiego jak inteligencja zbiorowa nie ma. A co do preferencji to muszę Ci powiedzieć, że o tyle wybiera się konkretny produkt o ile da się go zidentyfikować ze znaną marką. I w tym momencie nie dziw się, że ludzie preferują AmigaOS zamiast MorphOS-a.

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #15

Owszem, byc moze odrobinke sie zagalopowalem jezeli chodzi o okreslanie nieistniejacego obecnie jeszcze AmigaOS4.x. Ale pewne pojecie co do ogolnej formy i wygladu tego systemu mozna sobie wyrobic na podstawie tego, co bylo nam dane przeczytac/uslyszec od AmigaInc/HP na jego temat... A tu cudow nie widac bynajmniej. A co do powiazania inteligencji z wypowiadaniem sie na temat jakiegos produktu ktorego sie jeszcze nie widzialo - to sadze ze tu odrobine sie zagalopowales.

Odpowiedz

Discord
Online: 10
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę