Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2009-07-06 20:30, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 3235

A A A

Sterownik AHI CS4281 dla komputerów SAM i Mixer

Wersja 5.4 sterownika AHI do układu muzycznego CS4281 montowanego w komputerach SAM 440 EP/Flex usuwa kilka problemów z odtwarzaniem dźwięku. Z kolei w wersji 1.22 Mixera pojawiło się wsparcie ARexxa dla tego samego układu i usunięto problem z ustawieniami domyślnymi. Oba programy w wersjach dla systemu AmigaOS 4.x zostały przygotowane przez Davy Wentzlera i dostępne są na OS4 Depot.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2009-07-06 22:52

...no to lecę testować :o

Odpowiedz

Tomek Jaremczak
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2009-07-07 12:30 w odpowiedzi na komentarz #1

co tu testowac, skoro wstawilem sobie sb live

Odpowiedz

Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2009-07-07 13:53 w odpowiedzi na komentarz #2

Chciałem uniknąć kupowania SB...
Teraz po załadowaniu WB jest cisza jednak po zagraniu czegokolwiek po zastopowaniu muzyki słychać świst w głośnikach, który chyba pojawia się w momencie rozpoczęcia odtwarzania (muzyka zagłusza). Wyjście z TuneNet też nie pomaga. Niewielka poprawa :/ ale przetestuję dłużej.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2009-07-07 20:37

Kawałek newsa z polskiego serwisu morphosowego, który ma wyraz "amigowy" w nazwie:

"Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników płyt głównych SAM Flex, którzy borykają się z problemem dźwięku. Davy Wentzler przygotował nową wersję sterownika AHI, który eliminuje większość błędów, w tym dziwny odgłos podczas rozpoczynania odtwarzania dźwięku."

Jak się okazuje wiadomość nie była dobra dla wszystkich i nie eliminowała większości błędów, o czym można się przekonać czytając amigowe fora. Tak to niestety wychodzi, gdy się próbuje pisać o czymś o czym się nie ma bladego pojęcia, ale naklejka zobowiązuje, żeby od czasu do czasu też coś o Amidze było. Zresztą problem PPA polega na tym, że o morphosie od dłuższego czasu nie ma już co pisać, a że na nowych Amigach się nie znają to w co drugim newsie dotyczącym Amigi są takie kwiatki.

Odpowiedz

MaaG^dA
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2009-07-07 22:06 w odpowiedzi na komentarz #4

No i co z tego? Boli, że PPA nadal pisze o OS4? No to pech. A tak swoją drogą - hipokryzja rulez - "ja" nie czytam, ale kret tak. No to pogratulować takiego źródła informacji. A co do treści newsa - bardzo dobrze, że przy Sam się majstruje.. Mam nadzieję, że przy kolejnej okazji (Amizaduszki?) będę mógł zobaczyć więcej działających pendrive-ów niż tylko Kingstony...

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #6 wysłany: 2009-07-07 22:35 w odpowiedzi na komentarz #5

Boli, że PPA nadal pisze o OS4?

Boli, że jeszcze pisze o MorphOSie. Chociaż to już pewnie końcówka. Boli, że pisząc o AmigaOS zbyt często przekręca fakty.

A tak swoją drogą - hipokryzja rulez - "ja" nie czytam, ale kret tak.

Pozajączkowało się znowu, jak to u morphosowca. Amigowiec by nie miał problemu, żeby znaleźć taką wypowiedź. Morphosowiec jak zwykle zrozumie na opak, przekręci, nie pojmie. Pewnie dlatego został morphosowcem.

A co do treści newsa - bardzo dobrze, że przy Sam się majstruje..

Przy systemie Amigi się majstruje. Przy SAM się już nic nie robi. A system Amigi to takie coś używane przez amigowców i nie używane przez morphosowców.

Mam nadzieję, że przy kolejnej okazji (Amizaduszki?) będę mógł zobaczyć więcej działających pendrive-ów niż tylko Kingstony...

Być może nie tylko to zobaczysz.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2009-07-08 10:27 w odpowiedzi na komentarz #5

No niestety Marianie puki co Konrad jest tak jak napisałes mistrzem Hipokryzji w podowaniu nizetelnych i niesprawdzonych infroacji. Puki co jest on bzczelnym Klµaca, który nie potrafi przepraszać za swoje kłamliwe teorie. Z uporem manika podaje nierzetelne informacje nic sobie z Tego nie robiąc. Niestety czołowa osobo która kiedyś był Konrad Bielski jest obecnie jedynie cieniem wielkiego człowieka którym był kiedyś. Jedyną umiejętnością, która tak naprawdę pan Konrad posiada jest (na pewno nie fotografia bo fotografem jest miernym) Zadziwiająca umiejętność stwarzania sobie wrogów. Uwarzyłeś Konradzie, że na chwilę obecną jakieś 80% środowiska się Ciebie wyśmiewa?

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2009-07-08 11:14 w odpowiedzi na komentarz #7

80% polskiego środowiska uważającego siebie za "amigowe" (a będące zaciekłymi wrogami Amigi) wyśmiewa się ze wszystkiego co z Amigą i AmigaOS związane, jak również niemal ze wszystkich użytkowników tego systemu.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2009-07-08 11:46 w odpowiedzi na komentarz #8

Argument bez sensu lasownicy przez epikę tego umierającego Amigowego portalu
dla mnei to jest śmiech na sali.

Zauważ ze na sąsiednim portalu jeden koleś robi wywiady z Amigowcami lub byłymi AMigowcami, inny pisze recenzje gier jeszcze inny robi całkiem niezła grę. Dziwisz się, że co

poniektórzy się śmieją i wyszydzają? Czytając takie komentarze redaktora tego portalu jak wyżej sam się śmieje. Was naprawdę dziwi, że na Amimajówce ludziom z execa odłączano prąd? gdybym ja tam był sam bym takiemu Konradowi korki wykręcił.

Taki Konrad jest zakałą środowiska Amigowego. osobą która niszczy i psują zamiast scalać środowisko Amigowe. Jego bezsensowne teksty i sposoby rozumowania jedynie psują i powodują szydercze uwagi z drugiej strony.

Odpowiedz

Krzysztof Wojteczek
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: 2009-07-08 13:01 w odpowiedzi na komentarz #7

Przesadziles z tym "wielkim czlowiekiem"

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: 2009-07-08 13:25 w odpowiedzi na komentarz #9

zakałą środowiska Amigowego. osobą która niszczy i psują zamiast scalać środowisko Amigowe
Ja tymi przymiotnikami i kilkoma innymi mógłbym określić co poniektórych skupionych wokół PPA.
To dopiero są ludzie, którzy stanowią zakałę amigowego środowiska i je niszczą.

Co do wyłączania prądu to nie wiem o czym mówisz ale zaistnienie takiego faktu mówi samo za siebie. Jeżeli popierasz takie wynaturzenia to tylko świadczy o tobie.

Argument przytoczony o "zasługach" ludzi z sąsiedniego portalu to dopiero śmiech na sali. O czym to niby ma świadczyć? Absolutnie o niczym. Może sobie robić wywiady z samym papieżem i pisać recenzje nawet najnowszych gier na PS3. Nie zmienia to jednak niepodważalnego faktu, że eXec jest od wielu lat JEDYNYM polskojęzycznym portalem, gdzie można uzyskać informacje na temat AmigaOS w najnowszej wersji 4.x.

Co to za "amigowe" środowisko, którego głównym celem jest obrażanie i wyszydzanie użytkowników AmigaOS? Aż taką pałają nienawiścią do tego systemu i jego użytkowników.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #12 wysłany: 2009-07-08 14:09 w odpowiedzi na komentarz #9

Zauważ ze na sąsiednim portalu jeden koleś robi wywiady z Amigowcami lub byłymi AMigowcami, inny pisze recenzje gier jeszcze inny robi całkiem niezła grę.

No właśnie, dlatego ja osobiście nie zgadzam się z Konradem że jest to portal mosowy. Owszem kiedyś gdy zażarte dyskusje o wyższości jedynego słusznego "amigowego" systemu toczyli Ravek, Morgoth, Kaczus, Mcbarlo i jeszcze z dwudziestu innych niebieskich zapaleńców był to portal bez cienia wątpliwości mosowy. Jednakże dziś można by zaśpiewać za Ciechowskim "gdzie oni są zabrakło ich...". Pewnym ludziom wyraźnie przeszedł zapał i jeszcze może Krashan próbuję dodawać niebieskiego atramentu, do coraz bardziej wypłowiałych barw PPA. Co zostało z PPA dzisaj?
Recenzje kilkudziesięciokrotnie zrecenzowanych już wcześniej starych gierek. Wazeliniarskie wywiady z twórcami "avalonowskich" knotów na których swego czasu zarówno zarówno sami gracze jak i zawodowi recenzeńci nie zostawiali suchej nitki (na marginesie podziwiam ludzi którym chce się to czytać, ja wymiękłem już chyba po trzecim takim wywiadzie. Rozumiem kurtuazja, kurtuazją ale ile razy można czytać słowa "jak udało stworzyć ci się tak genialny produkt" wobec tworu który już wówczas był o kilka klas niższy od typowego zachodniego średniaka). No i jest jeszcze nieśmiertelne Top 10 za miesiąc xxx
Słowem PPA to rertoportal z domieszką MOSa i szczyptą AOSa, nazwanie go w 2009r portalem mosowym, to chyba lekka przesada. Pytanie czy ewloucja PPA w retro to dobrze czy źle? Dla PPA pewnie dobrze, oni mocno zwracają uwagę na takie rzeczy jak wartość licznika, a już wręcz są chorobliwie fanatyczni na punkcie pozycjonowania (pamiętem jak ich webmaster apelował na IRCu o zaprzestanie bluzgów na eXeca na ichniejszym forum. Nie, nie, cud nie nastąpił i nie było to spowodowane nagłym przypływem zwykłej ludzkiej przyzwoitości, po prostu nie podobało mu się że linkując do eXeca pozycjonują nas a zatem promują "niesłuszną i jakże złą, eXecową wizję Amigi). Dla sporej częsci ludzi np. byłych amigowców, którzy uważają że jedyną prawdziwą Amigą był klasyk, pewnie też taki profil PPA jest wymarzonym. A tym którzy chcą rzetelnie poczytać o najnowszych amigowych rozwiązaniach zostaje do dyspozycji nasz skromny serwis.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2009-07-08 14:31 w odpowiedzi na komentarz #12

Zaczynamy dochodzić do jakiś ciekawych wniosków

Zauważ, że taki Dziubałtowski mimo iż jak to określono na tym portalu promuje syfiaste gierki lk avalonu to jednak jest przez ludzi na tamtym portalu bardzo ceniony za swoją robotę. Wystarczy spojrzeć na komentarze zamieszczane pod wywiadami. PPA ma swojego bożyszcza tłumów, któremu całują pięty i proszą o nowe wywiady.

Co est na EXECU? Wiecznie trolujący i okazujący swoje niezadowolenie Konrad Bielski. Idealny cel wszystkich kąśliwych uwag i poniżających tekstów. Zresztą nie róbmy z Konrada męczennika sam sobie zapracował na swoja reputacją bardzo skutecznie. Jaki mamy tego efekt? Demka w stylu Amimastrurbacja, kąsliwe uwagi względem Execa i ogólnie poniżanie portalu.

Co z tum zrobić? Mi się wydaję, że redkacja Portalu EXEC w pierwszej kolejności powinna skutecznie uspokic Konrada czy nawet usunąc go z redkacji. Nie oszukujmy się on poza trolowaniem i głupkowatymi tekstami kompletnie nic nie robi dla tej społeczności. Zgłaszanie błedów [programów czy pisanie newsów to trchę zamało w porównaniu do jego niewybrednego języka.

Sądze ale jest to jedynie moje zdanie Redakcja execa powinna postrać sie o dobudwe portalu. tak aby on odzyskał swoją dawną świetność zanim pan Bielski doprowadził do tego co jest obecnie. Uważam, że powiny pojawić sie nowe ciekawe artykuły dotyczące Os4. Tego jest za mało zbyt mało aby przyciągać nowych użytkowników. Wywiady uwaząm są dobrą rzeczą. Dziubałtowski z PPA to udownił wiele razy. Dlaczego na execu nie ma wywiadów z twórcami OWB, Portu gry HEROES OF MIGTH AND MAGIC 2 czy innymi? Sądze, że gdyby na Execu zaczęly pojawiac się wartościowe artykuły połaczone z faktem uspokojenia Konrada to Exec mógłby z powodzeniem odzyskać dawną chwałe. Puki co neistety obserwuje się fakt, że nieraz to redkatorzy dyskutują sami ze sobą pod newsami.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: 2009-07-08 14:37 w odpowiedzi na komentarz #11

Ja tymi przymiotnikami i kilkoma innymi mógłbym określić co poniektórych skupionych wokół PPA.


Czy są w śród nich redaktorzy PPA, którzy z taką skalą propagują nienawiść jak pan Bielski?
Co do wyłączania prądu to nie wiem o czym mówisz ale zaistnienie takiego faktu mówi samo za siebie. Jeżeli popierasz takie wynaturzenia to tylko świadczy o tobie.


Tego typu postępowanie nie wzięło się z kosmosu. uważam, że Konrad bardzo skutecznie sobie zapracował na to co mu oferują sąsiedzi.


Argument przytoczony o "zasługach" ludzi z sąsiedniego portalu to dopiero śmiech na sali. O czym to niby ma świadczyć? Absolutnie o niczym. Może sobie robić wywiady z samym papieżem i pisać recenzje nawet najnowszych gier na PS3. Nie zmienia to jednak niepodważalnego faktu, że eXec jest od wielu lat JEDYNYM polskojęzycznym portalem, gdzie można uzyskać informacje na temat AmigaOS w najnowszej wersji 4.x.Mylisz się. Na ppa od dawna także można uzyskać wiele informacji na temat os4.Co to za "amigowe" środowisko, którego głównym celem jest obrażanie i wyszydzanie użytkowników AmigaOS? Aż taką pałają nienawiścią do tego systemu i jego użytkowników.

Tez nad tym boleje, że Exec od dawna prezentuje taki poziom. Chciałbym aby było inaczej.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #15 wysłany: 2009-07-08 15:00 w odpowiedzi na komentarz #13

gdyby na Execu zaczęly pojawiac się wartościowe artykuły - czekam na Twojego artka, piszesz długie komentarze, wiec pewnie znasz sie na Amidze, chetnie opublikujemy.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: 2009-07-08 15:13 w odpowiedzi na komentarz #15

Na wywiadach się nie znam. Z tego co czytałem recenzjami starych gierek nie jesteście zainteresowani. Mam Amigę klasyka z blizzardem 040. Jaki artykuł bym mógł napisać dla execa?
Zgłoś na co jest zapotrzebowanie chętnie pomogę w ramach swoich możliwości.

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #17 wysłany: 2009-07-08 15:21 w odpowiedzi na komentarz #14

Czy są w śród nich redaktorzy PPA
Co najmniej jeden. Drugi zdaje się od pewnego czasu redaktorem już nie jest.

uważam, że Konrad bardzo skutecznie sobie zapracował
Więc uważasz takie wynaturzenie, obrażanie ludzi, pomówienia i chamskie zachowanie za normalne? Widać czasy się zmieniają bo kiedyś normą było zachowanie ogółu społeczeństwa a nie ludzi z marginesu.

Na ppa od dawna także można uzyskać wiele informacji na temat os4.
Mylisz się. Na temat AmigaOS nie można tam uzyskać informacji. Nawet tacy zagorzali zwolennicy PPA jak A.Drozd czy redaktor tamtejszego portalu Krashan, gdy stali się posiadaczami AOS4, nie mogli uzyskać tam informacji i szukali ich właśnie tutaj. Jak myślisz dlaczego? Dlatego, że na tamtejszym portalu po prostu takich informacji uzyskać się nie dało.

Tez nad tym boleje, że Exec od dawna prezentuje taki poziom. Chciałbym aby było inaczej.
Ten poziom prezentuje grupka krzykaczy skupionych wokół PPA, a nie eXec. Życzeniowe myślenie niestety nic nie pomoże dopóki krzykacze obrażający kogoś "pod publikę" będą znajdowali poklask w "towarzystwie wzajemnej adoracji".

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #18 wysłany: 2009-07-08 15:37 w odpowiedzi na komentarz #13

Jaki mamy tego efekt? Demka w stylu Amimastrurbacja, kąsliwe uwagi względem Execa i ogólnie poniżanie portalu.

Ciekawe rozumowanie. To znaczy, że zamiast walczyć z patologią lepiej (a na pewno łatwiej) jest "ukarać" tych wobec których patologia jest skierowana.
Podobne rozumowanie prezentowali czasem (na szczęście już coraz rzadziej) na łamach TV/gazet niektórzy politycy gdy twierdzili, że bezpieczeństwo na ulicach po zmroku nie jest problemem, a np. napadnięta kobieta sama jest sobie winna bo założyła "miniówkę" i wysokie obcasy. Bo pewnie powinna chodzić w tradycyjnym muzułmańskim stroju, a najlepiej w ogóle nie wychodzić na ulicę aby nie kusić losu.

Nie sądzisz, że takie rozumowanie jest niezbyt normalne?

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #19 wysłany: 2009-07-08 15:40 w odpowiedzi na komentarz #16

Zacznij od czegos prostego - opisz swoja Amige lub to czym na niej sie zajmujesz. Naprawde szkoda energii na komentarze, tez ten okres kiedys przezywalem, a potem czlowiek zaluje. Nie prawda jest, ze nie publikujemy "klasykowych artykulow", sa takie w naszym serwisie i jest ich zdecydowanie za malo.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #20 wysłany: 2009-07-08 16:00 w odpowiedzi na komentarz #13

Gdyby nie Konrad to eXeca pewnie by już nie było. W okolicach 2003r kiedy mieliśmy chyba apogeum mosowej propagandy, a jednocześnie nie było jeszcze AOS 4.0 i usilnie lansowano pogląd że ten nigdy nie wyjdzie Konrad został sam (Krashan czmychnął do PPA). Naprawdę szacunek dla gościa że wbrew wszystkim i wszystkiemu chciało mu się wówczas ciągnąć ten wózek. Potrafił później jakoś zgromadzić grupę ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy wbrew panującym o nim opiniom, nie dostrzegli w nim "kosmnatego diabła". Cóż efekt jest taki że ku niezadowoleniu niektórych serwis istnieje już prawie 10 lat, a statystyki pokazują że wbrew nieustannym proroctwom, nie jest w fazie "umierania" a wręcz przeciwnie.
Tyle o człowieku dzięki któremu nie mamy teraz w polskiej części amisieci monopolu (a monopole jak wiadomo są zawsze złe).
Co do wywiadów, to wiem że są ludzie którym takowe się podobają, jednak ja osobiście zamieniłbym 100 tego typu pogadanek z nic już dzisiaj nieznaczącymi dla środowiska ludźmi na jeden wywiad z Friedenami, Strohmayerem czy jakimś innym kreatorem dzisiejszej rzeczywistości. I muszę Ci przyznać w jednym rację, rzeczywiście takich wywiadów nie ma i u nas, cóz nikt nie jest doskonały. Jednakże zamiast szukać w miejsce wywiadu z autorem HoM&M 2 "zapchajdziury", lepiej zrobić coś konkretnego czyli np. zmobilizować go finansowo do dalszej pracy, co w sumie wszystkim zainteresowanym docelowo wyjdzie na dobre. Mogę powiedzieć że szykujemy kolejną inicjatywę (narazie nie będę zdradzał jaką), która powinna przynieść dla całęgo środowiska znacznie bardziej wymierne owoce niż jakiś wywiad z człowiekiem który 15 lat temu zrobił 2 gierki w Amosie.

Odpowiedz

Hubert Maksym
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: 2009-07-08 16:57 w odpowiedzi na komentarz #9

Pomijając, że piszesz bzdury, to naucz się najpierw pisać, bo zaczyna to wyglądać na bełkot analfabety wypuszczonego z "szybkiego kursu nienawiści ppa" albo wróć na ppa niech Ci napiszą twój wywód bez błędów i dopiero wróć przedstaw nam jaki masz ze sobą problem. Bo nijak przez te błędy nie idzie zrozumieć o co walczysz.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: 2009-07-08 16:59 w odpowiedzi na komentarz #21

O właśnie. Już wiecie dlaczego dzieci się śmieją z Execa? Tutaj macie czarno na białym.

Odpowiedz

Hubert Maksym
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: 2009-07-08 18:12 w odpowiedzi na komentarz #22

Nie. Ale już od jakiegoś czasu wiemy czemu się śmieją z Adriana Horna.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: 2009-07-08 21:11 w odpowiedzi na komentarz #23

Kolejny dowód na to jak działa napędzająca się machina Akcja>=reakcja.Czy tego typu działanie ma sens?


Masz odwagę przeprosić mnie za swoje kłamliwe słowa?

Odpowiedz

Hubert Maksym
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: 2009-07-08 21:53 w odpowiedzi na komentarz #24

Nie widzę na razie przeprosin za Twoje agresywne zachowanie w komentarzach. Po drugie wszystkie Twoje nachalne literówki to lekceważenie osób do których piszesz albo, które mogą to czytać jako miejsce ogólnie dostępne w sieci. Po za tym oczywiście, że jest to "Akcja>=reakcja", Ty masz problemy, żeby czytelnie i zrozumiale pisać a ja Ci zwracam na to uwagę. Długo Ci zajęło, żeby na to wpaść? Przeprosić to na razie Ty powinieneś za swoje błędy, o zachowaniu już nie wspomnę, bo da się zauważyć, że nie umiesz się obyć wśród ludzi kulturalnie lub tylko tu przyszedłeś robić chamówę. Długo jeszcze będziesz pisał o Konradzie, jeśli masz jakieś problemy to porozmawiaj sobie z nim prywatnie bo nas nie interesują Twoje rozterki. Pytanie na koniec, czego nie zrozumiałeś, ze słów, które do Ciebie skierowałem. W razie problemów z odpowiedzią skieruj się do kolegów z PPA na pewno sformułują dla Ciebie jakąś konstruktywną - w miarę - odpowiedź. Dodatkowo wskaż mi moje kłamliwe słowa, żebym mógł się do nich odnieść.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #26 wysłany: 2009-07-08 22:15 w odpowiedzi na komentarz #25

twoje wyssane z palca stwierdzenia, że wysłano mnie z ppa o moich wymyślonych kolegach z ppa? Boli Cię ppa? masz jakiś kompleks na związany ppa? Boli cię fakt, że tam redaktorzy maja więcej kultury?

Odpowiedz

Hubert Maksym
Czytelnik

komentarz #27 wysłany: 2009-07-08 22:29 w odpowiedzi na komentarz #26

twoje wyssane z palca stwierdzenia, że wysłano mnie z ppa o moich wymyślonych kolegach z ppa?

bo zaczyna to wyglądać na bełkot analfabety wypuszczonego z "szybkiego kursu nienawiści ppa"

czytanie ze zrozumieniem się kłania bez tego to nie ma sensu już na wstępie z tobą rozmawiać

Boli cię fakt, że tam redaktorzy maja więcej kultury?

Ale co ma mnie boleć, twoje urojenia czy dziesiątki ostatnio wyciętych tam komentarzy, bo jak chciałem poczytać dalej dyskusje to wątek o kulturze z ok 10 postów się zmniejszył do jednego. Oczywiście jest tłumaczenie, ze pewnie ktoś był niekulturalny, ale w takim wypadku Ty stąd już dawno powinieneś wylecieć czyli ban na miesiąc za pyskówkę a do tego język z rynsztoka. Ale to przecież Exec jest zły. Następnym razem jak masz takie głupoty ciągnąć to ciągnij je na PPA. Nas naprawdę nie bawią Twoje przeinaczenia faktów, ale na PPA zawsze one znajdą poklask.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #28 wysłany: 2009-07-08 22:32 w odpowiedzi na komentarz #27

Co za bezczelny kłamca!

Odpowiedz

ems
Czytelnik

komentarz #29 wysłany: 2009-07-08 22:40 w odpowiedzi na komentarz #26

Po przeczytaniu Twoich komentarzy #7 i #9 mam dla Ciebie dobrą radę. Trochę mniej chamstwa i trochę więcej szacunku dla ludzi. Swoimi wypowiedziami psujesz atmosferę na EXECu.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #30 wysłany: 2009-07-08 22:42 w odpowiedzi na komentarz #29

Dobrze

Odpowiedz

MaaG^dA
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: 2009-07-09 01:55 w odpowiedzi na komentarz #20

Co do wywiadów, to wiem że są ludzie którym takowe się podobają, jednak ja osobiście zamieniłbym 100 tego typu pogadanek z nic już dzisiaj nieznaczącymi dla środowiska ludźmi na jeden wywiad z Friedenami, Strohmayerem czy jakimś innym kreatorem dzisiejszej rzeczywistości.
Go.. go.. go... chętnie przeczytam pasjonujący wywiad z tymi ludźmi przeprowadzony przez Ciebie. Śmiało.
Myślisz, że dotarcie po tylu latach do ludzi, którzy coś dla Amigi zrobili po tylu latach jest proste ? Że przeprowadzenie wywiadu to takie hop-siup ? To spróbuj - sam się przekonasz jakie to łatwe. Benedykt trochę opowiadał.. tyle ile mógł i ile mu wypadało. I wcale nie jest to łatwy kawałek chleba. Dodaj do tego dodatkowo zdobywanie pozwoleń na umieszczanie programów w pełnych wersjach..
Tobie jak zwykle gładko przechodzi krytykowanie tego, co robią inny - a tylko dlatego, iż są "niebiescy" (ps. Benedykt nie jest redaktorem oraz nie posiada Pegasosa/Mos-a). Ale cóż.. poziom Execa jest.. jaki jest.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #32 wysłany: 2009-07-09 06:13 w odpowiedzi na komentarz #31

Myślisz, że dotarcie po tylu latach do ludzi, którzy coś dla Amigi zrobili po tylu latach jest proste ? Że przeprowadzenie wywiadu to takie hop-siup

Przepraszam gdzie tak napisałem?

To spróbuj - sam się przekonasz jakie to łatwe.

Ponawiam pytanie, gdzie napisałem że to łatwe? Po drugie próbował nie będę bo jak już pisałem uważam to za mało pożyteczne zajęcie.

umieszczanie programów w pełnych wersjach.

To już nieco bardziej pożyteczne działanie, z tym że może Cię zaskoczę ale mam również na tym polu zasługi, np. nigdy nie wydana przygodówka "Złoty Medalion", czy ostatnio upubliczniony za free komercyjny program "Rachunki Vat", to wynik moich starań.

Tobie jak zwykle gładko przechodzi krytykowanie tego, co robią inny - a tylko dlatego, iż są "niebiescy" (ps. Benedykt nie jest redaktorem oraz nie posiada Pegasosa/Mos-a). Ale cóż.. poziom Execa jest.. jaki jest.

Jaasne, dopisuj sobie te swoje teorie...

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #33 wysłany: 2009-07-09 10:22 w odpowiedzi na komentarz #31

Benedykt jest redaktorem nieboskiego portalu ale jego osoba kłóci się z wizerunkiem jaki lansuje eXec. Nawet jeśli założymy, że wywiady jego są słabe a recenzje starych gier niewiele wnoszą do Amigowego środowiska to nie mnij on to robi jak Amigowiec dla Amigowców. Nawet swego czasu napisał news na stronie internetowej CHIPA o os4.

natomiast prze tutejszych bywalców został nazwany promotorem syfiastych gierek lk avalonu (choć gier avalonu jest jego w dorobku najmniej) to także kilkukrotnie zwyzywano go od Amigowców. Domyślam się, że nie było mu miło gdy to przeczytał.


Tym bardzie, że czytając jego wywiady nie raz i nie dwa on zachęcał sposoby to odwiedzania portali ppa.pl oraz eXec.pl!


oj nie ładnie mi się wydaje......nieładnie

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #34 wysłany: 2009-07-09 14:44 w odpowiedzi na komentarz #33

Kiedy jeden z drugim zrozumie że przynależność do PPA nie ma tu nic do rzeczy. osobiście nic do gościa nie mam, nigdy nie pamiętam abywm wchodził z nim w jakieś kłótnie itp. Być może on równie krytycznie ocenia moje artki o AmigaOS 4, ma do tego prawo, na pewno się za to nie obrażę. A teraz suche fakty, przed sobą mam dwa numery pisma ACS, w swoim czasie z pewnością niekwestionowanego lidera jeśli chodzi o pisanie o grach na Amigę. W numerze 2/98 jest recenzja wychwalanej pod niebosa w jednym z wywiadów gry "Rycerze Mroku", ocena recenzenta 2/10 (czyli katastrofa). No i może na końcu cytacik podsumowujący reckę:
"Najbardziej spodobał mi się... instaler do gry. Tak fajnie zrobiony z kolorystyką podobną do standardowej palety MagicWB, łatwy w obsłudze i tylko szkoda że przenosi na twardy dysk takie badziewie, jakim jest gra Rycerze Mroku. Bez wątpienia kompletne nieporozumienie".

Jeszcze drugi wywiadzik z autorami gry Eskadra, wynika z niego również że gra jest dobra, co więcej padło tam stwierdzenie że gra otrzymała bardzo dobre recenzje prasowe. No to sprawdzamy tym razem ACS 5/96, ocena 4 (czyli słabo nawet jak na polskie produkcje) i podsumowanie
"Gierka bardzo "taka sobie". Idea prościutka jak pęczek drutu i równie zakręcone wykonanie. PS. Dumni posiadacze A1200 będą musieli posługiwać się emulacją kickstartu 1.3 lub przełączą tryb "gnatów" w Display Options."

Więcej wywiadów nie czytałem, ale niewątpię że z łatwością dałoby się znaleźć inne podobne przykłady. Dla tych którzy gotowi są wysnuć absurdalne przypuszczenia że również autor tych recenzji uwziął się na owe gry przewidując w szklanej kuli że za kilka lat powstanie "nikczemny twót o nazwie PPA", proponuję zajrzeć jeszcze do odpowiedniej tabeli na środku czasopisma, gdzie każdy z redakcji ACSu mógł wyrazić opinię o danym tytule, tudzież postwić znak plus lub minus.

Tak więc sorry że nie piszczę z zachwytu nad tymi wywiadami tylko dlatego że komuś chciało się je zrobić, dla mnie liczy się efekt końcowy, czy wyłania się z nich realny obraz rzeczywistości, czy jest to obraz podkoloryzowany czy mówiąc wprost zakłamany. Ja wiem że autor wywiadów pewnie chciałbyć grzeczny w stosunku do rozmówcy i nie miał złych intencji. Tyle że teraz może to czytać jakiś nastolatek który słyszał wiele dobrego o latach świetności Amigi, ciągnie więc z rodzynków grę która według opisów jest supe hiciorem i co dalej... Jeśli to ma być ten super hit to innych pozycji już woli nie próbować, a opinię a Amy ma już wyrobioną. Niezłą promocja nie ma co.
Na marginesie najchętniej kupowane pismo w Polsce (przez męską część społeczeństwa) CDA, w ostatnim numerze opublikowało artykuł "Najgorsza gra wszechczasów", podano tam autora, wydawcę i wiele szczegółów. Prawdy nawet trdudnej nie ma się co bać.
EOT

Odpowiedz

Dariusz Laszczyk
Czytelnik

komentarz #35 wysłany: 2009-07-09 14:54

Mam nadzieję, że amigowcy nie są tak zatwardziali w swoich poglądach jak tu prezentowane. Szkoda, że mimo takiego małego środowiska jest tyle animozji i agresji.

Odpowiedz

Hubert Maksym
Czytelnik

komentarz #36 wysłany: 2009-07-09 15:50 w odpowiedzi na komentarz #33

Weź mi wytłumacz jak taki analfabeta jak Ty, co mimo upomnień dalej wali lekceważące błędami posty zamiast skorzystać ze słownika itp. może krytykować innych. Ponieważ widzę widzę, że nie mamy tu do czynienia z człowiekiem, który przynajmniej próbuje udawać inteligentnego powiem językiem, który na pewno ludzie tacy jak Ty co wnioskuje po Twoich postach będą rozumieć: Idź do podstawówki na korepetycje z języka polskiego! (ocenzurowana wersja)

A szanownych czytelników Execa zapytuje retorycznie: ile jeszcze będziemy zmuszeni czytać takie dzieci z podstawówki, co widać po rodzaju literówek, które nawet dobrze pisać nie umieją, a już na PPA im głupot nawmawiali, ehhh, żałośni ludzie.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #37 wysłany: 2009-07-09 16:11 w odpowiedzi na komentarz #36

ja pójdą do podstawówki jak Ty skierujesz się na leczenie psychiatryczne. Urojenia i dziwne domysły jakimi kieruje się Twój umysł napawają moją pisownie wieloma błędami ortograficznymi.


Nie wiem skąd wziąłeś pomysł, że jestem z ppa i inne swoje fanaberie. Może stosowny lekarz Ci pomoże?

Odpowiedz

Hubert Maksym
Czytelnik

komentarz #38 wysłany: 2009-07-10 05:01 w odpowiedzi na komentarz #37

No tak, już napawały zanim cokolwiek napisałem.

Pomyliłem się nawet nie próbujesz udawać inteligentnego.

Odpowiedz

Adrian Horn
Czytelnik

komentarz #39 wysłany: 2009-07-10 10:40 w odpowiedzi na komentarz #38

Ma sens się tak błotem obrzucać? Byś mnie przeprosił i o sprawie byśmy zapomnieli

Odpowiedz

Hubert Maksym
Czytelnik

komentarz #40 wysłany: 2009-07-10 15:53 w odpowiedzi na komentarz #39

He he, zabawny jesteś, długo jeszcze będziesz z siebie robił głupka czy odniesiesz się do tego co napisałem wcześniej?

Odpowiedz

Kiv_Master
Czytelnik

komentarz #41 wysłany: 2009-07-15 15:25 w odpowiedzi na komentarz #12

Rozumiem kurtuazja, kurtuazją ale ile razy można czytać słowa "jak udało stworzyć ci się tak genialny produkt" rotfl !!!

Dobre, rozwaliło mnie to aż poplułem monitor ze śmiechu

Pozdrawiam

Odpowiedz

Hubert Maksym
Czytelnik

komentarz #42 wysłany: 2009-07-15 16:14 w odpowiedzi na komentarz #41

Ja też, bo to celna uwaga

Odpowiedz

Tomek Jaremczak
Czytelnik

komentarz #43 wysłany: 2009-07-16 09:12 w odpowiedzi na komentarz #13

Co est na EXECU? Wiecznie trolujący i okazujący swoje niezadowolenie Konrad Bielski.

Konrad po prostu jest Palikotem execa

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę