Web Analytics

classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
Strona 4 / kolejne strony ⇓
Tunel "Spacetime" w HTML/CSS/JS
scena

W serwisie CodePen możecie zobaczyć jak w przeglądarce przy użyciu zdefiniowanej w HTML grafiki wektorowej SVG, CSS i JavaScript stworzyć prosty tunel "czasoprzestrzenny" w stylu starych amigowych dem. Autorem pracy jest Tma Miller, dołączyliśmy ją do tego newsa.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-05-02 14:57, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

oprogramowanie E-VO 3.6.0

E-VO to nowy kompilator Amiga E, który dodaje wiele nowych funkcji, wprowadza poprawki błędów i optymalizacje. Dwa tygodnie temu na GitHub pojawiła się wersja 3.6.0, pełną listę zmian w języku angielskim znajdziecie poniżej.

»

BSD Socket Extension dla AMOSa
amos

BSD Socket Extension autorstwa Johna Bintza pozwala na wykorzystanie sieci w programach napisanych w języku AMOS Professional. Pierwotnie autor rozpoczął swój projekt już w 1998 roku. Na filmie szczegółowo przedstawia to rozszerzenie, z którego korzysta gra AQUABYSS.

zobacz wideo »

Dodano: 2023-05-02 12:38, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Edytor asemblera m68k online
internet

Tutaj można skorzystać online z edytora kodu asemblera m68k. Aplikacja jest oparta na frameworku SvelteKit i języku programowania Rust. Projekt posiada podświetlanie składni, autouzupełnianie i uruchamianie kodu z możliwością przechodzenia przez kolejne "breakpointy". Dołączona jest dokumentacja. Ma być zintegrowanym IDE, które pomoże Ci w nauce tego asemblera. Twórców można wesprzeć przez PayPal lub Ko-fi.

Dodano: 2023-05-02 12:00, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Rust w kodzie Windowsa
windows

W serwisie The Register można przeczytać o tym, że firma Microsoft zaczyna przepisywać podstawowe biblioteki systemu Windows korzystając z języka programowania Rust, który ma być bardziej bezpieczny dla pamięci. Podstawowym celem na ten moment ma być przekonwertowanie niektórych z wewnętrznych typów danych C++ na ich odpowiedniki w języku Rust.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-05-02 11:46, Zamieścił: st, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 2 (ostatni: 2023-05-02 17:10)

Autor: Ender

Linus Torvalds znowu pisze kod Linuksa
linux

Jak donosi Michael Larabel w serwisie Phoronix Linus Torvalds (fiński programista, twórca jądra Linuksa oraz systemu kontroli wersji Git) w ostatnich latach nie miał czasu na samodzielne napisanie nowego, oryginalnego kodu dla jądra Linuksa. Obecnie bowiem zajmuje się głównie pracą z zespołem programistów i przeglądaniem kodu innych przed włączeniem go do drzewa jądra. Jednak dla Linuksa 6.4 udało mu się napisać trochę nowego kodu.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-05-02 11:27, Autor: st, Kategoria: Linux dodaj komentarz

mui Nowsze LUA-MUI dla MorphOS

Stefan "Kronos" Kleinheinrich zaktualizował swoje rozwiązanie LUA-MUI, które umożliwia pod MorphOS-em używanie języka skryptowego LUA do wykonywania wywołań specyficznych dla systemu operacyjnego, tj. dotyczących graficznego interfejsu użytkownika, bibliotek i funkcji. Więcej informacji o najnowszej wersji znajdziecie na MorphZone.

Scorpion Engine V2023.1
gry

Nowa wersja silnika do tworzenia gier Scorpion przynosi obsługę Mega Drive - większość rzeczy demonstracyjnych dla Amigi będzie działało teraz także na tej konsoli. Dla przypomnienia w projekcie Scorpion edytor działa pod Windows, grafiki są importowane jako pliki PNG, a do importowania i tworzenia dźwięków, muzyki i animacji wykorzystywane są formaty Amigi (mod, 8svx, anim5), Projekt można wesprzeć poprzez Patreon.

Dodano: 2023-05-01 22:54, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

hURL 2.0
hollywood

Airsoft Softwair przygotowało wersję 2.0 wtyczki hURL do Hollywood, która umożliwia tworzenie skryptów z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju protokołów sieciowych z obsługą SSL. Nowa wersja dodaje 50 nowych funkcji z curla, obsługę curla 8.0, curl's mime i interfejsów URL.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-05-01 21:57, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Powstaje zasilacz USB-C dla Amigi
prace_trwaja

Mad Hackers Lab poinformowało o pracy nad nowym zasilaczem dla Amigi opartym o USB-C: PowerShark to przetwornik energii nowej generacji dla komputerów Amiga - A500, A600 i A1200. Zapewnia stabilne, wysokiej jakości zasilanie, idealne do długotrwałej pracy w najbardziej nawet rozbudowanych konfiguracjach. Wykorzystując dowolne zasilacze USB-C o napięciu 12V do pierwszego etapu konwersji, PowerShark pozwala użytkownikom Amigi korzystać z szerokiej gamy niedrogich i łatwo dostępnych "ładowarek".

Dodano: 2023-04-30 19:53, Zamieścił: st, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Autor: Laubzega

MAGAZYN DEVeloperów KOMPUTERÓW AMIGA
exec

Drodzy czytelnicy,


Od początku 2023 roku mamy największą w historii naszego serwisu przerwę w publikowaniu nowych informacji ze świata komputerów Amiga. Wynika to ze zmian w życiu w zawodowym Szymona, odpowiedzialnego za dostarczanie większości treści. Po wielu latach pracy w korporacji postanowił założyć własną firmę i stać się bardziej niezależnym i elastycznym na rynku pracy. Wiąże się to jednak z drastycznym ograniczeniem czasu na hobby, w tym na rozwój eXeca.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-04-30 14:52, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 4 (ostatni: 2023-05-02 16:54)

AmiWigilia 42 - Odcinek komediowy
amiwigilia

Radzik z Pianą zapraszają na luźny i zabawny "Odcinek komediowy" AmiWigilii. Transmisja odbędzie się tradycyjnie na kanale YouTube o godzinie 21, w niedziele 16 kwietnia: Zapraszamy do dołączenia do czatu - dyskusji oraz rzucania tematów do skomentowania. Podkreślamy, że charakter spotkania jest zabawny i cechować go będzie lekki "przekąs".

zobacz wideo »

Dodano: 2023-04-14 11:42, Autor: mp, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Dostępny Amiga Future 137 i pełne wersje gier
amiga_future

Na stronach Amiga Future możecie zapoznać się w całości z numerem 137 tego pisma. Do newsa dodaliśmy także galerię prezentującą zakupiony przez nas rocznicowy numer 160 w wydaniu z płytą CD. Dodatkowo redakcja AF udostępniła za darmo pełne wersje nastepujących gier: Evil Garden, Mission Andromeda, Ntimed i Pacific Islands.

Dodano: 2023-04-01 13:19, Zamieścił: st, Kategoria: Magazyny dodaj komentarz

Autor: Andreas Magerl

AmiKit 12.1 z hotfixem
AmiKit 12.1 z hotfixem

Od kilkunastu dni dostępna jest nowa duża wersja najbardziej dopracowanego pakietu do emulacji Amigi. AmiKit 12 przynosi wiele nowości i usprawnień. Aktualizacja dostępna jest za darmo przez Live Update dla posiadaczy subskrypcji na Windows/Mac/Linux lub dla maszyn Raspberry Pi. Dwunastkę "w akcji" możecie zobaczyć na dołączonym do newsa materiale wideo. Pełna lista zmian tutaj.

zobacz wideo »

Dodano: 2023-04-01 12:56, Autor: st, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Amiga One: ES Core Release 2, RadeonRX 2.12, publiczny Doom 3 i inne tematy
Amiga One: ES Core Release 2, RadeonRX 2.12, publiczny Doom 3 i inne tematy

Jeśli nie śledzisz sytuacji na bieżąco i zastanawiasz się co w ostatnich miesiącach działo się w mikro-świecie użytkowników komputera Amiga One to przygotowaliśmy dla Ciebie ten wpis na eXecu. Tekst podzieliliśmy na części: ES Core, grafika, dźwięk, gry, MorphOS oraz Linux.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-03-25 14:56, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Ring Around The World
gry

Simone Bevilacqua po miesiącach intensywnej pracy wydał na klasyczną Amigę nową grę Ring Around The World. Jest to krótka, otwarta gra przygodowa z widokiem z góry, w której bohater budzi się na brzegach nieznanego świata z zaledwie dwoma wspomnieniami - jedno dotyczy tonięcia w morzu.

zobacz wideo »

Dodano: 2023-03-15 14:37, Zamieścił: st, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Autor: Simone Bevilacqua

Amiga Future 161 i Amiga37 DVD
amiga_future

W sprzedaży dostępny jest 161 numer magazynu Amiga Future - pisaliśmy o nim tutaj, w numerze m.in. Black Dawn Technomage, Triton USB Card i opis Commotron Turbo 2000 Super Wireless Gamepad. W sklepie APC&TCP można także zamówić Amiga37 DVD - zestaw zawiera dwie płyty DVD (m.in. 5 godzin nagrań) dokumentujące imprezę Amiga37.

Dodano: 2023-03-15 11:51, Zamieścił: st, Kategoria: Magazyny dodaj komentarz

Autor: Andreas Magerl

Archer MacLean i jego ostatnia gra
Archer MacLean i jego ostatnia gra

17 grudnia 2022, po długiej walce z rakiem, zmarł Archer MacLean, twórca m.in. "IK" na C64 i "Jimmy White's Whirlwind Snooker" na Amigę. Od zawsze byłem zakochany właśnie w tej komputerowej wersji snookera, przy tej grze na Amidze 500 razem z moim tatą poznawaliśmy zasady tej gry. Zagadką było, które bile należy w jakiej kolejności wbijać... Dopiero później, na satelitarnym kanale Eurosport, sprawdziliśmy jeszcze raz, czy dobrze zrozumieliśmy tę grę.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-02-22 11:04, Autor: st, Kategoria: Gry dodaj komentarz

AmiCygnix 1.7
AmiCygnix 1.7

Od początku tego roku możemy się cieszyć nową wersją AmiCygnix Edgara Schwana. Jest to środowisko uniksowe dla AmigaOS 4. Wszystkie programy są kompilowane natywnie dla AmigaOS 4, a AmiCygnix zapewnia katalogi i strukturę danych podobną do instalacji Uniksa. Wersja 1.7 dodaje usprawnienia przy uruchamianiu programów zewnętrznych oraz umożliwia w oknie na Workbencha dostęp do uniksowej konsoli (na obrazku niżej).

czytaj więcej »

Dodano: 2023-02-21 14:46, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 3 (ostatni: 2023-02-23 21:39)

Revision 2023 z grupą Spaceballs
Revision 2023 z grupą Spaceballs

7 kwietnia 2023 roku ruszy Revision - największa czysto demoscenowa impreza na Świecie i potrwa 3 dni. Legendarna grupa Spaceballs opublikowała 40k AGA Intro "For real" będące specjalnym zaproszeniem na imprezę fanów Amigi.

zobacz wideo »

Dodano: 2023-02-20 11:33, Autor: st, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Grupa "Amiga" na LinkedIn
internet

Powstała grupa "Amiga" na LinkedIn. Celem grupy jest zebranie byłych i obecnych użytkowników Amigi pracujących w polskich i zagranicznych firmach. SZAMAN z eXec.pl, który jest założycielem grupy pisze: Będziemy wspominać dawne czasy, chwalić się pamiątkami albo... obecnymi kompilacjami gier, demosceny i programów dla "przyjaciółki". Pojawią się także newsy z mikro świata Amigi, który nadal istnieje i się rozwija. Zapraszam do dołączenia!

Dodano: 2023-02-19 12:57, Autor: st, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga Future 161
Amiga Future 161

Możecie już zapoznać się z zawartością numeru 161 (marzec/kwiecień 2023 r.) magazynu Amiga Future. Artykuły, które mogą Was szczególnie zainteresować w tym numerze to m.in. wywiad z Colinem Vellą, recenzja AmiCygnix 1.7 i tekst o demoscenie ("Batman Rises").

Na dołączonej płycie znajdziecie oprogramowanie i gry dla wszystkich amigowych systemów "Classic", OS4, MorphOS i AROS, często w specjalnych wydaniach dla AF, czy też w przedpremierowych wersjach demonstracyjnych.

Magazyn "Amiga Future" jest dostępny zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim. Każdy numer jest drukowany w pełnym kolorze. Cena wynosi 7,5 euro lub 10,5 euro za wersję z płytą CD.

Informacja od wydawcy: wszyscy subskrybenci Amiga Future powinni sprawdzić, czy oba obecnie podane adresy pocztowe i e-mail są prawidłowe. Pismo jest pakowane i wysyłane na kilka dni przed premierą nowego wydania.

Dodano: 2023-02-18 23:26, Zamieścił: st, Kategoria: Magazyny dodaj komentarz

Autor: Andreas Mager

Demo Skinny & Franko: Fists of Violence
Demo Skinny & Franko: Fists of Violence

Dwadzieścia osiem lat po wydarzeniach z 'Franko: The Crazy Revenge', tytułowy anty-bohater wraca do Polski, by ratować kumpla z kłopotów. Również i tym razem nie będzie się cackał...

Kontynuację gry Franko zapowiadaliśmy kilka razy, nawet specjalnym mini artykułem (rok 2015). Po wielu latach chyba w końcu ta gra powstanie. Przynajmniej są na to duże szanse, bo na Steamie (PC/Windows) od jakiegoś czasu dostępne jest demo Skinny & Franko: Fists of Violence.

zobacz wideo »

Dodano: 2023-02-17 10:17, Autor: st, Kategoria: Gry komentarzy: 4 (ostatni: 2023-03-16 18:52)

Doładowanie Amigi - 2/2023
Doładowanie Amigi - 2/2023

Zapraszamy Was do drugiego "doładowania" amigowych newsów w roku 2023 - tym razem sygnalizujemy Wam takie tematy jak: kernel Linuxa 6.2 dla X1000/X5000, aktualizacja Heart of Darkness, Hollywood - wtyczki ZIP 1.2 i XML 2.0, pasjans dla klasyka z RTG - Solitare match i gra NEONnoir.

zobacz wideo »

Dodano: 2023-02-16 13:05, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1 (2023-02-17 12:14)

Génération Delphine - dwie płyty do pobrania
Génération Delphine - dwie płyty do pobrania

Projekt Génération Delphine chce przypomnieć muzykę z gier francuskiego studia Delphine Software International - w tej chwili możecie pobrać dwie płyty: The Holocube (za darmo - link do mp3 przychodzi na maila), która jest dedykowana grze Flashback oraz Time Travellers (tutaj dodatkowo płyta CD za 15 euro) z muzyką z gry Future Wars.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-02-14 10:55, Autor: st, Kategoria: Gry dodaj komentarz

amigaremix amigaremix.com - nowa strona i mp3

Strona AmigaRemix dostępna jest teraz w nowej (amigowej - jest nawet tryb CRT, w prawym górnym rogu) szacie graficznej, zostały opublikowane tam także nowe mp3-ki z remiksami utworów z amigowych gier. Zobaczcie jakie to propozycje i posłuchajcie muzyki z gry "Lotus Turbo Challenge 2":

»

Wyniki amigowej ankiety zaufania za rok 2022
exec

Publikujemy wyniki amigowej ankiety zaufania za rok 2022 - pytaliśmy Was o osoby, którym obecnie najbardziej ufacie. W tym roku wygrał Michal Schulz (Emu68). Głosów było jednak trochę mniej niż przed rokiem - 68 (jeden nieważny). Obóz "klasyka i emulacji" w całkowitej dominacji, niebiescy nadal wysoko, czerwoni w odwrocie - zobaczcie zresztą sami:

czytaj więcej »

Dodano: 2023-02-08 12:01, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 2 (ostatni: 2023-03-17 21:18)

exec eXec 2022 - co się udało w serwisie

Pozostało nam ostatecznie zamknąć rok 2022 standardowym podsumowaniem tego co działo się w samym serwisie eXec. Najważniejsza zmiana jaką przyniósł ten trudny dla nas rok (głownie za względu na ograniczenia czasowe Szymona) to uruchomienie naszego kanału na Discordzie - ruch na nim możecie obserwować w nowych bloczkach w serwisie. Razem z uruchomieniem Discorda ostatecznie pożegnaliśmy nasz i tak od dawna pusty kanał IRC. Drugą ważną zmianą było pojawienie się w Apple Podcasts i w Spotify pierwszych odcinków podcastu SZAMAN Race - eXec bezpośrednio udostępnia pliki dla tych platform streamingowych.

»

Rozmowa z Johanem Vinet, twórcą platformówki LUNARK
gry

W Nindyki.pl możecie przeczytać wywiad z Johanem Vinet, twórcą filmowej platformówki LUNARK. Gra, która nawiązuje bezpośrednio do amigowych klasyków Another World i Flashback ma być dostępna na wszystkie aktualne konsole oraz na PC (Steam).

zobacz wideo »

Dodano: 2023-01-24 12:29, Autor: st, Kategoria: Publicystyka komentarzy: 2 (ostatni: 2023-02-10 16:20)

Epsilon's World: aktualizacja OS4 na X1000 i amigowe magazyny
amigaonex1000

Na blogu Epsilon's World w grudniu pojawiły się dwa interesujące artykuły - pierwszy dotyczy aktualizacji AmigaOS 4 na komputerze AmigaOne X1000, a drugi opisuje amigowe papierowe zachodnie magazyny, te wydawane obecnie, jak i te z przeszłości. Oba teksty jak zwykle zawierają dużą ilość zdjeć.

Dodano: 2023-01-20 15:49, Autor: st, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Doładowanie Amigi - 1/2023
Doładowanie Amigi - 1/2023

Zapraszamy Was do pierwszego "doładowania" amigowych newsów w roku 2023 - tym razem sygnalizujemy Wam takie tematy jak: AirScan 1.0A, smb2fs V53.4, AmiKit XE 11.9.0, ACube Systems i TAWS 0.35.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-01-20 11:11, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Co mamy, czyli podsumowanie roku 2022
Co mamy, czyli podsumowanie roku 2022

Marcin "Piana" Pianka zdecydował się jednak podsumować rok 2022 - tekst jak zwykle jest kontrowersyjny, a dołączone do niego zdjęcie czarnego plakatu z napisem "Nothing", pochodzące z 2006 roku z San Francisco, ma Was jeszcze bardziej sprowokować do dyskusji - czy na pewno nic ważnego, pozytywnego dla Amigi w 2022 roku się nie wydarzyło?

Dodano: 2023-01-17 12:27, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka komentarzy: 4 (ostatni: 2023-01-24 10:41)

Ankieta: Amiga - do kogo masz obecnie największe zaufanie?
exec

Tak jak rok temu pytamy Was o to do kogo macie obecnie największe zaufanie w naszym, amigowym środowisku - w ankiecie należy wskazać konkretną osobę (w nawiasie jest projekt lub zespół dla którego pracuje/który tworzy). Można także w wolnym polu dopisać własne typy. Głosy zbieramy do 24 stycznia - aby zagłosować rozwiń tego newsa.

czytaj więcej »

Dodano: 2023-01-10 19:29, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 15 (ostatni: 2023-01-31 03:56)

Pixela pamięci żałosny rapsod
Pixela pamięci żałosny rapsod

Drodzy czytelnicy w Nowym Roku zapraszamy Was do tekstu zawierającego kilka refleksji Marcina po zamknięciu magazynu Pixel, znajdziecie tam także jego zdanie o tym w jakiej sytuacji obecnie znajduje się "retro scena" w Polsce.

Dodano: 2023-01-08 20:45, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka komentarzy: 7 (ostatni: 2023-01-16 10:53)

audio Sterownik HD Audio 6.9

Harald Kanning wydał aktualizację do wersji 6.9 sterownika AHI (archiwum zawiera także prosty mikser) dla kart HD Audio na PCIe. Dodał obsługę karty Sound Blaster Audigy FX (V2) - jest to najlepsza dotychczas obsługiwana przez sterownik karta. Wymagany jest AmigaOS 4.1 FE Update 2 oraz AHI 6.6.

»

Amiberry 5.5
raspberry_pi

Emulator Amigi dla maszyn z procesorem ARM - Amiberry, ukazał się w wersji 5.5. Wśród nowości jest m.in. emulacja trybów RTG z kart Zorro II, 2MB Chip także przy emulacji A600, duża optymalizacja obsługi WHDLoad, czy więcej informacji podczas mapowania przycisków kontrolera. Archiwa do pobrania oraz pełną listę nowinek i poprawek znajdziecie na GitHub.

Dodano: 2023-01-02 21:09, Autor: st, Kategoria: Emulacja komentarzy: 1 (2023-01-03 12:57)

Amiga Forever 10
amigaforever

Włoska firma Cloanto wydała 10 edycję pakietu do emulacji Amigi - Amiga Forever. Znajdziemy w niej. m.in. pracę z niestandardowymi folderami, ulepszony "odtwarzacz" gier, szybszą edycję tytułów i optymalizację czasu pracy z dużymi obrazami multimedialnymi. Jest bezpośrednia obsługa napędów dyskietek i kontrolerów kompatybilnych z FloppyBridge, takich jak DrawBridge, Greaseweazle, SuperCard Pro i Waffle (nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie).

czytaj więcej »

Dodano: 2022-12-13 16:33, Autor: st, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Emu68: VideoCore/P96 z VPU
raspberry_pi

Autor Emu68 - Michał Schulz pracuje obecnie nad sterownikiem VideoCore dla P96 wykorzystującym VPU (Vector Processing Unit). Na filmie możecie zobaczyć jak radzi sobie grafika pod Emu68 na Amidze 600 z PiStorm - jest tam ekran 2560x1440x32 z przesuwającym się stałym oknem, ładowaniem dużego obrazu JPG do MultiView i przewijaniem obrazu w dość dużym oknie MultiView. Zniekształcenia są spowodowane jeszcze nieukończonym sterownikiem.

zobacz wideo »

Dodano: 2022-12-12 13:30, Autor: st, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Otwieramy CD1200
Otwieramy CD1200

Przystawka do Amigi 1200 z napędem CD o nazwie "CD1200" została wyprodukowana w zaledwie w kilku egzemplarzach jako prototyp. Miała dać popularnej 1200-tce oryginalny CD-ROM od Commodore, a także zapewnić pełną kompatybilność z grami z konsoli CD32. Na dołączonym do newsa filmie Beth Richard, która była zaangażowana w jego rozwój tego produktu jako główny inżynier, otwiera egzemplarz w British Retro Computer Museum - 28 lat po tym, jak ostatni raz widziała "CD1200".

zobacz wideo »

Dodano: 2022-12-12 13:13, Autor: st, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 7 (ostatni: 2023-01-12 19:06)

netbook Notebook PowerPC - gotowe prototypy

Jak czytamy na stronie projektu notebooka PowerPC - wreszcie trzy prototypy są gotowe, a płyta główna Open Hardware o nazwie "Powerboard Tyche" zostanie umieszczona w obudowie notebooka w celu rozpoczęcia wielu testów sprzętowych.

Będzie aktualizacja Q2 i Heretic II dla AmigaOS 4.1?
prace_trwaja

Na forum portalu Amigans odezwał się Steffen Häuser (MagicSN), który był kiedyś odpowiedzialny za porty niektórych gier dla firmy Hyperion Entertainment. Napisał, że pracuje nad aktualizacją (natywna kompilacja) dla AmigaOS 4.1 gier Quake 2 i Heretic II. W nowej wersji Q2 będzie obsługa AmigaInput oraz wielu (kilkudziesięciu) modów. "Świeże porty modów" dotyczą także rozszerzeń dla HII. GUI startowe dla obu gier zostanie całkowicie zastąpione.

Dodano: 2022-12-02 12:06, Zamieścił: st, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Autor: Lokaty

spotkanie Amigowisko Reset

Jak pisze Recedent na PPA: w weekend 10-11 grudnia 2022 - w hotelu "Metalowiec" w Rzeszowie odbędzie się długo wyczekiwana, kolejna edycja Amigowiska. Start imprezy o godzinie 11:00 w sobotę, planowane zakończenie - o 2:00 w nocy w niedzielę. Zapewniamy miejsce, dostęp do prądu/internetu/rzutnika oraz doborowe towarzystwo. Istnieje możliwość noclegu na miejscu - więcej informacji w forumowym wątku dotyczącym imprezy.

oprogramowanie Doładowanie Amigi - 18/2022

Zapraszamy Was do kolejnego "doładowania" amigowych newsów w roku 2022 - tym razem sygnalizujemy Wam takie tematy jak: WarpWebP, WarpTIFF, AP420, AmiSSL 5.5, Lupe, Street Fighters 2 Tech Demo, Project - Quest, MNT ZZ9000, Amiga Future 159 i Mednafen 0.135.

»

Settle the World
Settle the World

Settle the World to powstająca turowa gra strategiczna. W grze będziesz musiał zakładać osady, budować drogi, nawiązywać stosunki handlowe z innymi graczami, eksplorować mapę, a czasami wysyłać żołnierzy na wojnę.

Co ciekawe autor, Christian Wiegel, projektuje grę w taki sposób, aby wygodny był wieloosobowy tryb lokalny, do czterech graczy graczy na jednym komputerze Amiga.

Obecna wersja gry nie jest pozbawiona błędów, muzyka jest tylko zastepcza, nie wszystko także funkcjonuje tak jak powinno - na przykład szczęście obywateli obecnie nie ma żadnego wpływu na rozgrywkę. Jest to jednak ważny element, który sprawi, że gra stanie się później wyzwaniem, zwłaszcza w trybie dla jednego gracza.

Sama gra prezentuje się na tyle obiecująco (nawiązanie do Civilization jest oczywiste), że postanowiliśmy ja już umieścić w naszym katalogu gier - w dziale chipset. Wymagania to: 1 MB Chip, 4 MB Fast, dysk twardy i procesor 68020.

zobacz wideo »

Dodano: 2022-11-28 21:02, Autor: st, Kategoria: Gry komentarzy: 3 (ostatni: 2022-12-14 13:52)

Instalujemy nowe SDK na Twitterze
szaman

Twitter to od wielu już lat moje ulubione miejsce w mediach społecznościowych. Zapraszam do obserwowania mojego profilu wszystkich zainteresowanych Amigą, ale nie tylko - ostatnio dużo miejsca poświęcam tam także na inne hobby: konsole do gier (szczególnie Nintendo) i programowanie. Przykładowy wątek o instalacji nowej wersji SDK dla AmigaOS 4 dołączyłem do tego newsa:

czytaj więcej »

Dodano: 2022-11-28 20:36, Autor: st, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

AmiFTP 1.953
AmiFTP 1.953

W sierpniu 2022 roku kod źródłowy tego amigowego klienta FTP został umieszczony w GitHub. Od tego momentu Frank Menzel i Javier de las Rivas dokonali w programie wielu zmian. Najważniejsze to: przejście na Reaction i ikonki AISS, requestery z OS4, dostosowanie programu do pracy z Roadshow, możliwość pracy z plikami większymi od 4 GB, czy dodanie obsługi systemu notyfikacji (pobrany lub przesłany plik). Program w nowej wersji trafił do OS4Depot i ma status freeware.

Dodano: 2022-11-23 12:14, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Doładowanie Amigi - 17/2022
oprogramowanie

Zapraszamy Was do kolejnego "doładowania" amigowych newsów w roku 2022 - tym razem sygnalizujemy Wam takie tematy jak: PiStorm32-lite, Boing Attitude, LiteXL, RedPill, WinUAE, Directory Opus, Minky, Amigi One XE, AmigaKit i Hollywood.

zobacz wideo »

Dodano: 2022-11-22 13:52, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Amiga37 - dwie kolejne relacje
spotkanie

Dostępne są dwie kolejne relacje z imprezy Amiga37 - pierwszą na swoim blogu zamieścił Trixie. Druga to materiał wideo od BBSindex dołączony do tego newsa - częściowo jest w języku niemieckim, a częściowo angielskim. Wideo jest o tyle ciekawe, że pokazuje imprezę od strony ludzi ją organizujących i odwiedzających, a mniej relacjonuje ofertę wystawców.

zobacz wideo »

Dodano: 2022-11-21 15:10, Autor: st, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Decrunch 2022
Decrunch 2022

W dniach 21 - 23 października we Wrocławiu odbyło się party Decrunch 2022. W organizację imprezy zaangażowani byli: Alt , Blackwine, Grxmrx, Jok i Katod, który zagrał na żywo. Demo compo wygrała grypa The Electronic Knights, najlepsze "pixele" pokazał Slayer, muzycznie wygrali JazzCat i AceMan, pojawiły się także dwie gry, intra i nowe demo pod MorphOS od Encore (MDW).

zobacz wideo »

Dodano: 2022-11-15 18:20, Autor: st, Kategoria: Scena komentarzy: 1 (2022-11-15 20:04)

Devil's Temple
Devil's Temple

Devils Temple to nowa bijatyka na Amigę: wykorzystaj swoje doskonałe umiejętności Kung-Fu, aby zniszczyć każdego, kto stanie Ci na drodze i uratuj swoją dziewczynę, zanim będzie za późno.

Jest to spin-off, definiującej gatunek, gry zręcznościowej z 1984 roku - "Kung Fu Master". W grze czeka na nas 10 trudnych etapów z bossami i 3 etapy bonusowe.

Autorzy obiecują 50 klatek na sekundę, 500 klatek animacji postaci, a Ci z Was, którzy mają kości AGA dostaną lepszą grafikę.

Minimalne wymagania to tylko A500 z 0,5 MB RAM i kontroler z 2 przyciskami. Zalecany jest jednak dysk twardy lub dodatkowe napędy w przypadku uruchamiania z dyskietek.

Grę można kupić w wersji cyfrowej za około 22 euro - dostępna jest wersja jako plik adf, ISO dla CD32, instalacyjna na dysk twardy, WHD. Dostępna jest również wersja demonstracyjna oraz instrukcja w PDF. W ostatnich dniach pojawiła się także aktualizacja do wersji 3.5.

zobacz wideo »

Dodano: 2022-11-15 10:20, Autor: st, Kategoria: Gry dodaj komentarz

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 188 następna »

amigowiec

Cześć, dzisiaj jest
poniedziałek, 17. czerwca, 2024, 06:51

Porządek trzeba robić, nieporządek robi się sam. (627/801)

Discord
Online: 7
  • Archi-TECHArchi-TECH
  • CizarCizar
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Instagram @exec_pl
Amiga Podcast
Naczelny poleca
Galeria
gry_amiga_2014_01
(68k): 2048, 4096, Back To The Golden Age, Boxx
nasze galerie »
Wybierz ikonę