Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2018-09-12 16:44, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 3969

A A A

Firma AmigaKit dziękuje za sterownik dla X5000

Na forum serwisu MorphZone firma AmigaKit (w imieniu A-Eon) dziękuje Markowi Olsenowi (Bigfoot) i Frankowi Mariakowi (obaj tworzą system MorphOS) za pomoc w napisaniu sterownika do karty sieciowej w Amidze One X5000: To był Wasz wielki wkład w najnowszą aktualizację Enhancer Software.

Dalsze wypowiedzi firmy AmigaKit na tym (MorphZone) forum:

Mark jest bardzo zajęty codzienną pracą. Tak więc A-EON zapłacił za jego dodatkowy czas, aby opracować sterownik dla systemów OS4 i MorphOS. W ramach umowy dostarczył nam pełny kod źródłowy do przyszłego rozwoju. Jeśli nasz zespół zaktualizuje te źródła to z przyjemnością podzielimy się tymi zmianami z Markiem, aby wesprzeć naszych klientów X5000, niezależnie od tego, czy wolą OS4 czy MorphOS.

W rzeczywistości A-EON Technology Ltd. zawsze chętnie współpracuje z użytkownikami i programistami we wszystkich systemach inspirowanych Amigą. Frank i Mark otrzymali prototypowe płyty Tabor i Cyrus już w 2013 roku. Mark kilka razy pomógł nam w aktualizacji oprogramowania układowego, bazując na dokumentacji dostarczonej przez Varisys. Możecie być zaskoczeni, ale społeczność Amigi jest o wiele bardziej zjednoczona, niż niektórzy to sugerują.

W sierpniu 2015 r. A-EON Technology Ltd. podpisała umowę z Hyperion / Costel Mincea na sterownik sieci X5000. Trzy lata później nie otrzymaliśmy żadnych sterowników. Ze względu na to opóźnienie i naszą chęć dostarczenia rozwiązania do klientów znaleziono tymczasowe rozwiązanie. Mark został poproszony o napisanie sterownika dla OS4 i MorphOS-a i natychmiast to zrobił, przedstawił nam wersję alfa, a następnie kolejną wersję beta. Wersję beta otrzymał nasz wewnętrzny zespół testujący Amigi, który zatwierdził ją do publicznego wydania.

Zapłaciliśmy za drugi sterownik z Hyperionu, który, jak sądzę, jest wciąż rozwijany, może przez innego programistę teraz w imieniu firmy Hyperion? Najważniejszą rzeczą jest to, że użytkownicy końcowi (nasi klienci) mają sprawny, wysokiej jakości sterownik i nie muszą już dłużej czekać.

Nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji od Hyperion o statusie, postępie lub jakiejkolwiek możliwej dacie wydania tego oprogramowania.

Po trzech latach oczekiwania otrzymałem (na MZ pisze prawdopodobnie Matthew Leaman w imieniu AmigaKit - przyp. tłum.) w końcu wiele podziękowań od użytkowników X5000, którzy wydają się bardzo zadowoleni z nowego sterownika, w oprogramowaniu Enhancer Software 1.4, który jest napisany przez Marka. Ten sterownik jest oficjalnym sterownikiem A-EON dla sprzętu A-EON X5000.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 8
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
SZAMAN
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2018-09-12 16:56

Jest to jeden z najprzyjemniejszych newsów, które przygotowałem w historii eXeca. Brawa dla firmy A-Eon, że potrafi tak współpracować dla dobra Amigi.

Odpowiedz

waldiamiga
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2018-09-12 21:05 w odpowiedzi na komentarz #1

Nie wszyscy podzielają Twój entuzjazm Pewien "hydraulik" twierdzi że ten sterownik to inny Olsen zrobił gdyż BigFoota nie ma w credidsach.

Odpowiedz

Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2018-09-12 22:26

Sprzedawanie komputerów z systemem bez kompletu podstawowych sterowników jest niepoważne. Zmuszanie klientów do długiego oczekiwania na możliwość normalnego użytkowania zakupionego sprzętu, budzi podobne ale mocniejsze emocje. Firma Hyperion która zajmuje się systemem AmigaOS zawodzi w temacie rozwoju systemu. Czy przyszłość Amigi to AmigaOS czy MorphOS ? Oto jest pytanie....

Odpowiedz

Discord
Online: 8
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę