Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2021-02-04 11:25, Autor: st, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 3986 english translation »

A A A

Nowy wirus "Game Over"

W grudniu 2020 pojawił się kolejny nowy bootblockowy wirus Game Over - pierwotnie pojawił się obrazie ADF o nazwie "Appel Catcher". Wirus wstrzykuje swój kod w różne miejsca i nie nadpisuje danych.

Źródło: amiga-news.de

Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 4
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
dołącz do kanału »
MDW
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2021-02-04 15:22

No to teraz można powiedzieć, że Amiga nadal żyje nadal jest prawdziwym komputerem skoro wychodzą nowe wirusy. Stwierdzenie wysnułem z moich wspomnień związanych z 8-bitowym Atari.

Na początku lat 90 XX wieku wydawano czasopismo użytkowników Atari XL/XE zatytułowane "Tajemnice Atari". Pismo było tworzone i wydawane przez znane Amigowcom Laboratorium Komputerowe Avalon z Rzeszowa. Był to ich (świetny zresztą w tamtych czasach) pomysł na zbudowanie społeczności kupującej legalny soft (nie tylko Avalonu) w czasach gdy piractwo nie było przestępstwem.

Jeden z numerów TA zawierał wielki artykuł pt. "Złapaliśmy wirusa!". Autor tekstu dosłownie promieniał z radości z tego powodu, że znaleźli wirusa na 8-bitwe Atari. Napisał, że teraz Atari już bezdyskusyjnie jest prawdziwym, poważnym komputerem, bo ma wirusa. Rozebrali tam wtedy tego wirsa na pojedyncze bajty, przeanalizowali i dokładnie opisali. Nie było to nic bardzo groźnego, bo z tego co pamiętam zajmował on tylko miejsce na dyskietce zmniejszając wrednie jej pojemność. Ale w pamięci wryło mi się to stwierdzenie, że jeżeli na jakąś platformę wyszedł wirus to znaczy, że jest to prawdziwy komputer.

Odpowiedz

AmigaIsDead
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2021-02-04 16:19 w odpowiedzi na komentarz #1

To nie pierwszy nowy wirus na Amigę w ciągu kilku miesięcy. Uważam że jest to związane z obecną pandemią i ludzie robią to dla żartu.

Odpowiedz

Discord
Online: 4
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy