Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2005-02-02 00:00, Autor: kb, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 4165

A A A

Quake 2 - wersja dla AmigaOS 4

Quake 2 w natywnej wersji dla systemu AmigaOS 4 dostępny jest dla zarejestrowanych użytkowników na stronie firmy Hyperion Entertainment. Obecna wersja nie wykorzystuje jeszcze wspomagania 3D w kartach graficznych, ale poza tym jest w pełni funkcjonalna. To już druga aktualizacja gry 3D Hyperionu, która ukazuje się w natywnej wersji dla AmigaOS 4. Pierwszym "poprawionym" tytułem był Descent Freespace.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2005-02-02 23:07

Frieden wspomniał dzisiaj na AmigaWorld.net, że jeszcze w tym miesiącu może być kolejna aktualizacja systemu. Wielce prawdopodobne, że sterowniki 3D do układów Radeon także będą wchodziły w jej skład. Tak więc to już ostatnie chwile, żeby zobaczyć jak wyglądają gry bez wspomagania 3D.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2005-02-03 00:34 w odpowiedzi na komentarz #1

Frieden wspomniał dzisiaj na AmigaWorld.net, że jeszcze w tym miesiącu może być kolejna aktualizacja systemu. Wielce prawdopodobne, że sterowniki 3D do układów Radeon także będą wchodziły w jej skład.

To że będą stery 3D dla Radeona to ja wiem. Niby życie uczy że w amigowym świecie niczego nie można być pewnym, jednak te kilkanaście miechów używania AONE nauczyło mnie przewidywać co zrobi Hyperion. Na moje oko zbyt dużo ostatnio pisze się o Warp3D, aby nie mógł być dostarczony w kolejnym update.
Pytanie które teraz sobie zadaję to czy będzie też Petunia. Gdyby dołączyli ten emulator byłoby super, można by powiedzieć niemal w 100% ukończony system, no może z wyjątkiem WarpOSa.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2005-02-03 09:56 w odpowiedzi na komentarz #2

Pytanie które teraz sobie zadaję to czy będzie też Petunia.

Gdyby to ode mnie zależało, to ja bym dał Petunie. Nawet jeśli któryś program nie uruchamia się z JITem, to można w każdej chwili użyć drugiego emulatora.

Gdyby dołączyli ten emulator byłoby super, można by powiedzieć niemal w 100% ukończony system, no może z wyjątkiem WarpOSa.

Do systemu dodano tyle rzeczy, które w ogóle nie były wymienione w systemowej ficzer liście, że nawet bez WarpOSa można powiedzieć, że system jest ukończony w 115%.

Wciąż jednak nie mamy kilku rzeczy. Sterowniki dla Radeonów nie obsługują overlay i DVI (prace w toku), nie ma natywnej AmiSSL v3 (też w toku), Frieden nie wymienił jeszcze podsystemu obsługującego pamięć w kernelu. I to chyba byłoby z grubsza wszystko, jeśli chodzi o brakujące rzeczy.

Poza tym każdego dnia system jest rozwijany. Tempo pracy wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Nowych użytkowników przybywa, podobnie jak programów na OS4 Depot. Jest dobrze.

Odpowiedz

Discord
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę