Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2002-06-08 00:00, Kategoria: AmigaOS, Liczba wyświetleń: 4037

A A A

AmigaOS 4 - Ty też możesz pomóc!

Olaf Barthel, programista firmy Amiga Inc. tworzy na potrzeby systemu operacyjnego AmigaOS 4 nową wersję filesystemu FFS (Fast File System). Olaf, aby jak najlepiej skonfigurować oprogramowanie potrzebuje danych na temat wielkości plików przechowywanych na amigowych twardych dyskach. Im więcej osób dostarczy mu takie informacje tym pełniejszych obraz zawartości naszych twardych dysków i tym lepiej skonfigurowane oprogramowanie. Wystarczy ściągnąć program Sample_dir, uruchomić i przesłać stosowny raport do Olafa Barthela na adres: olsen(_malpa_)amiga.com, aby mieć swój własny, choć niewielki, wkład w tworzeniu nowej wersji systemu operacyjnego Amigi.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 9
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Michał Szuster
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Wysłałem... chociaż nie wiem czy tak łatwo zrezygnuję z PFS3.

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty

o bosz! jesli filesystem ma byc nastawiony na okreslona wielkosc pliku to ja wysiadam. bede uzwal pfs'a, gdzie pliki kazdej wielkosci sprawuja sie dobrze.

Odpowiedz

Łukasz Grupa
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

w sumie nie bede komentowal

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty

Ben Holmon, prawnik firmy Agima Łinc. rozpaczliwie poszukuje argumentów przeciwko konkurencyjnemu dla systemu AŁOŚ4 MotyłOSowi. Ty też możesz pomóc! Jeśli masz jakieś pomysły i znasz się trochę na prawie, pisz na adres: BenHolmon@Heroin-Entertainment.com, aby mieć swój własny, choć niewielki, wkład w tworzeniu nowej wersji systemu operacyjnego AŁOŚ.

Możesz także ściągnąć specjalny program, który przeszukuje prawnicze bazy danych i wyszukuje słowa takie jak: komputer, chamstwo, bełkot i zgroza.Buahahaha

Odpowiedz

Krzysztof Szymański
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty

ROTFL^$fffff

Odpowiedz

Marcin Dobrzyński
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty

że co? po co nowa wersja syfiastego ffs? nie lepiej wykorzystać dobre wzory i zrobić nową wersję sfs lub pfs4? ruszcie głową panowie z amiga inc. !!!!!!!!!!!

Odpowiedz

Krzysztof Szymański
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #6

ruszcie głową panowie z amiga inc.

Nie wygląda na to, aby mieli czym ruszać.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #6

Maja wykorzstac dobre wzory? Przeciez za to im sie caly czas obrywa. Wieczie wszyscy wieszaja na nich psy, ze to co wlaczaja do AmigaOS4 to przerobione rzeczy dostepne od dawna na Aminecie. To jak w koncu ma byc - maja robic cos od poczatku czy korzystac z "gotowcow"?

Odpowiedz

Marcin Juszkiewicz
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty

Oni są żałośni... Przecież jak ktoś im przyśle wynik z plikami typu 1.5TB (terabajta) to i tak to oleją. Zrobiliby po prostu filesystem z przynajmniej 64bitowym adresowaniem (limit 2TB będzie jak w SFS/PFS). Rozmiar bloku (clastra etc) był w AmigaOS od zawsze więc jeśli ktoś ma partycję na ISO to ma tam pewnikiem 32KB bloki a nie 512B. Za to z wygodniejszych rzeczy mogli by dodać journaling - żegnaj żałosny "wali"datorze.

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty

tak mnie naszlo ze zbieranie info o tym co kto ma na dysku jest idiotyzmem. przeciez zanim wyjdzie aos4 to beda juz dyski 3x wieksze, moze beda przyzwoicie dzialajace divx'y na ami i juz przybedzie nowych pliczkow...

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #10

Ja też myślę, że wpasowywanie się do jakiś "najczęściej używanych wielkości plików" jest idiotyzmem. Myślę (a właściwie mam nadzieję), że te raporty mają może na celu ustalenie wartości domyślnych jakiś ustawień dotyczących filesystemu. Przecież nie mogą ograniczyć jakoś drastycznie maksymalnej wielkości pliku tylko dlatego, że nikt im nie przysłał raportu z takim plikem. Aż strach pomyśleć co będzie jak im nikt nie przyśle informacji o tym, że ma na dysku plik 700MB)).

Odpowiedz

Krzysztof Szymański
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #11

Myślę (a właściwie mam nadzieję), że te raporty mają może na celu ustalenie wartości domyślnych jakiś ustawień dotyczących filesystemu.

A ja myślę, że dzięki tym raportom panowie z Amiga Inc. chcą dowiedzieć się kto ma coś wspólnego z nielegalnym MorphOS-em (bo posiada go na dysku). W ten sposób zbiorą kandydatów na ławę oskarżonych.

)

Odpowiedz

Marcin Dobrzyński
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #8

sądze panie kolego,że zdecydowanie powinni korzystać z dobrych "gotowcow",znanych i cenionych wsrod amigowcow! oczywiscie płacąc autorom za licencje na wykorzystanie ich dzieł w amigaos.

Odpowiedz

Discord
Online: 9
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę