eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 5. października, 2022, 16:33

Dodano: 2005-02-15 00:00, Autor: kb, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 2549

A A A

Remont Aminetu

Największy serwer z oprogramowaniem dla Amigi (i nie tylko) doczekał się prac remontowych, po których znowu działa! Na razie jest nowy wygląd strony, który został przygotowany przez jednego z betatesterów systemu AmigaOS 4 - Nicolasa Mendozę, ale wciąż nie wprowadzono podziału na systemy operacyjne. Trzeba więc uważać, aby z wyłącznie amigowego niegdyś Aminetu nie ściągnąć programu, który na systemie operacyjnym Amigi nie zadziała. Pomijając te niedogodności jest to wciąż największy zbiór oprogramowania dla komputerów Amiga dostępny w Internecie.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 3
  • Drako/CrowleyDrako/Crowley
  • mschulzmschulz
  • SZAMAN / eXec.plSZAMAN / eXec.pl
dołącz do kanału »
Olo
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2005-02-15 09:33

Dobra..niewytrzymałem, miałem już nie trollować, obiecałem to sobie, dziewczynie i chomikom , ale jak czytam takie bzdury to nóz się sam w kieszeni otwiera.

Największy serwer z oprogramowaniem dla Amigi (i nie tylko) doczekał się prac remontowych, po których znowu działa!

To przepraszam na jakie inne nieamigowe systemy znajde tam oprogramowanie?..windows?, a może MacOS?...ach, przeprszam...zapomniałem że MorphOS, ups przepraszam, przecież to jest system "którego nazwy wypowiadać nie wolno", to totalnie nieamigowy system operacyjny. System operacyjny który jest tak bardzo nieamigowy żo ojciec dyrektor nawet nie raczy napisać jego nazwy, bo przecież to jest portal któy pisze tylko o AMIDZE!! .

Trzeba więc uważać, aby z wyłącznie amigowego niegdyś Aminetu nie ściągnąć programu, który na systemie operacyjnym Amigi nie zadziała.

A to jest mega zdanie roku!. A jakież inne nieamigowe systemy są wspierane na aminecie, oczywiście poza system "którego nazwy wypowiadać nie wolno".

Ja mam osobistą prośbe do ojca dyrektora...PROSZE O WIĘCEJ TAKICH GŁUPOT
Nie ma to jak, rano wstać, przeczytać njusa na JEDYNYM W PEŁNI AMIGOWYM SERWISIE W POLSCE i uśmiać się do łez. BRAWO oby tak dalej. ALOHA

Odpowiedz

winko
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2005-02-15 09:35

Trzeba wiec uwazac? Niedogodnosci? Czy wam sie wydaje ze czytaja was wylacznie debile ?! redaktorzy... powinniscie ukladac hasla reklamowe dla tv marketu. Tutaj tylko marnujecie swoj "talent".

Odpowiedz

Dominik Kowalski
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2005-02-15 12:27 w odpowiedzi na komentarz #1

Dlaczego jesteś taki spięty?... No powiedz

Odpowiedz

ems
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2005-02-15 12:36 w odpowiedzi na komentarz #1

Co Ci przeszkadza , że Exec pisze tylko o AOS 4.0 ? Czy to tak trudno zaakceptować ? Jak chce się dowiedzieć czegoś o wszystkich systemach amigopodobnych to wchodze na PPA . Jak o AOS 4.0 to wchodze na Execa . Zamiast pisać głupoty zróbcie polski portal tylko o Morphosie . Będę często na niego wchodził . I nie narzekał .

Odpowiedz

rzookol
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2005-02-15 12:48

programy, które nie zadziałają na systemuie operacyjnym amigi - chyba chodziło o wos/pup bo te nie działają na os4 - ach ci przeklęci koderzy nie mogli mysleć perspektywicznie i wypuszczać tylko wersję 68k by na os4 chodziły, do piachu z takim aminetem albo skasowac wszystkie progsy pod mos/pup/wos niech to się nikt nie pomyli (np. adescenta_ppc - który z autorów zrobił oprogramowanie nie działające na os4 - hmm, chyba to MagicSN - ślijcie mu maile że nie supportuje os4 - najlepiej na jego adres SteffenH@hyperion-software.de , i jeszcze raz - uważajcie - nie ściągajcie złych programów

Odpowiedz

winko
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2005-02-15 13:38 w odpowiedzi na komentarz #4

Chlopie alez nie o to tutaj chodzi! Mam wrazenie ze nawet tego niusa nie przeczytales. A jesli tak, to nie zdziwila Cie jego tresc? Dla ulatwienia polecam przeczytanie niusa na temat nowego aminetu na ppa. Tam jest podana INFORMACJA, a tu? Szkoda gadac. Najpierw pare zdan na temat aminetu a potem betaredaktor prawi kazanie i przestrzega jakby jego "sluchaczami" byly uposledzone zwierzatka. To ze "Exec pisze tylko o AOS4" jest w tym temacie zupelnie bez znaczenia. A poza tym to od kiedy pisze TYLKO o AOS4?? Od dzisiaj? Bo jesli tak to ilu tu bedzie aktywnych czytelnikow?

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2005-02-15 13:39 w odpowiedzi na komentarz #5

Hehe. Ja ci dam wyrzucac z Aminetu WOS i PUP. Ja ci dam Hehe. Panowie Strajk!

Odpowiedz

Tomisław Kityński
Redaktor

komentarz #8 wysłany: 2005-02-15 14:44 w odpowiedzi na komentarz #1

Dobra..niewytrzymałem, miałem już nie trollować, obiecałem to sobie, dziewczynie i chomikom , ale jak czytam takie bzdury to nóz się sam w kieszeni otwiera. Największy serwer z oprogramowaniem dla Amigi (i nie tylko) doczekał się prac remontowych, po których znowu działa!

Hmm, starałem się bardzo doszukać się bzdury w tym zdaniu, ale jako żywo, nie potrafię. Przecież serwerów z oprogramowaniem jest b. dużo, np. tucows. Tutaj jednak chodzi o konkretny serwis z oprogramowaniem dla Amigi (chociaż można tam znaleźć także programy dla Windows). I tylko tyle, w tym zdaniu, zostało napisane. W sumie to dziwne, bo ja w stwierdzeniu "oprogramowanie dla Amigi" pomyślałem o wszystkim co ma związek z Amigą, włącznie z MOS, PUP, WOS, Aros, UAE, itp. Nie chcę być złośliwy, zresztą nie jestem, bo nie takie są moje intencje, ale mam wrażenie, że jesteś nieco przewrażliwiony na temat "amigowości MorphOS-a". Niemniej z faktu, że nasze skojerzenia były różne, wynika, iż przeczytaliśmy to, co chcieliśmy przeczytać. Ale tylko Ty się zdenerwowałeś. Warto?

Natomiast drugie zacytowane przez Ciebie zdanie, hm, no cóż, wydaje się jednak być, co by nie mówić, tendencyjne i na pewno niepotrzebne. Przynajmniej jeśli dotyczy to tzw. wiadomości prasowej. Prywatnie, w komentarzach, każdemu wolno mieć swoje zdanie, trudno się z tym nie zgodzić. Niemniej też uważam, że newsy na stronie głównej nie powinny być tak stronniczo zredagowane.

Odpowiedz

ems
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2005-02-15 14:53 w odpowiedzi na komentarz #6

Przeczytaj dokładnie . Nie odnosiłem się do newsa tylko do komentarza ("1#"). Przeglądam często execa i dziwią mnie nerwowe reakcje , rozumiem , właścicieli lub sympatyków Pegasosa . Są one tak samo uzasadnione jak moje (użytkownika Ubuntu Linux ) do forum Mandrake , że nie poruszają tematów bezpośrednio dotyczących Debiana . A wystarczy tylko zaakceptować fakt , że exec nie zajmuje się Pegasosem , lecz Amigą One . Zaznaczam , że niestety nie jestem jeszcze właścicielem ani jednego ani drugiego ( a będę ).

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #10 wysłany: 2005-02-15 15:32 w odpowiedzi na komentarz #9

exec nie zajmuje się Pegasosem , lecz Amigą One

To też nie tak, że zajmujemy się tylko modelem A1. Staramy się pisać o Amidze bez względu czy jest to model A1200 czy A1, OS 3 czy OS 4.

Tak przy okazji. Jeśli ktoś chciałby pisać newsy na temat oprogramowania dla AmigaOS 3.x to niech się do nas zgłosi. Zdaje sobie sprawę, że trochę ten temat jest pomijany, ale to nie ze złośliwości, a dlatego, że obecna redakcja korzysta na codzień z najnowszej wersji systemu Amigi.

Inna sprawa, że o AmigaOS 4 mówi się w środowisku najwięcej i najwięcej się wokół niego dzieje - i co tu dużo mówić - przyszłość należy do tej wersji systemu.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #11 wysłany: 2005-02-15 18:59 w odpowiedzi na komentarz #8

Natomiast drugie zacytowane przez Ciebie zdanie, hm, no cóż, wydaje się jednak być, co by nie mówić, tendencyjne i na pewno niepotrzebne. Przynajmniej jeśli dotyczy to tzw. wiadomości prasowej.

eXec nie jest czymś w rodzaju PAP. To nie agencja prasowa, która podaje suche fakty. To byłoby według mnie nudne i nie chciałbym się czymś takim zajmować.

eXec to magazyn i zadaniem osób redagujących jest wybór wiadomości, które chcemy zamieścić lub opatrzyć własnym komentarzem.

Nie jesteśmy magazynem ogólnokomputerowym, który zamieszcza wszelkie informacje ze świata informatycznego. Dokonujemy wyboru, który jest subiektywny i opiera się na osobistych przekonaniach redakcji Ograniczyliśmy świadomie ten wybór do komputerów Amiga. Nie ukrywamy tego - jest to zaznaczone wyraźnie pod logo naszego serwisu.

Serwis czytają nie tylko zwolennicy Amigi, ale również przeciwnicy tej platformy (w większości przypadków są to byli amigowcy - co zauważył długie lata temu Marek Pampuch - i do dzisiaj jego stwierdzenie nie straciło na wartości). Często się więc nie podoba dobór materiału lub redakcyjny komentarz. Nie jest to jednak problem. Każdy może wyrazić swoją opinię, a jeśli zrobi to w kulturalny sposób może liczyć na replikę. Komentarze są nie mniej chętnie czytane przez naszych czytelników jak zamieszczane informacje. Sama informacja bardzo często nie wywołuje żadnych reakcji, ale gdy dodać do niej zdanie komentarza, to zaczyna wzbudzać zainteresowanie. Tak jak w tym przypadku, gdzie specjalnie dopisałem pod newsem własny komentarz, aby troszeczkę pobudzić serwis do życia. Zgodnie z przewidywaniami udało się.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #12 wysłany: 2005-02-15 19:25 w odpowiedzi na komentarz #11

Tak, eXec to nadal przede wszystkim magazyn, a dopiero potem serwis. Zreszta swoimi mini felietonami "Moja nowa malutka Amiga" staram sie to bardziej jakos ludziom uzmyslowic. Gdyby rynek Amigi w Polsce byl wiekszy to magazyn ukazywal by sie przeciez nadal. A ja zawsze uwielbialem zaangazowane wstepniaki Marka Pampucha i jego lopatologiczne teksty z cyklu "Zaczynamy". Lubie i cenie ludzi, ktorzy wiedza czego chca, nawet jesli droga ktora sobie wybrali jest naprawde trudna.

Odpowiedz

baderman
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2005-02-15 21:57 w odpowiedzi na komentarz #12

Lubie i cenie ludzi, ktorzy wiedza czego chca, nawet jesli droga ktora sobie wybrali jest naprawde trudna.

pięknie zawoalowana "prawda" :] Trzeba więc uważać, aby z wyłącznie amigowego niegdyś Aminetu nie ściągnąć programu, który na systemie operacyjnym Amigi nie zadziała. Jak ktoś wyżej raczył wspomnieć - to zdanie jest MEGA :] przez chwilę nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać (z autora newsa, nie z zaistniałego "faktu"), i nie chodzi mi o wskrzeszanie wątku w stylu "eXec jest os4 only", czy nowej dyskusji nt. "rzetelność redaktorów eXeca", byłbym natomiast BARDZO, bardzo wdzięczny prowadzącym ten serwis gdyby raczyli trzymać się choć minimalnie prawdy historycznej, i raczyli nie naginać powszechnie znanych faktów. PROSZĘ WAS BARDZO SERDECZNIE (POWAŻNIE!) - NIE RÓBCIE Z AMIGOWCÓW IDIOTÓW! //reszta - auto cenzura, nie mogę czas się uspokoić nieco

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #14 wysłany: 2005-02-15 22:10 w odpowiedzi na komentarz #13

byłbym natomiast BARDZO, bardzo wdzięczny prowadzącym ten serwis gdyby raczyli trzymać się choć minimalnie prawdy historycznej

Jak zwykle: zacytuj zdanie, które nie zawiera prawdy. W razie czego będzie korekta.

Odpowiedz

Tomisław Kityński
Redaktor

komentarz #15 wysłany: 2005-02-19 16:07 w odpowiedzi na komentarz #11

Widzisz, Konrad, chociaż nie mieszam w publikowanie i redagowanie newsów, także uważam się za współtwórcę, w tym i redaktora, eXeca. Dlatego dziwnie się czuję, kiedy piszesz, że cyt. eXec to magazyn i zadaniem osób redagujących jest wybór wiadomości, które chcemy zamieścić lub opatrzyć własnym komentarzem — niczego nie wybierałem i nie zamieszczałem. Co więcej, nie specjalnie identyfikuję się z taką formą. Piszesz, że cyt. Dokonujemy wyboru, który jest subiektywny i opiera się na osobistych przekonaniach redakcji. Na tej podstawie, rozumiem, mogę zacząć umieszczać newsy w stylu "..., a poza tym, użytkownicy innych systemów to głąby i wali od nich czosnkiem, a do tego zębów nie myją"? Przecież mogę mieć taki subiektywny punkt widzenia, prawda? Otóż stoję po stronie, że należy oddzialać bardzo dokładnie fakty od naszych wyobrażeń, bo inaczej widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć. A konsekwencją tego jest po prostu to, że sami się oszukujemy.

Po drugie nie jest prawdą, że cyt. Ograniczyliśmy świadomie ten wybór do komputerów Amiga. Nie raz pojawiały się tu newsy o technologiach czy firmach w ogóle nie mających nic wspólnego z deklarowanym tematem. To dopiero byłoby nudne, gdyby ciągle skupiać się wyłącznie na tej jednej sprawie. W tym subiektywnym komentarzu mogę sobie pozwolić na stwierdzenie, że bardziej interesuje mnie rozwój AmigaOS4.0 niż MorphOS, ale niepoważne jest dyskredytowanie osób, które z jakiegoś powodu zapatrują się na tę samą kwestię inaczej niż Ty czy ja. I choć z wiekiem przeszła mi "zaangażowana walka w nawracanie na słuszną drogę i piętnowanie innych", to jeśli już chciałbym kogoś do czegoś przekonać, a przynajmniej zwrócić uwagę na coś, co uważam za ważne, to na pewno nie metodą rodem z reklam Media Marktu.

I w końcu — ja nie mam zupełnie nic przeciwko umieszczaniu własnych, ultrasubiektywnych i nie wiem jak bardzo skrajnych komentarzy względem danego tematu, ale w sekcji z komentarzami, a nie w newsach. Wiesz, nie chciałbym pewnego dnia, jako sympatyk systemu AmigaOS zoabaczyć newsa w stylu: "W ostatnim miesiącu na serwery Aminetu wpłyneło zaledwie 62,12% oprogramowania amigowego. Reszta bezwartościowych danych, zapychająca jedynie łącza i wolną przestrzeń, jest ostatnio plagą tego serwera. Administratorzy najwyraźniej nie przejmują się spadkiem jakości udostępnianego oprogramowania i swoją niekompetencją utrudniają życie prawdziwym użytkownikom Amigi. Pozostaje zadać pytanie, czy Aminet dalej jest serwisem amigowym i czy nie powinien zmienić nazwy. Aby jednak pomniejszyć złośliwą działalność przeciwników Amigi, pod tym adresem dostępny jest program filtrujący listę plików z Aminetu, dzięki czemu widoczne są jedynie te pliki, które będą użyteczne dla przeciętnego amigowca". Byłoby mi po prostu żal, że ktoś, kto z jednej strony dzieli moje zapatrywania, z drugiej jest mi zupełnie obcy.

A pobudzać komentarze można równie dobrze dopisując pierwszy z nich tuż pod opublikowanym newsem. I nie zgodzę się z tym co piszesz, że komentarze są niechętnie czytane. Kiedy tylko pojawi się pierwszy komentarz, zawsze ktoś zajrzy zobaczyć, co ktoś napisał. No wreszcie nie jestem przekonany, czy takie reakcje, jak wywołują Twoje komentarze, są faktycznie potrzebne i czemukolwiek dobremu służą. Inna też rzecz, że to źle, kiedy postawa jednego człowieka zniechęca do całej idei.

Muszę też skomentować to, co napisałeś o M.Pampuchu. Przyznam się, że denerwowały mnie, tak, polityczne wtręty we wstępniakach. Dowiadywałem się w nich, że jestem idiotą, bo na pewno popieram taką czy inną partię, a to tylko dlatego, że jestem za młody, by pamiętać pewne sprawy. Otóż nie tylko pamiętam, ale także nigdy nie wspierałem lewicy. Mimo to denerwowało mnie takie generalizowanie i de facto dawanie upustu swoim frustracjom. Denerwowało mnie też, przyznaję, poświęcanie energii na wykłócanie się o to co jest lepsze a co nie. Jeśli obstaję przy czymś, to oczywiste jest, że uznaję to za dobre, tak samo jak uważa mój przeciwnik obstający przy czymś innym. Dyskusja(?) polegająca na piętnowaniu innych opinii jest po wielokroć stratą. Papieru, czasu, energii, ale przede wszystkim szansy na porozumienie się. I ja też wiem czego chcę, ale wiem też czego nie chcę. I w tej drugiej kwestii najwyraźniej mamy rozbieżne poglądy.

Odpowiedz

Rafał Mania
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: 2005-02-20 17:21 w odpowiedzi na komentarz #11

eXec to magazyn i zadaniem osób redagujących jest wybór wiadomości, które chcemy zamieścić lub opatrzyć własnym komentarzem. Nie jesteśmy magazynem ogólnokomputerowym, który zamieszcza wszelkie informacje ze świata informatycznego. Dokonujemy wyboru, który jest subiektywny i opiera się na osobistych przekonaniach redakcji Ograniczyliśmy świadomie ten wybór do komputerów Amiga. Nie ukrywamy tego - jest to zaznaczone wyraźnie pod logo naszego serwisu.

eXec przestał być magazynem kilka lat temu (2001r?) o czym niektórzy starają się nie wspominać. Wypadałoby w końcu zmienić logo na "eXec - Serwis Użytkowników Systemu AmigaOS"

Odpowiedz

Discord
Online: 3
  • Drako/CrowleyDrako/Crowley
  • mschulzmschulz
  • SZAMAN / eXec.plSZAMAN / eXec.pl
dołącz do kanału »
AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: