Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2006-05-16 00:00, Autor: st, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 2504

A A A

ACK kolejny raz obiecuje

Po zapowiedzi kart turbo PowerVixxen (z systemem AmigaOS 4) do A1200/A4000, nowych kart procesorowych (MC7448 1GHz i MC7448 1.7GHz) do A1/mA1, kilka dni temu na forum Amigaworld.net ACK zapowiedziało nową, high-endową płytę główną.

Stare doświadczenia (z czasów po upadku Commodore) każą nam wątpić w tego typu obietnice. Aby nas przekonać firmie ACK nie pozostaje więc nic innego, jak zacząć systematycznie realizować swoje zapowiedzi.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Ako
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2006-05-16 20:50

Skoro tak, to ja chcialbym obiecac nowa super plyte Amigowa! Oczywiscie 2xCell, 10GB DDR2, 2xHD SerialATA 160GB, PCI-Express x16... Ech, obiecanki cacanki. Obiecywac kazdy moze, a ACK moglo by sie wkoncu zajac jedna rzecza i zrobic ja w koncu jak obiecano. Bo naobiecuja milion nowych kart i duperelek a nic z tego nie ma (i prawdopodobnie nie bedzie).

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2006-05-16 21:01 w odpowiedzi na komentarz #1

Hyperion obiecał AmigaOS 4.0 i wielu pomyślało tak: Viscorp mnie oszukał, Escom mnie również oszukał, Gateway też mnie nabrał, kolejne wersje Amiga Inc. ze mnie zadrwiły. Nie, Hyperionowi się nie dam nabrać, pokaże wszem i wobec jaki jestem mądry, przewidujący i... kupię Pegasosa

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2006-05-16 21:02 w odpowiedzi na komentarz #1

Dlatego moj news jest bardzo sceptyczny - najwyzszy czas cos pokazac! Poza tym istnieje takze mozliwosc, ze ACK piszac w komentarzach "high-end board" mialo po prostu na mysli wersje karty PV dla A4000. Choc wszyscy odebrali to jako zapowiedz wlasnie nowej, mocnej plyty dla AmigaOS 4. Na to wszyscy po prostu oczekuja.

Odpowiedz

Ako
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2006-05-16 21:05 w odpowiedzi na komentarz #2

Akurat Hyperionowi jestem jeszcze w stanie troche zaufac. Na co mi jednak spelniona obietnica Hyperionu (OS4) jesli nie bede mial jej na czym uruchomic?
Classic? Dziekuje, postoje, mam OS3.9 i jak na moc (hm?) classica to az za duzo. Nawet SDLowe porty gier na OS4 nie pociagna na classicu jak nalezy pewnie.

Jednym slowem - obecna sytuacja zaczyna mnie wkurzac, i wkurzenie wzrasta z kazda kolejna pusta obietnica. A i mam swiadomosc ze classic zyl wiecznie nie bedzie, i wiele takich obietnic tez juz nie wytrzyma

Odpowiedz

ems
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2006-05-16 21:07 w odpowiedzi na komentarz #2

Jesli się nie mylę, to zbliża się termin pokazu kart ( coś tak chyba koło 22.05 ) do classica. To będzie dzień próby. Poznamy, co są warte ich zapowiedzi ...

Odpowiedz

Ako
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2006-05-16 21:09 w odpowiedzi na komentarz #3

PV czy nie PV, dopoki nie zobacze, zdania nie zmienie. Mam nadzieje ze w koncu cos sie ruszy. Swoja droga pamieta ktos jeszcze Amy?

Odpowiedz

ems
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2006-05-16 21:18 w odpowiedzi na komentarz #6

Mimo wszystko mam nadzieję, że to nie była ściema ... mnie by taka płyta wystarczyła ... czasami nawet tam zaglądam, ale nic się nie dzieje ...

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #8 wysłany: 2006-05-16 21:29 w odpowiedzi na komentarz #4

Akurat Hyperionowi jestem jeszcze w stanie troche zaufac.

A swojemu imiennikowi nie ufasz? Adam Kowalczyk od początku tworzy AmigaOS 4 i to, że system jest w tym miejscu, gdzie obecnie jest, to również jego spora zasługa.

Hyperion też nie jest zadowolony sytuacją sprzętową. Szymon napisał w newsie o doświadczeniach po upadku Commodore. Różne to były doświadczenia. Z reguły najpierw ktoś podawał specyfikacje, cenę, a na koniec nic z tego nie wychodziło. Tym razem mamy informacje, że są jakieś projekty sprzętowe dla AmigaOS w przygotowaniu, ale szczegółów dotyczących specyfikacji, ceny i terminów wprowadzenia do sprzedaży nikt nie ujawnia. Wielu rzeczy nie da się przewidzieć. Dlatego Hyperion zawsze odpowiada, że system będzie "kiedy zostanie skończony", a nie robi z siebie pośmiewiska mówiąc, że "za dwa tygodnie".

Odpowiedz

Ako
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2006-05-16 22:34 w odpowiedzi na komentarz #8

Mocno trzymam kciuki za powodzenie projektow pana Adama Kowalczyka. Jestem jednak sceptycznie do calej tej sytuacji nastawiony, a to dlatego ze obiecywal juz Elbox (badz co badz liczaca sie na "rynku" firma), Eyetech, Troika i juz sam nie wiem kto jeszcze. Do dzis o zadnym z projektow ani slychu ani widu. Denerwujace, nieprawdaz? Poczekajmy do 22 maja, skoro ma sie odbyc jakis pokaz, zobaczymy. Jesli 22.05 nic sie nie wydarzy, to po prostu rece opadna z szelestem. A nowy sprzet kupowac bedziemy na zamowienie w firmach ktore specjalizuja sie w remake'ach czesci starych komputerow. Swieza plyta A1200, kto bierze?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #10 wysłany: 2006-05-16 23:38 w odpowiedzi na komentarz #9

a to dlatego ze obiecywal juz Elbox (badz co badz liczaca sie na "rynku" firma), Eyetech, Troika i juz sam nie wiem kto jeszcze.

Chwilka moment. Eyetech sprzęt dostarczył. Trzy modele: A1-SE, A1-XE i mA1. W sumie były te komputery przez dłuższy czas do kupienia. W Polsce się nie przyjęły, bo jak mawiali różni wujkowie dobra rada: AmigaOS 4.0 na pewno nie powstanie. System powstał, komputery się skończyły i teraz Ci sami wujkowie narzekają, że kupić nie można.

Troika ma już kilka miesięcy opóźnienia, ale to w sumie nic nadzwyczajnego, biorąc pod uwagę ile osób przy tym pracuje.

Poczekajmy do 22 maja, skoro ma sie odbyc jakis pokaz, zobaczymy. Jesli 22.05 nic sie nie wydarzy, to po prostu rece opadna z szelestem.

22 jakiś pokaz? Nic nie wiem.

Odpowiedz

Ako
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #11 wysłany: 2006-05-17 06:36 w odpowiedzi na komentarz #10

22 jakiś pokaz? Nic nie wiem.

Zobacz komentarz #5. Nie wiem czy to prawda, po prostu tym sie zasugerowalem.

Jesli chodzi o obietnice Eyetechu, to mialy byc dostepne nowe mA1, o to mi konkretnie chodzilo

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #12 wysłany: 2006-05-17 06:38 w odpowiedzi na komentarz #10

22 jakiś pokaz? Nic nie wiem.

Pokaz był zapowiadany, ale nie PowerVixen, tylko dopałek do AONE.

Odpowiedz

ems
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2006-05-17 20:47 w odpowiedzi na komentarz #12

<b>22 jakiś pokaz? Nic nie wiem.</b> <br> <br> Pokaz był zapowiadany, ale nie PowerVixen, tylko dopałek do AONE.

OK. Masz chyba rację. Ale nie w tym rzecz. Chodziło mi o to, czy ta firma jest poważna . Czy dotrzymają terminu czy nie ... ( to dla mnie taki papierek lakmusowy na przyszłość ) Przedmiot pokazu jest dla mnie w tym momencie mniej ważny ...

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę