Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2019-06-22 15:42, Autor: st, Kategoria: Scena, Liczba wyświetleń: 10955 english translation »

A A A

Dwie scenowe imprezy 2019: Revision i Decrunch

Dwie scenowe imprezy 2019: Revision i Decrunch

Połowa roku za nami i jedynym miejscem, w którym coś naprawdę interesującego się dla Amigi działo była znowu Scena. Poniżej prezentujemy Wam amigowe produkcje z dwóch party - zagranicznego Revision (19 - 22 kwietnia, Niemcy) i polskiego Decrunch (14 - 16 czerwca, Wrocław).

Revision

Amiga Demo

1. miejsce - "Eon", The Black Lotus

2. miejsce - "De Profundis", Lemon. and Oxygene and The Deadliners

3. miejsce - "Knarkzilla", Ephidrena and Kvasigen and Loonies

Amiga Intro wygrywa "Goon Royale" grupy Spaceballs

Oldskool 4k Intro - amigowa produkcja zajęła drugie miejsce: "Don't Be Square" grupy Loonies

Pierwsze 4 miejsca w kategorii Oldskool Graphics zajmują amigowi twórcy - te obrazki znajdziecie w dołączonej do newsa galerii.

Decrunch

Kategorię Amiga Demo wygrała produkcja "Downslope" grupy The Electronic Knights

Najlepszy w Amiga Pixel Graphics był obrazek Dreamland autorstwa Joka/Dreamweb, kategorię Amiga Tracked Music wygrał LiSU / Tristesse utworem Ty mówisz raz?

Z kolei w Executable Music pierwsze miejsce na Decrunch 2019 zajął Voicer z Nah-Kolor kawałkiem "Last Minute", a Raytraced Graphics wygrał Comankh / Agony Design obrazkiem "Queen Suxa".

Queen Suxa - Comankh

Na zakończenie ciekawostka - w Wild Demo we Wrocławiu MDW z Encore wystawił materiał wideo reklamujący jego niedokończone demo PowerPC "Morphilia" na amigowy system MorphOS i zajął w tej kategorii 2 miejsce.

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
SZAMAN
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2019-06-22 19:56

Mini-relację + fotki z Decruncha można znaleźć na stronie Kaczusia.

Odpowiedz

KM/Ender
Krzysztof Michalak
Czytelnik Inny

komentarz #2 wysłany: 2019-06-28 19:46

Ładne te obrazki, ludzie to mają talent. No i osobne podziękowania do MDW: dzięki takim akcjom jeszcze trwamy przy NG. Dziękuje wszystkim, którzy robią cokolwiek dla szeroko pojętego Amiga NG.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2019-07-11 10:41 w odpowiedzi na komentarz #2

Dziękuję za miłe słowo.

Prawdę mówiąc ja to robię przede wszystkim dla siebie. Gdyby mnie to nie bawiło to dla samej chwały NG pewnie bym nic nie robił.

Te śmieszne dema to taki wstęp, poligon doświadczalny, test pewnych rozwiązań. No i sprawdzenie czy jeszcze potrafię się zmobilizować do zrobienia czegoś i czy sprawia mi to radochę. Wygląda na to, że tak. W związku z tym nie przerywam swoich realizowanych bardzo powoli od 13 lat planów. Jeżeli tylko czasu wystarczy to mam nadzieję, że powoli jakieś rezultaty realizacji tych planów będą wychodziły poza moje dyski. Baardzo powoli. Ale właśnie o to chodzi w przyjemności i hobby, że nie ma ciśnienia, można robić ile się chce, jak się chce, co się chce i kiedy się chce (no i kiedy się może). Dlatego to tyle trwa.

Dema może nie są imponujące ale to też jest realizacja marzeń z dawnych czasów kiedy to chciałem takie rzeczy robić ale nie potrafiłem. Celem oczywiście nie są tylko dema. Produkcje innego gatunku też są w toku. To także nic wielkiego dla świata ale coś całkiem sporego dla mnie. Pamiętać cały czas należy, że każda taka produkcyjka to nie jest osobny twór tylko niewielka część czegoś dużego co tam sobie dłubię do 13 lat. W świetle tego jak dzisiaj wyglądają silniki nie powinienem tego co robię nazywać silnikiem. Ale dla uproszczenia po cichu i między nami możemy to chwilowo tak nazwać.

Odpowiedz

Discord
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę