Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2002-04-24 00:00, Kategoria: brak, Liczba wyświetleń: 2245

A A A

AmigaOS 4 - obrazki wzbudziły zainteresowanie

Zainteresowanie obrazkami przedstawiającymi elementy AmigaOS 4 przeszło wszelkie oczekiwania. W ciągu pierwszych 48 godzin na stronę firmy Hyperion z obrazkami weszło ponad 50 000 osób. Szczegółowe statystyki tutaj i tutaj.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 3
  • HengHeng
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Szkoda ze nie mozna sie dowiedzieć tego, jakie wzbudziły rozczarowanie

Odpowiedz

Carlos / W.F.M.H.
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty

Raczej nie mylilbym hitow z osobami

Odpowiedz

Marcin Sokołowski
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty

To pewnie wszyscy pracownicy M$ z calego swiata, ktorzy dostali sluzbowe polecenie zobaczyc na wlasne oczy, jak NIE powinno wygladac GUI nowoczesnego systemu i od czego NIE zaczyna sie w ogole pisac OS ))

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty

Haeuser pisze o ponad 47000 unikalnych IP.

Odpowiedz

Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty

Dla mnie te obrazki to jedno wielkie nieporozumienie? Ja wiem, ze ludzie chcieli cos zobaczyc. Ale czy takich samych widokow nie maja aktualnie na swoich Amigach? czym tu sie podniecac? Zaokraglonymi rogami? Bo nie zauwazylem tam nic nowego poza nimi. Zamiast poerdzielic smutki, mogliby pokazac conieco w dzialaniu ten system - jakis filmik spreparowac czy cos. Ale niech daruja sobie takie obrazki.

PS. 500 tysiecy to calkiem niezla sumka. Liczac ze moze z 10% kupi toto... moze koszty produkcji sie zwroca. Obym jednak sie mylil.

PS2. Tylko 50000 amigowcow juz zostalo na calym swiecie? ((

Odpowiedz

Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

Oczywiscie w pierwszym peesie chodzilo mi o 50 a nie 500. Wszystko przez zabugowana Natural Keyboard z m$ na jakiej pisze )).

Odpowiedz

Adam Rucki
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty

Jak dla mnie kiepsko: pierwszą rzeczą, którą będę musiał zrobić po instalacji OS4 to skorzystanie z wzmiankowanych "ogromnych" możliwości zmian i wywalić tą gęsią skórke ze sliderów, podmienić piktogramy strzałek i przycisków na oknach- widzę bowiem, że twórcy designu silnie rozwinęli swą koncepcję estetyczną "Amiga- każdy dziad z innej wsi".

Chętnie także usunąłbym wreszcie te ohydne, wielkie, nic nie robiące belki towarzyszące gadzetowi do resize'owania okien i skonfigurował ramkę wokół okna, by służyła temu celowi itd., ale to zapewne do "ogromnych możliwości zmian" w "nowym" intuition nie należy...

BTW: szkoda też troszeczkę, że w linkach "Jak powinien wyglądać nowy system?" bierzecie pod uwagę tylko zagranicznych artystów (I to IMHO głównie dekoratorów pączków i jednego linuksowca . Nieskromnie stwierdzę, że nasi (wasi?) też robią.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

Nieskromnie stwierdzę, że nasi (wasi?) też robią

Faktycznie. Na szczegolna uwage zasluguje - doprowadzona niemal do perfekcji - umiejetnosc ukrywania przed uzytkownikiem co bardziej znaczacych elementow interfejsu (typu tekst czy piktogram), przy pomocy techniki "im mniejszy kontrast, tym bardziej ucieszy sie portfel Twojego okulisty".

Odpowiedz

Jacek Kasperski
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

pierwszą rzeczą, którą będę musiał zrobić po instalacji OS4 to skorzystanie z wzmiankowanych "ogromnych" możliwości zmian i wywalić tą gęsią skórke ze sliderów, podmienić piktogramy strzałek i przycisków na oknach- widzę bowiem, że twórcy designu silnie rozwinęli swą koncepcję estetyczną

Twórcy designu? Na razie nie pokazano żadnego designu. To co widać na obrazkach, to prezentacja możliwości biblioteki intuition. Hyperion słusznie wprowadził do systemu możliwości znane z programów takich jak Birdie, MagicMenu, VisualPrefs. Ludzie właśnie o takie możliwości wcześniej prosili (choć jak się teraz okazało, kilka osób liczyło na jakieś cuda w stylu, obracające się we wszystkich trzech osiach rendereowane ikony, tudzież rozwijane z błyskiem i hukiem menu, a byli i tacy co chcieli Workbencha opartego na enginie Quake2).

Za stronę graficzną odpowiada znany doskonale z przygotowania ikon do systemu AmigaOS 3.9 Matt Chaputt. Hyperion zlecił mu przygotowanie tych wszystkich gadżetów, strzałek, przycisków. Jak tylko Chaputt wykona swoją pracę na stronie zobaczymy nowe obrazki, z przygotowanym przez zawodowego grafika wyglądem nowego systemu. Więc poczekaj jeszcze chwilę ze swoimi zmianami.

Poza tym słusznie zauważyło kilka osób, że ważny jest system dla PPC i programy dla niego, a nie okienka, gadżety i kolorowe ikonki.

Odpowiedz

Adam Rucki
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

(...) Na szczegolna uwage zasluguje - doprowadzona niemal do perfekcji - umiejetnosc ukrywania przed uzytkownikiem co bardziej znaczacych elementow interfejsu (...)

Hmm... nie za bardzo wiem o co chodzi, ale chętnie usłyszę rozwinięcie tej tezy...

(...) Na razie nie pokazano żadnego designu. To co widać na obrazkach, to prezentacja możliwości biblioteki intuition. (...)

Chwała twórcom za zintegrownie Birdie/MMenu/VPrefs z systemem; na inne (multimedialne i interaktywne) generatory piany morskiej wokół wskaźnika myszy także nie mam ochoty; moj niepokój wzbudzają jednak z jednej strony rozwiązania typu ikona pop-up menu w dockach (stylowo oderwana od reszty, i choć całkowicie nowa- o ograniczonej konfigurowalności (czemu nie koresponduje z innymi piktogramami okien, tylko znajduje się w standardowej, nieproporcjonalnej button-ramce?); czy tym psu z gardła wyjętym trójkącikiem także zajmował się pan Chaputt?). Według mnie po prostu defaultowe ustawienia powinny być jak najbardziej pozbawione ZBĘDNYCH ozdóbek (100% utilytaryzmu)- głupio byłoby mi w innym przypadku zastępować jakieś ozdóbki jednokolorowym patternem i wmawiać sobie, że wymagania sprzętowe GUI się zmiejszyły . Celem mojej wypowiedzi jest zauważenie pewnego negatywnego IMHO trendu.

Druga sprawa to zwrócenie (#7: akapit drugi) uwagi na nadal nie reorganizowane ramki okien, które, mówiąc prosto w dalszym ciągu składają się z dużej ilości nic nie robiących pikseli, znacznie odstając ergonomią od obecnie przyjętych rozwiązań.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #10

nie za bardzo wiem o co chodzi

Tez mam takie wrazenie. Krytykujesz brak spojnosci, tymczasem Twoje projekty lamia duzo wazniejsza zasade, zwiazana z ergonomia interfejsow graficznych - zasade czytelnosci i rozpoznawalnosci. Uwierz mi, zbyt maly kontrast jest tak samo zly, jak kontrast zbyt duzy. Zarowno dla komfortu i szybkosci pracy, jak i dla zdrowia.

Odpowiedz

Jacek Kasperski
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #10

Chwała twórcom za zintegrownie Birdie/MMenu/VPrefs z systemem

Wbudowali w system to co używają użytkownicy. Dobrze, że nie tracą czasu na wymyślanie jakiś dodatkowych wodotrysków.

czy tym psu z gardła wyjętym trójkącikiem także zajmował się pan Chaputt?

Nie zrozumiałeś chyba co Ci wcześniej napisałem. To jest pokaz możliwości biblioteki, a nie prezentacja nowego wyglądu. Ten trójkącik to pewnie sobie programista nabazgrał, żeby było widać, że różni się czymś od tego standardowego. Poczekajmy z oceną do czasu, aż zobaczymy co namaluje zawodowy grafik.

PS. Twoje rozwiązania ramek okien są zbyt windowsowe. Nie podobają mi się. Wolę klasyczne amigowe okna.

Odpowiedz

Marcin Dobrzyński
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

ludzie zawsze podniecają się pierdołami,zamiast poczekać na konkrety. a co do liczby amigowców... 50000? hmm.... może w końcu amigowa centrala przeprowadzi w sieci jakąś akcję,coś w rodzaju "powszechnego spisu amigowców". sądzę jednak że będzie nas jakieś ok. 70000,choć populacja amigowa w Rosji i Chinach to jedna wielka niewadoma...

Odpowiedz

Adam Rucki
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

(...)Twoje projekty lamia (...)zasade czytelnosci i rozpoznawalnosci. Uwierz mi, zbyt maly kontrast jest tak samo zly, jak kontrast zbyt duzy(...)

Hieh, myślałem, że eklektycznosć przykładowych tekstur które ponakładałem na okienka tym bardziej zwróci uwagę oglądających to na co są ponakładane, ew. jak drastycznie mogą zmienić (stąd też w końcu zaciemnić wygląd systemu; generalnie będąc zwolennikiem czysto użytecznego designu, zgadzam się z Tobą w 100% .

(...) Nie zrozumiałeś chyba co Ci wcześniej napisałem. To jest pokaz możliwości biblioteki, a nie prezentacja nowego wyglądu. Ten trójkącik to pewnie sobie programista nabazgrał, żeby było widać, że różni się czymś od tego standardowego. Poczekajmy z oceną do czasu, aż zobaczymy co namaluje zawodowy grafik. (...)

Nie zrozumiałeś, co ci później napisałem. Ten trójkącik, którego przymioty opisywałem, pochodzi nie z previewa OS4, lecz oficjalnego screenshota promującego OS3.9...

(...) Twoje rozwiązania ramek okien są zbyt windowsowe. Nie podobają mi się. Wolę klasyczne amigowe okna.(...)

Sam niegdyś napisałem, że o gustach się nie dyskutuje, lecz w tym przypadku chodzi też chyba o coś innego: coś jak z tymi starymi amerykańskimi krążownikami, które się niesamowicie niektórym podobają i można się bardzo do nich przyzwyczaić, ale ogólnie nowych już się ich nie produkuje ze względu na trudne parkowanie, duże zużycie paliwa i niespełnianie norm bezpieczeństwa i emisji spalin. Moje ramki korzystają ze schematu, który znajdziesz dziś we wszystkich liczących się rozwiązaniach, wpisując weń- moim zdaniem- z odrobiną rozsądku, to, w co wyewoluował dotąd design amigi (jak XEN, itd.). I decyduje się na to swego rodzaju odtwórcze rozwiązanie, ponieważ uważam je za słuszne, bo wynikające wprost z założeń systemu utylitarnego, doskonalonego bazpośrednio- co jest rzadkością- przez samych jego użytkowników.

Odpowiedz

Discord
Online: 3
  • HengHeng
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę