Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2014-04-26 10:09, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 8624

A A A

Odnalezione prace Andy'ego Warhola, "belkot" o Amidze w mediach

W magazynie Muzeum Andy'ego Warhola w Pensylwanii odnaleziono prace Andy'ego Warhola, które na amigowych dyskietkach przeleżały niemal 30 lat. W sumie znaleziono 18 grafik. Na razie opublikowano trzy, zobaczcie jedną z nich:

Andy Warhol - Amiga

Odnalezione grafiki powstały w 1985 roku. Odzyskali je członkowie klubu komputerowego Carnegie Mellon University. O tym w jaki sposób tego dokonali przeczytacie w tym dokumencie.

Przy okazji tej sprawy o Amidze wspomniały znowu największe światowe media, w Polsce m.in. TVN24. Znowu potwierdziło się także moje przekonanie o tym ile nieścisłości w sprawach specjalistycznych lub "hobby" trafia do naszych uszu od "dziennikarzy" największych stacji. Przykładowo w materiale TVN poinformowano nas o tym, że: "Grafiki artysty miały promować nowy model Amigi." Czyli Amiga 1000 miała poprzednika? "C64" - powie pewnie pamiętający tamte czasy polski tato do swoich dzieci oglądając tę stację. Ech...

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
dołącz do kanału »
Hextreme
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2014-04-26 14:28

Czyli Amiga 1000 miała poprzednika? "C64" - powie pewnie pamiętający tamte czasy polski tato do swoich dzieci oglądając tę stację. Ech..

Popadacie w paranoję swoją nienawiścią do Commodore. Na pewno nikt z redaktorów TVN redagujących newsa nie miał na myśli żadnego komputera od Commodore, jako poprzednika Amigi. Zwyczajna niewiedza redaktorów TVN na temat szczegółowej historii Amigi. Czy myślicie że audycja od razu zamieni się w promocję Amigi w telewizji publicznej?

Zatem słowo "bełkot" jest użyte niepotrzebnie w tytule newsa. Newsowi nadaje cech bełkotliwości. Taki subiektywizm w newsach to tylko u Was na eXecu drodzy Państwo. Myślę, że wynika z poważnych kompleksów. Klasyk rządzi w kraju i na świecie, trudno się z tym pogodzić? Sprowadzicie na siebie falę krytyki.

Odpowiedz

Radov
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2014-04-26 15:01 w odpowiedzi na komentarz #1

Popadacie w paranoję swoją nienawiścią do Commodore. Na pewno nikt z redaktorów TVN redagujących newsa nie miał na myśli żadnego komputera od Commodore, jako poprzednika Amigi.
Niestety to ty popadasz w paranoję swoją nienawiścią do nas
Przecież Szymon właśnie do niewiedzy się odniósł - tyle, że w kontekście redaktorów, którzy powinni ją mieć. Gdzie ty tu widzisz nienawiść do Commodore? W podkreślenie, że redaktor TVN nie wie, że C64 i A1000 nie są ze sobą powiązane? Nie popadaj w śmieszność.

Taki subiektywizm w newsach to tylko u Was na eXecu drodzy Państwo. Myślę, że wynika z poważnych kompleksów.
Taki subiektywizm - to tylko u ciebie w wiadomościach drogi Robercie. Nikt złego słowa (może i wyjątkowo) o Commodore nie napisał - przecież zrobili dobry ruch marketingowy współpracując z Warholem - a ty od razu wpadasz w bełkot jak to my ich nie lubimy. Byłbyś zadowolony jakbym to teraz ja tobie zarzucił 'poważne kompleksy'? Sam się zastanów co piszesz i skończ z tą nienawiścią do wszystkiego co nowe....

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2014-04-26 21:42 w odpowiedzi na komentarz #1

Zwyczajna niewiedza redaktorów TVN na temat szczegółowej historii Amigi

Zastanawia mnie zawsze jedno - jeśli wiem, że gadają głupoty w TV/mainstreamie w mojej sprawie, to dlaczego mam słuchać i powoływać się na nich w innych sprawach, na których się nie znam? Produkcja bełkotu na masową skalę. O to mi dokładnie chodziło, a nie o C=. Przykład Amigi fajnie to tylko obrazuje.

Odpowiedz

Leon
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2014-05-21 17:47

W serwisie YouTube dostępny jest krótki materiał na ten temat.

Odpowiedz

Leon
Redaktor

komentarz #5 wysłany: 2014-05-21 18:35 w odpowiedzi na komentarz #4

Dłuższą wersję z 13 maja możemy znaleźć na Vimeo.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #6 wysłany: 2014-05-22 09:33 w odpowiedzi na komentarz #5

Dorzuciłem materiał wideo do newsa.

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę