Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2005-07-18 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 2867

A A A

MindSpace 0.1 - dla AmigaOS 4.0

MindSpace to graficzny edytor pozwalający tworzyć przepływy sterowania (flow charts), mapy myśli (mind maps) czy w końcu diagramy UML, opisujące chociażby obiekty w programowaniu obiektowym. Program jest na razie we wczesnej fazie rozwoju i nie posiada zbyt wiele opcji. W przyszłości ma generować przykładowe kody zawierające struktury (język C) czy nawet całe klasy (język C++).


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 8
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
 • trescotresco
dołącz do kanału »
Bogdan Bogucki
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2005-07-18 13:32

<a href="http://www.ast-workshops.co.uk/MindSpace">MindSpace</a> to graficzny edytor pozwalający tworzyć przepływy sterowania (<i>flow charts</i>, mapy myśli (<i>mind maps</i> czy w końcu diagramy <b>UML</b>, opisujące chociażby obiekty w programowaniu obiektowym. Program jest na razie we wczesnej fazie rozwoju i nie posiada zbyt wiele opcji. W przyszłości ma generować przykładowe kody zawierające struktury (język C) czy nawet całe klasy (język C++). <p><font size=-2>[kb]</font>

Super programik, fajnie ze ktos robi cos takiego Zobaczmy co z tego wyjdzie, bo na PC Open Soursowe programy do tego typu sa dosc kiepskie a Rational Rose jest poza mozliwoscmi finansowymi nie jednej firmy

Odpowiedz

Tomisław Kityński
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2005-07-18 22:04 w odpowiedzi na komentarz #1

Open Soursowe programy do tego typu sa dosc kiepskie a Rational Rose jest poza mozliwoscmi finansowymi nie jednej firmy

Polecam zaznajomić się z japońskim Jude, bardzo przyzwoity, darmowy tool do UML (chociaż nie OS). Wymaga javy (stety/niestety).

Odpowiedz

Prince
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2005-07-19 10:31

To jakaś sztuczna inteligencja? Program który sam pisze programy, czy co? Nieukrywam, że dla mnie ten news jest bardzo enigmatyczny. Być może w środowisku developerskim jest całkiem zrozumiały, ale ja jestem zwykłą szarą (?) owcą. Mógłby ktoś w kilku słowach pokrótce wyjaśnić o co tu loto?

Odpowiedz

Tomisław Kityński
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2005-07-19 10:59 w odpowiedzi na komentarz #3

To jakaś sztuczna inteligencja? Program który sam pisze programy, czy co?

Tak, przy pomocy suwaków określasz procent zawartości programu graficznego, muzycznego, edytora tekstu itd., zaznaczasz checkbox, czy chcesz mieć GUI i ew. lokalizację i klikasz na "Generuj" i generowany jest nowy program.

A na serio, to z opisu wynika, że jest to program do tworzenia diagramów. W najprostszej postaci są to kwadraciki, które łączysz kreseczkami. Są oczywiście diagramy reprezentujące różne informacje, np. właśnie DFD (Data Flow Diagrams), które unaoczniają którędy oraz skąd i dokąd przepływają informacje w jakimś systemie informacyjnym.

Tak zwane "mapy umysłu" to po prostu graficzna forma notatek (z dowolnej dziedziny), która ma tę zaletę, że bardziej zapada w pamięć oraz w większości przypadków zajmuje mniej czasu na sporządzenie niż ich tradycyjne odpowiedniki. Ja na przykład do dzisiaj pamiętam swoje mapy z liceum, chociaż było to lat temu... jakieś 13--14.

No i wreszcie diagramy UML służą modelowaniu systemów informatycznych, dzięki którym, w teorii, przechodzi się od ogółu do szczegółu poprzez zestaw różnych typów diagramów modelujących różne aspekty systemu. Jeden diagram ukazaje np. interakcje systemu z otoczeniem i funkcje jakie oferuje system (use-case diagram, czyli diagram przypadków użycia), np. Użytkownik może się zalogować lub wysłać komentarz. Inne diagramy modelują tzw. encje, czyli powiedzmy "elementy", które występują w systemie oraz operacje, które można na nich wykonać, przykładowo Komentarz zawiera nagłówek, treść czy datę utworzenia. Dodatkowo Komentarz może zostać zapisany, odczytany, skasowany itp. Do tego dochodzą inne diagramy, np. stanów, które pokazują jak może zachować się jakiś obiekt i jeżeli znajduje się w jakimś stanie, to do jakiego innego stanu może przejść, np. kiedy odtwarzacz DVD znajduje się w stanie stand-by można przejść do stanu play, ale nie można przejść do stanu pause — do tego stanu można jednak przejść ze stanu play. Inne diagramy modelują szczegółowe interakcje między encjami, rozmieszczenie komponentów, podział logiczny (pakiety), etc, itp, itd.

Tak czy siak wszystko sprowadza się do stawiania kwadracików, kółek, owali czy innych figur oraz łączenia ich kreskami. Oczywiście z grubsza. I to właśnie, jak rozumiem, ma umożliwiać ten program.

Odpowiedz

Bogdan Bogucki
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2005-07-19 15:38 w odpowiedzi na komentarz #2

<cite>Open Soursowe programy do tego typu sa dosc kiepskie a Rational Rose jest poza mozliwoscmi finansowymi nie jednej firmy </cite> <p align="justify">Polecam zaznajomić się z japońskim Jude, bardzo przyzwoity, darmowy tool do UML (chociaż nie OS). Wymaga javy (stety/niestety).</p>

Zainstalowałem program JUDE Jest niezły Tego szukałem.

Odpowiedz

Dominik Kowalski
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2005-07-19 18:47 w odpowiedzi na komentarz #5

Zainstalowałem program JUDE Jest niezły Tego szukałem.

To zainstaluj sobie Visual Paradigm wtedy będziesz mógł od instalować Jude

Odpowiedz

Tomisław Kityński
Redaktor

komentarz #7 wysłany: 2005-07-21 12:03 w odpowiedzi na komentarz #6

zainstaluj sobie Visual Paradigm wtedy będziesz mógł od instalować Jude

IMO VP jest mocno przyciężkawy i ma parę drażniących rzeczy związanych z rysowaniem diagramów, których nie ma Jude. Ale to już oczywiście sprawa gustu.

Odpowiedz

Discord
Online: 8
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
 • trescotresco
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę