eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 31. marca, 2023, 14:57

Dodano: 2012-02-05 20:24, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 3069

A A A

Reorganizacja eXeca - oficjalna informacja

Ponad trzy tygodnie temu serwis eXec stał się miejscem zmian personalnych. Mimo próśb, aż do tej pory nie wystosowaliśmy oficjalnego stanowiska. Powód był jednak zasadniczy: zmiany w składzie redakcji nie pozwalały precyzyjnie określić wizji jaką serwis będzie realizować.

Chcielibyśmy potwierdzić, że główna linia portalu nie ulegnie zmianie, choć możliwe wprowadzenie pewnych, pomniejszych modyfikacji. O modyfikacjach będzie sukcesywnie informować, dzisiaj rozpoczniemy od potwierdzenia zmian w redakcji. Największą ciekawość z pewnością budzi przyczyna zmian w redakcji, którą część dotychczasowych Redaktorów postanowiła opuścić. Nie chcemy wdawać się jednak w szczegóły, które (jak nam się wydaje) powinny pozostać między zainteresowanymi. Szczere podziękowania za długi czas współpracy oraz sukcesu we własnych przedsięwzięciach składamy Redaktorom:

  • Mufa
  • AmiZap

Miejmy nadzieję, że przyszłość przyniesie współpracę w innych formach, a wszelakie inicjatywy będą się wzajemnie uzupełniać.

W przeciągu tygodnia chcielibyśmy zaprezentować nowy skład redakcji. Jeśli więc chciałbyś, drogi czytelniku, mieć wpływ na linię tematyczną portalu, to wciąż warto rozważyć przystąpienie do Redakcji. Zgłoszenie do współpracy, mniej lub bardziej zaangażowanej, wystosować można wprawdzie zawsze, lecz to na obecnym etapie podejmiemy próbę pogodzenia indywidualnych wizji. Jeśli więc chcesz wywrzeć wpływ na działalność serwisu, rozważ wstąpienie w nasze szeregi już teraz.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 2
  • AmiKitAmiKit
  • mschulzmschulz
dołącz do kanału »
cacodemon
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2012-02-06 08:39

Nie chcę być wścibski, ale interesuje mnie powód tego rozstania. Portal który uważałem za "żelazny", przy promocji Amigi One, teraz wydaje się być na rozdrożu i nie wie co dalej robić. Wyjaśnienie należy się zainteresowanym osobom spoza redakcji.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2012-02-06 11:41 w odpowiedzi na komentarz #1

Bezpośredni powód - brak przyzwolenia ze strony tych którzy odeszli na jakąkolwiek krytykę poczynań Hyperionu. My chcieliśmy zmiany w stronę bardziej obiektywnego spojrzenia na to hobby. Oni woleli nadal patrzeć na to bezkrytycznie, subiektywnie, promować na zasadzie tylko zachwytów nad całością tego przedsięwzięcia. Dla nas to (te same boingowe achy i ochy) niekoniecznie jest już promocja.

Trzeba włączyć szare komórki i pisać o konkretnych zmianach, potrzebach i problemach.

AmigaOS 4.1 ukazał się w... 2008 roku. Dawno temu co nie? AmigaOS 4.2 będzie w 2012, czy dopiero w 2013? Szybciej będzie FireFox? Czy zmiany w AmigaOS 4.2 nie będą zbyt kosmetyczne? Po co nam FF bez ochrony ochrony pamięci?

Powód główny - zmęczenie 7-letnią współpracą. Charaktery mamy trudne. I tak długo wytrzymaliśmy ze sobą.

Co dalej - na razie na pewno będzie więcej klasyka (co już widać), pokazania fajnych rozwiązań w AmigaOS (niebawem), więcej publicystyczno-krytycznych tekstów/newsów (co już widać), więcej osób w redakcji (niebawem).

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2012-02-06 19:28

Aż ciśnie się na usta "Co ja paczę?"

Odpowiedz

Discord
Online: 2
  • AmiKitAmiKit
  • mschulzmschulz
dołącz do kanału »
AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: