Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2002-07-06 00:00, Autor: gk, Kategoria: Emulacja, Liczba wyświetleń: 4232

A A A

Sid2Amiga v3.40b

Różnorodność dźwięków wydobywanych z układu SID w komputerze C-64 zadziwiłaby nawet jego konstruktorów. Kultowymi utworami możemy cieszyć ucho również na Amidze dzięki programowi Sid4Amiga. Program ten emuluje wszystkie zakamarki SID-a, nawet te nieudokumentowane, niestety procesor PPC okazuje się niezbędny. Wersja 3.40b programu posiada pełną emulację SID-a, obsługuje AHI i zapis utworu do pliku WAVE.


Dodaj komentarz

Zobacz podobne newsy:
audio
Discord (online: ) «»
Online: 9
  • AmiKitAmiKit
  • CizarCizar
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • MirqMirq
  • PatuPatu
dołącz do kanału »
grxmrx
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

niestety procesor PPC okazuje sić niezbćdny

Dlaczego "niestety" ?

Odpowiedz

Miloslaw Smyk
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty

Nie, nie emuluje "wszystkich zakamarków". Brakuje jeszcze sporo, co można stwierdzić na stronie macierzystego SidPlaya.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Właśnie. Bardzo słuszna uwaga. Przecież walczymy o to, żeby wszystko było pod PPC a jak coś wyjdzie pod PPC to jest "niestety". Najpierw nasunęła mi się myśl, że dla użytkownika Amithlona czy UAE to jest "niestety", ale potem zdałem sobie sprawę z tego, że mocny piec emulujący Amigę 68k dokopie obecnej AmidzePPC603/604. Tak więc nie kumam dlaczego to "niestety". Ten wyraz chyba spełnia w zdaniu funkcję takiego "spójnika rozdzielającego")).

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty

Cieszę się, że SIDy brzmią na Amidze coraz lepiej. Ja jednak sercem jestem przy Atari i BARDZO ubolewam nad tym, że nie mogę słuchać na Amidze muzyki z tego sprzętu (format SAP). Programiki odtwarzające ten format są dostępne właściwie na wszystkich platformach: Windows, Linux, BeOS, MacOS, Atari STE/TT/Falcon. Niestety nie ma czegoś takiego na Amidze. Jakieś linuxowe źródła (i ponad 1300 muzyczek) są dostępne na stronie http://asma.dspaudio.com. To wręcz ironia losu, że tego playerka nie ma na Amidze, bo to podobno właśnie na naszym komputerze po raz pierwszy próbowano odtwarzać (nie z emulatora) muzyczki z małego Atari. Powstała jakaś wczesna wersja PokeyNoise, ale odtwarzała tylko 2 kanały. Następne wersje już się nie pojawiły. Potem powstał format SAP ale już bez udziału Amigi i tak sytuacja wygląda do dzisiaj. Co lepsze kawałki sobie przerobiłem na mp3, ale to głupie żeby muzyczkę mającą w oryginale 10kB trzymać w postaci pliku 5MB. Może jakaś "zdolna bestia" spróbowałaby ugryźć ten temat?

Odpowiedz

Daniel Sternik
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

To "niestety" jest dla posiadaczy Amig z prockiem 68k ktorzy lubia SID'y . Proste.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty

Ech aż mnie wzieło na słuchanie SIDów. 5833 sztuki do przesłuchania. Sama playlista ma prawie 0.5MB. Zrobienie playlisty w niezarejestrowanej wersji programu trochę wkurza, bo muzyczki mam w różnych katalogach. Na szczęście "drag and drop" z opusowych listerów działa ładnie i już mam to za sobą. Szkoda też, że wersja niezarejestrowana nie pozwala mi posortować tych muzyczek... ech jeszcze trochę i wpadnę na "głupi" pomysł zarejestrowania programu.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

No tak. A tak z ciekawości - aż tak źle jest na np. 040/40?

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

No to w czym problem, są źródła, chwyć za kompilator i edytor...

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #8

Za głupi jestem. Dużo mądrzejsi próbowali. Trzeba podobno przy tym trochę posiedzieć, bo coś się "wali".

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

Z ciekawości ściągnąłem te źródła. Po pierwsze to nie jest player tylko biblioteka, na podstawie której trzeba dopiero napisać player (lub plugin do już istniejącego playera). Po drugie to spróbowałem to skompilować. Efekt był gorzej niż opłakany. Ani jeden moduł się nie skompilował. Kod jest w C++ (w którym nie jestem zbyt mocny), ale wygląda mi to na jakieś kłopoty z amigową wersją GCC (a w zasadzie to chyba preprocesor nawalił), gdyż GCC z Cygwina poradził sobie dużo lepiej (tylko 2 moduły się nie skompilowały "od ręki"). Moja konkluzja jest zatem taka, że raczej jeszcze długo nie da się odtwarzać tego formatu na Amidze (o ile w ogóle kiedykolwiek).

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #10

Strzał był celny. Problem tkwił w preprocesorze. Zatem teraz posiadam skompilowane obiekty. Ale co dalej? Autor biblitoeki nie pokusił się o dodanie wyczerpującej informacji jak jej używać.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #11

No dobra, jeśli ktoś mi podrzuci przykładowy plik SAP oraz zrzut tego co wygenerował z niego player w postaci ciągu próbek 8bit (zamiast na głośnik trzeba strumień próbek skierować na plik), to zobaczę co się da zrobić.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

Bardzo sie ciesze, ze nastepna osoba probuje cos z tym zrobic i jednoczesnie sie smuce, ze sa jakies problemy. Ze strony ktora podalem mozna sciagnac 1300 SAPow ale oczywiscie jak trzeba to moge podeslac jakies. Wybiore jakies najlepsze - takie z samplami i bez. Kilkanascie mam tez przerobionych na mp3 zeby na Amidze sluchac wiec tez moge podeslac dla porownania. Jak sie ma dostep do jakiejs nie-Amigi to mozna sobie dla porownania posluchac na innych playerach (winda, linux, atari, beoos, mac...). Probowalem sie skontaktowac z tworca formatu SAP - to Polak. Niestety jak sie do niego wysyla maila to mail dochodzi do zupelnie kogos innego. Jakis gostek odpisal mi, ze czesto dostaje takie pomylkowe maile kierowane nie do niego ale do "jakiegos atarowca". Jak to okreslil: "to wynik jakiegos przepiecia w sieci". Wlasciwie pozniej dalem sobie spokoj juz nie probowalem, ale moge sprobowac. Zapodam problem na atarowa liste dyskusyjna i jeszcze raz napisze do tego Atarowca.

Odpowiedz

Discord
Online: 9
  • AmiKitAmiKit
  • CizarCizar
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • MirqMirq
  • PatuPatu
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę