Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2002-09-15 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 2446

A A A

AMP2 beta

W nowej wersji odtwarzacza filmów AMP2 autor wprowadził szereg nowości. Najważniejsza chyba jest obsługa dekoderów dla Linuksa PPC w formacie ELF. Dzięki temu AMP potrafi dekodować filmy w formatach Intel Indeo 3.x, 4.1 i 5.x oraz RealMovie RV8 i G2. Oprócz tego dodany został dekoder Sorenson Video 1, a dekoder AC3 doczekał się znaczącej optymalizacji. Jest też kilka mniej znaczących ulepszeń.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 9
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Marcin Dobrzyński
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

kiedy obsluga divx?

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Już dawno DivXy odtwarza. Konkretnie jakie to się nie orientuję ale właśnie w tej chwili żeby się upewnić, że piszę prawdę puściłem któryś odcinek "Alternatywy 4" i leci. Jak nietrudno się domyślić na moim ppc603/160+060/50 nie osiąga to pełnej prędkości. Prędkość jest porównywalna z tą jaką oferuje SoftCinema, jednak na AMPie na dłuższą metę nie da się oglądać czegoś co nie wyrabia. SoftCinema jakak nie daje rady to przeskakuje klatki (czyli normalnie) - dźwięk natomiast leci cały czas. W AMPie sprawa wygląda odwrotnie - wideo leci, a dźwięk w razie potrzeby "doskakuje do niej". Skaczący obraz da się jeszcze jakoś przeżyć, ale skaczącego dźwięku to już nie trawię)). Oprócz tego program bardzo przyjemnie działa. Ma nawet to co tak bardzo lubie czyli przełączanie ekran/okno.

Odpowiedz

Marcin Dobrzyński
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

dzięki za informacje kolego.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Mały "update" do mojego komentarza. Ściągnąłem nowego AMPa i... nie odtwarza żadnego AVI'ka. Tak więc mój poprzedni komentarz dotyczy wersji przedostatniej.

Odpowiedz

Krzysztof Olsztynski
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

to dziwne bo u mnie najnowsza wersja îyka DivX i inne AVI'ki. Sprawdzieîem nawet IV z vid_iv41_1.1_linuxELFppc.xa, vid_iv50_1.0_linuxELFppc.xa i z vid_iv32_2.1_linuxELFppc.xa i tez dziaîa. Moűe nie zaupdatowaîeô katalogu plugins, hmm ?

Odpowiedz

Krzysztof Olsztynski
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

to dziwne bo u mnie najnowsza wersja îyka DivX (sprawdziîem na Shrek'u) i inne AVI'ki. Sprawdzieîem nawet IV z vid_iv41_1.1_linuxELFppc.xa, vid_iv50_1.0_linuxELFppc.xa i z vid_iv32_2.1_linuxELFppc.xa i tez dziaîa. Moűe nie zaupdatowaîeô katalogu plugins, hmm ?

Odpowiedz

Krzysztof Olsztynski
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #6

Sorry za duplikat. Tak przy okazji nie mam tylko skad zdobyę drv2.so.6.0 i drv3.so.6.0 jak ktoô moűe to proszë na ssnake@interia.pl

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

Faktycznie nie updateowalem. A tak przy okazji - skad wziales te ktore podales w komentarzu? Jakos nie zauwazylem nic w archiwum z programem, ani dokumentacji ani w download na stronie AmiDoga. Prawde mowiac to nie szukalem zbyt zawziecie wiec mozliwe, ze cos przeoczylem.

Odpowiedz

Krzysztof Olsztynski
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #8

http://xanim.va.pubnix.com/linuxELFppc.html dzialaja tez z SoftCinema

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

Dzięki. Jeszcze Cię pomeczę trochę. Skoro pisałeś, że muszę zupdate'ować pluginy to znaczy, że są gdzieś nowe. Hmmm.. nie znalazłem ich w archiwum AMPa ani w download na stronie AmiDoga. Skąd je wziąć? Mam na myśli te pliki #?.AMP z katalogu Plugin. A ciekawe dlaczego stare nie działają...

Odpowiedz

rzookol
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

do tego w Hamie jest szybciej niż 256 kolorów ! (chodzi o pojedyńczą wysokość) i nie ma zbytniej różnicy prędkości ("wolności") pomiędzy Aga i Bvision!

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #11

AGAty i tak nie uzywam od 4 lat wiec jest to dla mnie srednia zaleta. Roznicy w predkosci (w lowersie) moze nie ma zbytniej ale roznica w jakosci obrazu i ilosci kolorow jest. Zeby rozmawiac o czymkolwiek to musi byc karta gfx i min, 16/24 bity. Ja tryb HAM najchetniej wylutowalbym ze swojej plyty glownej)).
A co do predkosci to naprawde nie jest tak zle. Biorac pod uwage mozliwosci naszych sprzetow to predkosc jaka wyciska Frogger 1.x, SoftCinema, AMP, MooVid jest naprawde bardzo dobra. Wolny to byl IsisPPC na ktorego dawno temu bylismy skazani. Zreszta na porzadnym sprzecie (A4000+060+ppc604) nawet Isis calkiem sensownie dawal.

Odpowiedz

Krzysztof Olsztynski
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #10

Jak to nie ma, w archiwum w katalogu Plugins jest kilka nowszych a kilka z taka sama wersja ale o roznych rozmiarach. U mnie wszystko chodzi

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #13

Już mam)). Ja chyba jakiś lewy jestem. Właziłem na stronę i ściągałem najnowszą wersję jaka była w "Download", a przecież to jest w "Beta". Ale, że daty nie zauważyłem... ech starzeję się. Dzięki za pomoc.

Odpowiedz

Discord
Online: 9
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę