Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2018-04-18 13:42, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 4100

A A A

Dlaczego nie mogę być jak Trevor Dickinson?

Odpowiedź jest prosta - bo nie mam takiej kasy. Załóżmy jednak, że udało mi się pozyskać duże fundusze. Niestety, w Polsce nadal mi się to nie uda i nie będę Trevorem... Nie mam bowiem jeszcze zgody dwóch osób, pilnujących od lat "czystości" czerwonej rasy, na to, aby dokładnie tak samo jak uwielbiamy przez nich TD używać i czasami pokazywać w moich wpisach komputery Apple i system MorphOS.

Tymczasem okazuje się, że Trevor Dickinson posiada 4 urządzenia Apple, na których ma zainstalowany system MorphOS, mało tego - w przeciwieństwie do mnie opłacił dla nich licencję na ten system:

Niedawno musiałem kupić iPada mini dla innego projektu nie związanego z Amigą (wstydzę się, wiem ;-)), Jestem pierwszym, który przyznaje, że nie jestem tradycyjnym użytkownikiem Apple. Wszystkie pozostałe posiadane urządzenia Apple, Mac Mini, eMAC, PowerMac i PowerBook mają zainstalowany system MorphOS. To nie do końca prawda. Mam również komputer iMac z systemem Mac OS X - czekam na wsparcie dla MorphOS.

Idąc tym tropem dalej muszę zasmucić wszystkich fanboyów (w złym tego słowa znaczeniu niestety) OS4 - Trevor nie tylko zakupił licencje na MOSa dla swoich komputerów, on także sfinansował port tego systemu dla Amigi One X5000.

A ja biedny nie zdążyłem jeszcze napisać na eXecu ani jednego stricte MOS-owego newsa i już zostałem poproszony przez władających serwisem amigaone.pl o usunięcie bloczka z linkami do ich forum (był w prawej kolumnie na SG eXeca) oraz o nie zamieszczanie żadnych wpisów na temat tekstów i materiałów wideo Rafała Chyły. Obie prośby zostaną oczywiście (niestety - bo chłopaki robią dobrą robotę!) spełnione.

Co do samego eXeca to nie zmieni się na nim dokładnie nic. Poza zapowiedzianym w ostatnim moim wideoblogu artykule porównującym AmigaOS 4 z MOS nie będą się pojawiać kolejne tego typu treści - bo niby dlaczego miały by być u nas publikowane, jeśli od lat piszemy tylko o Amidze (klasyczna i OS4). Natomiast, dokładnie tak samo jak Trevor, będę używał Power Booka z MOSem jako amigowego urządzenia przenośnego, bo nie istnieje takie (z natywnym, nie emulowanym) z AmigaOS 4 i nie zapowiada się, aby szybko się pojawiło.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2018-04-18 15:42

Przez chwilę myślałem, że jednak będą pojawiać się na Execu informację o Morphosie. Bo sobie pomyślałem, że być może Redaktor sobie pomyślał, że przybyłoby więcej aktywnych osób. Nie przybyłoby, a na pewno w tematach, które obecnie dominują, czyli związane z Amiga OS.
Tak jak to z konkursem było, ktoś się zarejestrował tylko po to, aby wziąć udział w konkursie i chyba jeszcze jakieś osoby przebudziły się ze snu na ten czas i spyliły z nagrodami w siną dal... do grudnia

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2018-04-18 15:49 w odpowiedzi na komentarz #1

Pomijając już to, że byłoby to nie po naszej linii (klasyk, OS4) to aby dobrze pisać newsy o MOS trzeba być osobą zaangażowaną w ten system - śledzić, wyszukiwać wszystkie nowinki i dobrze je opisywać. Był do tego serwis morphos.pl, ale niestety już praktycznie jest martwy.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2018-04-18 16:47 w odpowiedzi na komentarz #2

No tak, to wymaga dodatkowego czasu, a na ppa jest chyba więcej osób, które przesyłają aktualności itp.

Odpowiedz

Adam Wakierowski
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2018-04-18 18:40 w odpowiedzi na komentarz #2

I bardzo dobrze, jedynym sensownym newsem o MorphOSie byłby ten o wersji na klasyki. Reszta jest niezwiązana z Amigą. A co do reakcji redaktora amigaone.pl to można powiedzieć, że gorzej niż u Jechowych

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #5 wysłany: 2018-04-18 23:20

Zamiast bloczka z forum Mufy, znajdziecie teraz w prawej kolumnie linki do wpisów na stronach Adama i Radzika. Mam nadzieję, że będą przydatne.

Odpowiedz

Leon
Redaktor

komentarz #6 wysłany: 2018-04-19 21:43 w odpowiedzi na komentarz #5

Szkoda, że materiały Rafała musiały zostać skasowane z eXeca, dobrze promowały najnowszą odsłonę systemu i oprogramowanie.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #7 wysłany: 2018-04-19 21:47 w odpowiedzi na komentarz #6

No tak, kiedyś już usuwaliśmy jego teksty z eXeca. Teraz nie będzie także nowych newsów i wideo o fajnych w sumie jego działaniach. Szkoda.

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę