Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2019-01-20 12:13, Autor: cm, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 11950 english translation »

A A A

Zdjęcia z Amiga Ireland 2019

Odtwarzaj wideo

Przygotowałem dla Was galerię zdjęć z imprezy Amiga Ireland, która odbyła się w dniach 18-19 stycznia 2019 roku w Hotelu "The Prince of Wales" w Athlone. Do newsa dołączone jest także wideo zawierające wystąpienie Davida Pleasance i Trevora Dickinsona.

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 13
 • a...a...
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • Delf_2000EDelf_2000E
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Marek_BMarek_B
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
F e r i n
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2019-01-20 15:11

A kto jest autorem zdjęć, był tam ktoś z naszych? Niestety nie pamiętam twarzy z poprzedniego roku.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2019-01-20 15:40 w odpowiedzi na komentarz #1

Po otwarciu pod każdym zdjęciem jest autor - Czesław Mnich (na pierwszym zdjęciu po środku). On był na miejscu, będzie chyba także jego film z tej imprezy.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2019-01-20 17:32

Dodałem też wideo Czesława do newsa.

Odpowiedz

Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2019-01-20 20:41 w odpowiedzi na komentarz #3

A ja myślałem, że Czesław Mnich nagrał rozmowę z Trevorem, którą Exec obiecał tu.
Dodane wideo to identyczna treść w większości rozmowa z Davidem Pleasance, tyle, że z innej kamery w lepszej jakości, ale zbyt dużego kontrastu.

Odpowiedz

Leon
Redaktor

komentarz #5 wysłany: 2019-01-21 00:12 w odpowiedzi na komentarz #4

W tym roku organizator postanowił w miejscu gdzie przeprowadzane są wywiady wyświetlać jasny obraz z rzutnika co odbiło się na jakości nagrań osób filmujących z przodu. Jedynie osoby kręcące z boku mogły uzyskać lepszy efekt co widać na innych filmach. Do tego projektor co chwilę wyświetlał niebieski ekran co rozpraszało oglądających wywiad. Kolejnym błędem ze strony organizatora było umieszczenie nieczytelnej czcionki na identyfikatorach dzięki czemu znam dużo osób z widzenia ale nie z imienia. Z polskiej ekipy było ok. 10 osób głównie fani C64. Osoby te nie śledzą wpisów na PPA czy eXecu i za bardzo nie orientują się tym co dzieje się w naszym amigowym kociołku. Nawet nie wiedzą jakie mają szczęście.

W tym roku zabrakło na party 2 fantastycznych osób lubiących się bawić: Sordana, o którego wszyscy z polskiej ekipy pytali, szczególnie ci którzy wybrali się rok temu na after party oraz osoby grające w Crazy Priesta. Powodem jego nieprzybycia był konflikt z Sir_Lucasem, który również ma sklep z amigowymi gratami. Sordan został również usunięty z irlandzkiej strony przez organizatora party, nie wchodząc w szczegóły więcej informacji na ten temat można znaleźć na ppa. Odbyłem na miejscu rozmowę z Sir_Lucasem i przedstawił mi jak to wyglądało z jego strony. Tak naprawdę bardziej interesowały mnie odpowiedzi na temat organizacji i sponsorowania party ale w tej sprawie odesłał mnie do organizatora imprezy sam nie znając dokładnych szczegółów. Szkoda, że relacje pomiędzy tymi dwoma panami tak się zakończyły. Party jest idealnym miejscem aby takie problemy rozwiązywać. Przy okazji dowiedziałem się, że ekipa od C64 też ma mały własny sklepik.

Zabrakło też Crega, który zawsze był duszą towarzystwa, pozytywny, uśmiechnięty fan nie tylko Amigi ale również innych komputerów. Zawsze przywoził ze sobą masę sprzętów i za to ponoć dostał bana przez organizatora, że przywoził nie tylko Amigi. Nie znam więcej szczegółów takie plotki usłyszałem na miejscu. Ogólnie usłyszałem wiele plotek ale zachowam je dla siebie.

Odbyłem też rozmowę z wieloma rodakami w sprawach organizacyjnych jak to widzą w porównaniu ze wcześniejszymi spotkaniami. Okazało się, że doszło kilka rzeczy na minus ale nie będę was zanudzał szczegółami. Ja rozumiem, że organizator ma masę spraw na głowie i jestem w stanie wybaczyć wiele ale parę błędów mógłby łatwo usunąć w kolejnych edycjach jak zmiana czcionki na identyfikatorach, więcej informacji na temat spania/parkingu, inna lokalizacja dla projektora, nowe zasady działania dla loterii z nagrodami, głośne akcentowanie publiczności na sali kiedy organizowany jest konkurs czy będzie przemawiać ważna osoba. Wiele osób zapłaciło za loterię nie wiedząc kiedy ma miejsce i kto co wygrał np. A500. Organizator nie informował kiedy będzie ktoś ważny przemawiał aby każdy zainteresowany mógł nagrać wywiad od początku.

W tym roku na stoisku A-EONu można było podziwiać dwa produkty: płytę Tabor oraz grę "Heroes of Gorluth". Wstępnie można było się dowiedzieć jakie elementy muszą być zmienione na płycie. Na pytanie czy planuje po Taborze wydać kolejny komputer Trevor zaczął robić dziwne uśmiechnięte minki. Później żona organizatora wrypała się w rozmowę i temat umarł.

Stoisko AmigaKit oferowało retro czyli przelotki, kabelki i inne duperelki. Pod koniec imprezy zapytałem kolegów z Polski czy pamiętają sytuację z przed roku jak chciałem kupić przelotkę SCSI-SD. Poprosiłem kolegę Przemka czy mógłby zapytać się po ile jest w tym roku. Przemek zapytał a ile chcesz dać to odpowiedziałem, nie wiem 50-55 euro. Wziął 50 euro i na pewniaka podszedł do Lemana mówiąc do mnie, że to zaraz załatwi. Leman mu odpowiedział, że za 65 euro sprzeda. Przemek rzucał argumentami, że to jest party i powinna być specjalna cena itd. ale Leman pozostał nieugięty. Całej sprawie jak rok temu przyglądał się Trevor z Mikem z Cloanto, śmiechów nie było końca. Ja za plecami podaje Przemkowi 5 euro aby dalej targował się z nim. Leman nawet nie wiedział, że to ja chce kupić przelotkę bo schowałem się za plecami Przemka przy okazji wrzucając dobre teksty w stronę Mikea jak to amigowcy mają ciężko z takimi firmami sknerami. Po długich negocjacjach niezwyciężony Leman zszedł z 65 na 62 euro. Nikt już nie miał wątpliwości, że niżej już nie zejdzie nawet jakbyśmy torturowali całą jego rodzinę. Mówię Trevorowi, że ze stresu cały się spociłem nawet na czole (oczywiście był to wynik wyłączonej klimatyzacji). Dodałem, że nie jest lekko być amigowcem. Na samą myśl nawet teraz chce mi się śmiać. Leman zagrał dobrego wujka i podarował dwa firmowe długopisy, jeden Przemkowi za dobrą negocjację a drugi mi za kupno przelotki. Jeszcze jej nie sprawdzałem ale oznajmiłem kolegom że jak nie będzie działać to na pewno się z nim znowu spotkam za rok. Było dużo zabawnych historyjek i one tak najbardziej zostają w pamięci, jak rok temu Bago wylosował pudełko z grą a w środku była tylko śrubka. Dla takich chwil warto pojechać.

Odpowiedz

Sir_Lucas
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2019-01-21 08:15 w odpowiedzi na komentarz #5

"Sordan został również usunięty z irlandzkiej strony przez organizatora party."

Małe sprostowanie - Sordan sam się usunął ze strony Facebook-a i grupy organizatora - nikt go nie usuwał i sam jest odpowiedzialny za to co zrobił i może winić tylko siebie.

Może w przyszłym roku uda się rozwiązać ten konflikt. W tym roku widocznie zabrakło dobrej woli. Tak czy inaczej impreza była świetna, a Polacy jak zwykle na imprezie przybyli w sporej grupie.

Pozdrowienia dla Sordana.

Odpowiedz

Piana
Redaktor

komentarz #7 wysłany: 2019-01-21 08:57 w odpowiedzi na komentarz #5

"Wstępnie można było się dowiedzieć jakie elementy muszą być zmienione na płycie."

Podczas wystąpienia na AmiWest T. Dickinson mówił, że tylko sterownik dźwięku został do poprawy i to będzie ukończone w I kwartale 2019. Jak tak dalej pójdzie, to premiera zostanie przełożona na 2020 i nie będę specjalnie tym zaskoczony.

Odpowiedz

Szarywilk
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2019-01-21 17:54 w odpowiedzi na komentarz #5

A to Polacy byli,ze sie tak zapytam z ciekawosci .

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #9 wysłany: 2019-01-21 20:03 w odpowiedzi na komentarz #8

Zobacz na komentarz Leona, pierwszy akapit.

Odpowiedz

Discord
Online: 13
 • a...a...
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • Delf_2000EDelf_2000E
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Marek_BMarek_B
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę