Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2005-09-25 00:00, Autor: rch, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 2934

A A A

Gry, gry, gry...

W ostatnich dniach OS4Depot został zasypany gradem gier. Dominują gry logiczne, bądź logiczno-zręcznościowe, takie jak Addtraction, Mindless, Blackbox, przypominający nieco Bust-A-Move GemdropX oraz SDLZombies.

Ta ostatnia pozycja wydaje się być najciekawsza. Solidne wykonanie i prosty pomysł, ale duża grywalność. Jedyną wadą jest stosunkowo niski poziom trudności, z pośród dostępnych 20 leveli już za pierwszym podejściem przeszedłem kilkanaście. Na szczęście gra została wyposażona w bogate menu konfiguracyjne. Poza wyżej wymienionymi tytułami, wyszło też kilka pozycji typowo zręcznościowych. Jedną z nich jest Trailblazer będący klonem gry z C64. Kolejne tytuły inspirowane są przebojami z automatów. Pierwszy z nich to Penguin Command, gra naprawdę godna polecenia. Porządnie wykonana renderowana grafika, bardzo dobra muzyka i płynna animacja (ponad 70 fps na AOne-XE), pozwalają mi stwierdzić, że jest to chyba najlepszy klon Missle Command na Amigę z pośród kilku jakie widziałem. Druga pozycja to klon Asteroids Vectoroids. W tym przypadku jednak nie mogę stwierdzić, że jest to najlepsza tego typu gra na Amigę. Omawiany tytuł pod każdym względem ustępuje słynnemu komercyjnemu Super Stardustowi, jednak trochę pograć można.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
SKOLMAN_MWS
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2005-10-02 01:39

W ostatnich dniach <a href="http://os4depot.net/index.php?function=recent">OS4Depot</a> został zasypany gradem gier. Dominują gry logiczne, bądź logiczno-zręcznościowe, takie jak <a href="http://os4depot.net/share/game/board/addtraction_os4.lha">Addtraction</a>, <a href="http://os4depot.net/share/game/puzzle/mindless_os4.lha">Mindless</a>, <a href="http://os4depot.net/share/game/board/blackbox_os4.lha">Blackbox</a>, przypominający nieco <b>Bust-A-Move</b> <a href="http://os4depot.net/share/game/puzzle/gemdropx_os4.lha">GemdropX</a> oraz <a href="http://os4depot.net/share/game/misc/sdlzombies_os4.lha">SDLZombies</a>. Ta ostatnia pozycja wydaje się być najciekawsza. Solidne wykonanie i prosty pomysł, ale duża grywalność. Jedyną wadą jest stosunkowo niski poziom trudności, z pośród dostępnych 20 leveli już za pierwszym podejściem przeszedłem kilkanaście. Na szczęście gra została wyposażona w bogate menu konfiguracyjne. Poza wyżej wymienionymi tytułami, wyszło też kilka pozycji typowo zręcznościowych. Jedną z nich jest <a href="http://os4depot.net/share/game/misc/trailblazer_os4.lha">Trailblazer</a> będący klonem gry z <b>C64</b>. Kolejne tytuły inspirowane są przebojami z automatów. Pierwszy z nich to <a href="http://os4depot.net/share/game/action/penguincommand_os4.lha">Penguin Command</a>, gra naprawdę godna polecenia. Porządnie wykonana renderowana grafika, bardzo dobra muzyka i płynna animacja (ponad 70 fps na AOne-XE), pozwalają mi stwierdzić, że jest to chyba najlepszy klon <b>Missle Command</b> na Amigę z pośród kilku jakie widziałem. Druga pozycja to klon <b>Asteroids</b> <a href="http://os4depot.net/share/game/action/vectoroids_os4.lha">Vectoroids</a>. W tym przypadku jednak nie mogę stwierdzić, że jest to najlepsza tego typu gra na Amigę. Omawiany tytuł pod każdym względem ustępuje słynnemu komercyjnemu <b>Super Stardustowi</b>, jednak trochę pograć można. <p><font size=-2>[rch]</a>

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy